SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyszukiwarka

Znalezione pod frazą:

c

 • Rzekoma szkodliwość odżywek i supli

  Post
  Odżywki i suplementy

  daj spokój wszystko w nadmiarze szkodzi zawsze kiedy jakis specjalista wypowiada się na temat szkodliwości odżywek i suplementów mówi o skutkach ich przedawkowania, a nie spożywania - a to jest różnica bo nawet wit. c można sobie zrobić krzywdę i tak samo z jedzeniem... zresztą żywność również jest coraz bardziej przetwarzana i w związku z tym mniej lub bardziej zdrowa... Zmieniony przez - toom34 w dniu 2009-01-20 11:14:40

  Odpowiedzi: 82 Ilość wyświetleń: 8142 Data: 1/20/2009 11:13:19 AM Liczba szacunów: 0
 • Rzekoma szkodliwość odżywek i supli

  Post
  Odżywki i suplementy

  AUTORZY: Andrzej Pokrywka, Dorota Kwiatkowska1, Zbigniew Obmiński,Ewa Turek-Lepa, Ryszard Grucza Zakład Badań Antydopingowych, Instytut Sportu, Warszawa Zakład Endokrynologii, Instytut Sportu, Warszawa W Zakładzie Badań Antydopingowych w Warszawie przebadano 21 odżywek dostępnych w Polsce, które przyjmowali nie tylko sportowcy amatorzy, ale także zawodnicy kadry narodowej wielu dyscyplin. W 4 przypadkach (co daje 19%) stwierdzono, że przebadane odżywki (wszystkie wyprodukowane w USA) były zanieczyszczone. W dwóch z nich , w których . zgodnie z deklaracją producenta miały znajdowała się jedynie czysta farmakologicznie kreatyna połączona z cząsteczką kwasu fosforowego i kwasu nikotynowego oraz pirogronian i witamina C, znalezion androstendion. Kolejny preparat miał była mieszank ą 4-androstendiolu i cyklodekstryny, a zawierał dodatkowo testosteron i 5-androstendiol. Czwarty był reklamowany jako czysta kofeina, ale wykryto w nim także androstendion i 19-nor-4-androsten-3,17- dion . Faktem jest, że suplementy żywieniowe odgrywają znaczącą rolę jako środki wspomagaj ące trening sportowców wyczynowych i mają wpływała na zwiększenie możliwości rozwoju wydolności fizycznej. Z badań przeprowadzonych wśród norweskich sportowców wynika, że głównie trenerzy (58%) i lekarze (26%) zalecają mężczyznom stosowanie odżywek. Podobnie wśród trenujących kobiet, trenerzy (52%) w większym stopniu niż lekarze (37%) decydują o wspomaganiu treningu odżywkami (23). Autorzy uważają taki stan za niepokojący, gdyż doradztwo odnośnie do polityki żywieniowej lub legalnego wspomagania farmakologicznego, jakim jest stosowanie odżywek, nie powinno pozostawała w gestii personelu niemedycznego, z uwagi na możliwość ubocznych efektów suplementacji. Producenci odżywek zawierających kompozycje np. wolnych aminokwasów, kreatynę, karnitynę, HMB i wiele innych przekonują środowisko sportowe, że są to środki bardzo skuteczne i przydatne dla ciężko trenujących wyczynowców, gdyż przy rosnących z roku na rok obcią- żeniach fizycznych naturalna dieta nie może pokryć zapotrzebowania organizmu na wybrane składniki. W wydawanych folderach coraz częściej cytowane są artykuły z fachowego piśmiennictwa, opisujące doświadczenia, z których wynika, że po okresie treningu wspomaganym konkretną odżywką wzrost siły lub wydolności jest większy niż w podobnych warunkach bez wspomagania. Natomiast brak badań nad odległym w czasie wpływem odżywek na zdrowie. W środowiskach sportowych powszechnie uważa się, że nie ma zagrożenia dla zdrowia, jednak ostatnio w fachowej literaturze pojawiają się sugestie, że należy brała pod uwagę ryzyko pogorszenia się stanu zdrowia, szczególnie po długotrwałym okresie ich stosowania wiecej na : http://bb.suple.net/sterydy/a/8521/sterydy_i_prohormony_znajdowane_w_odzywkach_ Źródło: http://www.medicinasportiva.pl/new/pliki/4_2004_02.pdf http://klub.chip.pl/mma/suplementy.html calosc. Zmieniony przez - sebek1982 w dniu 2009-01-21 15:12:23

  Odpowiedzi: 82 Ilość wyświetleń: 8142 Data: 1/21/2009 3:07:47 PM Liczba szacunów: 0
 • /= Początki bez sukcesu .

  Post
  Trening dla początkujących

  czy np w nie trenignowe robi c hiit a w trenignowe robić na rzeźbe ?

  Odpowiedzi: 28 Ilość wyświetleń: 5172 Data: 12/26/2009 6:34:25 PM Liczba szacunów: 0
 • /= Początki bez sukcesu .

  Post
  Trening dla początkujących

  DIETA+AEROBY+ĆWICZENIA!! czy np w nie trenignowe robi c hiit a w trenignowe robić na rzeźbe ? Nie łapię

  Odpowiedzi: 28 Ilość wyświetleń: 5172 Data: 12/26/2009 6:38:48 PM Liczba szacunów: 0
 • Król żenady powraca, czyli Henry Cejudo chce „łatwej walki” więc rzuca wyzwanie Dominickowi Cruzowi

  Post
  Scena MMA i K-1

  http://www.fight24.pl/wp-content/Dominick-Cruz-4-1024x757.jpg Instagram @ dominickcruz Dominick Cruz twierdzi, że UFC jest zainteresowane zestawieniem go do walki z Henrym Cejudo O mistrzu wagi muszej i koguciej UFC Henrym Cejudo jest w ostatnim czasie głośno ze względu na wyzwania, które rzuca nie tylko zawodnikom, ale nawet zawodniczkom. Z początku było to nawet całkiem zabawne, ale im dalej w las, tym sprawy przybrały żenujący obrót. Mimo to, jednym z wyzwań była propozycja walki skierowana do byłego mistrza wagi koguciej Dominicka Cruza. Dominick Cruz, nie walczył, odkąd stracił tytuł w pojedynku z Codym Garbrandtem na UFC 207. Od tego czasu kontuzje trzymają go z dala od Oktagonu. Cruz mówi jednak, że powinien być gotowy do walki wkrótce i twierdzi, że UFC jest zainteresowane zestawieniem go do walki o tytuł z Henrym Cejudo. „Myślę, że UFC jest całkiem zainteresowane zestawieniem nas. Musisz przyjrzeć się temu, co zostało zrobione. To ja ustanowiłem najwięcej rekordów w tej dywizji, po raz pierwszy w historii zdobyłem tutaj tytuł. Miałem go przez najdłuższy czas od kogokolwiek w dywizji, a w walkach, w których pokonałem ludzi , aby dostać się do tytułu, nie miałem łatwej drogi. I nie wspominając już o moich własnych niepowodzeniach, które miałem na dodatek”. Gdyby mieli walczyć, Dominick Cruz jest przekonany, że odzyska tytuł i zdetronizuje Henry’ego Cejudo. Nie jest pod wrażeniem życiorysu Triple C, ponieważ większość jego wygranych to jest z zawodnikami, których on już pokonał. „Zachowuje się, jakby pokonał bandę ludzi, których jeszcze nie pokonano. Jest to więc coś, czego tak naprawdę nie rozumiem. Jednak koszula, którą nosi w nagraniu, ma moje imię, więc to jest fajne. Walka o przywołanie do porządku? Tak, zamierzam przywołać go do porządku, więc on ma rację. On wie, że go uciszę, to takie proste”. Ponadto, Dominick Cruz uważa, że Henry Cejudo po prostu nie jest na jego poziomie. Wie, że zdobycie złotego medalu olimpijskiego jest imponujące, ale w karierze Cejudo w MMA nic nie zrobiło na nim wrażenia i nadal jest nowy i miękki w sporcie. „Rzeczy, które zrobił w zapasach zasługują na uznanie. Jednak w sporcie walki jest wciąż bardzo zielony, nowy i bardzo miękki. Ten człowiek był rozpieszczany przez całe życie, ponieważ trenerzy przez całe życie postrzegali go jako super sportowca. Z tego powodu zawsze wyciągają go z kłopotów i opiekują się nim. Wyszedł prosto z liceum do centrum olimpijskiego, by rywalizować w zapasach”. Słowa Dominicka Cruza o potencjalnej walce powinny ucieszyć Henry’ego Cejudo, który niedawno stwierdził, że po tych kilku wymagających walkach w ostatnim czasie w których wywalczył dwa tytuły mistrzowskie, chciałby stoczyć teraz łatwiejszą walkę. Tą łatwiejszą walką miałby być według Cejudo właśnie pojedynek z Dominickiem Cruzem.

  Odpowiedzi: 2 Ilość wyświetleń: 290 Data: 9/4/2019 7:53:04 PM Liczba szacunów: 0
 • SPLIT DO OCENY

  Post
  Trening dla początkujących

  W takim razie ułożyłem sobie plan na bazię mojego starego lecz trochę zmodyfikowany dodane serie proszę o ocenę i poprawę : Full Body Workout Główne informacje: a) Do 12 seri na duże grupy mięśniowe w ciągu tygodnia b) Do 12 seri na małe grupy mięśniowe w ciągu tygodnia c) 6-12 powtórzeń *** d) Długość treningu: Do Zastoju e) Przerwy poniedzy seriami 130-180 sek Brzuch 30-40 sek,Pomiędzy Ćwiczeniami 200 sek Trzy razy w tygodniu: I sesja- A II sesja- B III sesja- A Ćwiczenia w kolejności: Klata-barki-triceps-plecy-nogi-biceps A Klatka: Wyciskanie hantli na skosie(Co tydzień inny skos) 4s 12-10-8-6 Barki: Wyciskanie sztangi z klatki siedząc 4s 12-10-8-6 Triceps: Wyciskanie francuskie stojąc (Kratownica) 4s 12-10-8-6 Plecy: Wiosłowanie sztangą w opadzie 4s 12-10-8-6 Nogi: Przysiady ze sztangą na barkach 4s 12-10-8-6 Biceps: Uginanie ramion ze sztanga 4s 12-10-8-6 B Klatka: Wyciskanie sztangi płasko 4s 12-10-8-6 Barki: Wyciskanie hantli 4s 12-10-8-6 Triceps: Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie 4s 12-10-8-6 Plecy: Podciąganie sztangielki w opadzie 4x 12-10-8-6 Nogi: Marwy Ciąg 4s 12-10-8-6 Nogi: Prostowanie nóg w siadzie 4x 12-10-8-6 Biceps: Uginanie ramion sztangielkami podchwytem (o kolano) 4s 12-10-8-6 Brzuch na końcu treningu : - Unoszenie nóg w leżeniu 3s 20 pow - Spięcie-Łokieć,przeciwna noga 3s 20 pow lub Spięcia leżąc 3s od 15-25 pow TRENING CO DRUGI DZIEŃ (PROGRESJA)

  Odpowiedzi: 6 Ilość wyświetleń: 1527 Data: 4/1/2011 5:21:05 PM Liczba szacunów: 0
 • Idealna sylwetka-pomoc w wyboże planu treningowego...

  Post
  Trening w domu

  Powtórzę się - to czy będziesz robił masę zależy od Twojej diety Możliwości nie są wcale takie małe, ja robiłem FBW na dwóch pięciokilowych hantlach, przy tym jaki Ty masz sprzęt wydaję mi się że możesz robić spokojnie. Najpierw ułóż dietę, będziesz wiedział co Ci brakuje i wtedy możesz myśleć o suplementach. Witaminy jak najbardziej, sczególnie B i C, albo magnez.

  Odpowiedzi: 16 Ilość wyświetleń: 3046 Data: 6/27/2009 10:12:23 AM Liczba szacunów: 0
 • Bedzie walka KOKSU vs ANDY BRYNIARSKI ?

  Post
  Robert Burneika - Hardcorowy Koksu

  TA TA TA autograf chcesz dostać %-) a kto tu zazdrości , przecież napisałem KOGO TO OBCHODZI dla mnie on sobie może tańczyć tańczyć na c......u w telewizji i trzepać na tym kasę . kogo to obchodzi , tylko nie w kraju u nas tego nie robi , bo na freak to za słaby poziom reprezentuję . czytaj z zrozumieniem ;-)

  Odpowiedzi: 260 Ilość wyświetleń: 18332 Data: 5/24/2012 12:52:54 PM Liczba szacunów: 0
 • Bedzie walka KOKSU vs ANDY BRYNIARSKI ?

  Post
  Robert Burneika - Hardcorowy Koksu

  ze kupiles kreatyne od c.y.b.e.ra za 300 zl z wysylka z usa

  Odpowiedzi: 260 Ilość wyświetleń: 18332 Data: 5/25/2012 5:46:10 PM Liczba szacunów: 0
 • Bedzie walka KOKSU vs ANDY BRYNIARSKI ?

  Post
  Robert Burneika - Hardcorowy Koksu

  Nie no nie mówię że akurat ty liżesz tylko ogólnie choć nie powiem że w porównaniu z krytyką Najmana to Koksa oszczędzasz ;p – nie oszczedzam, pisze w miare obiektywnie No dla mnie typowym marketingiem były potczyki słowne przed walką z Pudzianem, później było widać że oni nie czują do siebie jadu tak jak było to przedstawiane. – to bylo widac ale dlaczego pozniej gejzydman placze ze ludzie go nie lubia jak byl to tylko marketing? Niech sie zdecyduje i bierze odpowiedzialnosc za swoje czyny a nie potem ubliza od polskiej holoty itp? Typu dziecko nasralo sobie w spodnie i nie wie czemu smierdzi i ma pretensje ze smierdzi Z Saletą wiadomo jak było i jedyne co o tej walce można powiedzieć to burackie wypowiedzie ze strony Salety zaraz po przynajmniej po tej 1 walce, tłumaczenie Najmana że wygrał choć przegrał, powiem tak 1 walkę przegrał, 2 nie oceniam bo doznał kontuzji, w 1 jednak zabrakło mu charakteru. – zabraklo mu wszystkiego, druga walke przegral, kontuzja nie kontuzja PRZEGRAL, biedaczek „zlamal” sobie noge na przeciwniku, jak nie umie kopac to tak pozniej jest, nie zabraklo mu charakteru ale rowniez umiejetnosci, No co by nie mówić na pewno żadnej z nich nie wygrał choć trzeba przyznać że w obu była stroną aktywniejszą, dominującą, jednak mimo to zabrakło szczęścia, charakteru. – jak juz mowilem PRZEGRAL, nie wazne kto byl aktywny, nie tlumacz goscia;-) jak on sam sie tlumaczy, zabraklo glownie umiejetnosci Jednak moim zdaniem Koksu ma z Marcinem wiele wspólnego i może ich porównywać: 1.) Obu nie wyszło w sportach z których się że tak powiem wywodzą, Najman w końcu na samym początku kariery zapowiadał się przyzwoicie,jednak im dalej tym gorzej. Koksowi do czołowych kulturystów była i jest daleko. – no kiedys gejzydman niezle walczyl, pamietam jego poczatki, ale przeciwnikow mial takich sobie wiec... 2.) Obaj stali się, stają się celebrytami, nie wyszło w sporcie, to może wyjdzie przed kamerami, Najman już od dłuższego czasu, Koksu właśnie zaczyna się wkręcać i jak widać mu się to spodobało. – jasne, tylko zauwaz, dlaczego gejzydman zostal celebryta? Za swoje buractwo, jakis big brother, klniecie, i inne prostackie NIE INTELIGETNE zachowania, a koksu? Zauwaz ze mimo wszystko ludzie poprostu go lubia, nie wazne dlaczego, ale jakos lubia, nie musi ublizac, wyzywac, pchac sie wszedzie, jego zapraszaja, a wyglada na to ze jest jaki jest i lapie swoje 5 minut, nie musi ublizac i robic afer aby miec 5 min w TV.Choc uwazam ze bez sensu z tym byciem celebryta ale to nie moja sprawa, robi to chociaz jakos normalnie... 3.) Obaj mają parcie na kasę. – jak wiele osob, pudzian , sapp i wielu innych, zaden argument 4.) Obaj to niezłe kłamczuchy Koksu wyj**ał własnych fanów wmawiając i wychwalając suple c****a, Najamn tu nic nie napiszę bo nie wiem ale kult coś na ten temat wie więc pewnie też jest coś na rzeczy. – z koksem to nie wiadomo, albo wiadomo? Nie wiem%-) nie wiadomo czy odszedl od sajbershita bo sie dowiedzial, czy odszedl bo juz nie chcial reklamowac shitu, nie wiadomo, trzeba czekac na wyjasnienie sprawy pdobno(?). Gejzydman sprzedalby Cie za 5 zl. Taki inteligentny i wymowny i wogole, to dlaczego mial tyle spraw za znieslawienie publiczne i musial placic? Juz o reszcie walow nie wspomne. Pamietasz tego synka co zmarl a on obiecal ze wplaci 50tys zl na konto i ze wplacil? Ta kasa po walce? Wiesz jaki byl tego „happy end” o ktorym zadna gazeta nie napisze? Poszukaj, popytaj moze znajdziesz. 5.) Koksu dla mnie nie grzeszy inteligencją, Najman za to nie przebiera w słowach i czasmi go ponosi, cwaniakuje. – tutaj jest wdl mnie na odwrot, jakos koksu po walce potrafil sie wypowiedziec inteligetnie i sakrasytcznie zeby dobrze dop******ic, wyobraz sobie co by bylo jak by wygral ten pseudobokser? Nauczyl sie pare linijek z ksiazki historycznej i w kolko to powtarza. Taki inteligetny jak taktyka w klatce, kto sie wymeczyl pierwszy? Myslal ze koksu bedzie za nim biegal? Sam padl jak mucha, strasznie inteligetny czlowiek, ktory placze ciagle ze to marketing, potem ma pretensje ze ludzie go nie lubia bo ubliza innym. Albo jak juz przyznaje sie po walce ze dostal wp******, mowiac ze nie chce sie tlumaczyc ALE to ale tatmo i tak w kolko... czlowiek wymowka, ktory jak nie ma argumentu zaczepnego to idzie na patriotyzm o ktorym glowno wie, tak samo jak i religia i krzyzyki, rozance itp, totalne dno. Niestety ale w moic stronach rodzinnych jest zerem i cepem, w TV mega inteligent sie k***a znalazl... Mowi prosto z mostu? Jak by byl inteligetny to ptrafil by ubrac zdanie w takie slowa gdzie intelektualnie pokazalo jest wielki intelekt... Noo w sumie to tak by jeszcze można pisać i pisać jak dla mnie obaj są spaleni i siebie warci. Kończę bo w sumie pisząc tak o nich, czytając i oglądając to sami nakręcamy ten cyrk i pchamy im kasę do kieszeni. – wiadomo, mozna by pisac non stop, ale nie potrafie do konca przyrownac gejzydmana do koksa, napewno nie z charakteru, choc w pewnych puntkach sie zgadzam, ale nie jest tego duzo. Byc moze w przyszlosci wyrownaja level wtedy przeprosze i przyznam Ci racje;-)

  Odpowiedzi: 260 Ilość wyświetleń: 18332 Data: 5/28/2012 12:23:10 PM Liczba szacunów: 0
 • Pro Long Protein - doskonałe białko na dzień i na noc NOWOŚĆ !!

  Post
  NUTRIFARM&OLIMP

  Optymalne pory stosowania Pro Long Protein™ Pro Long Protein™ będzie idealnym białkiem nocnym, chroniącym nasz organizm przed destrukcyjnym działaniem głodu w trakcie kilkugodzinnego odpoczynku, zapewniając w tym okresie stałą, regeneracyjną podaż aminokwasów. Pro Long Protein™ będzie doskonałym źródłem protein w okresie po treningowym, na długo gwarantując niesłabnącą podaż aminokwasów, niezbędnych do regeneracji uszkodzonych w trakcie intensywnego treningu mięśni. Synergizm działania dwóch, wysokiej jakości, źródeł białka zastosowanych w Pro Long Protein™ czyni z tego produktu elitarną odżywkę, która z powodzeniem może być stosowana przez najbardziej wymagających konsumentów. Dla kogo dedykowany jest Pro Long Protein™? Preparat przeznaczony dla wszystkich osób wykazujących zwiększone zapotrzebowanie na wysokiej jakości białko. Szczególnie polecany osobom dążącym do maksymalnego nasilenia procesów regeneracji obciążonych treningowo struktur mięśniowych, a także do stymulacji szybkiego rozwoju beztłuszczowej masy mięśniowej i siły. Będzie, zatem, dedykowany sportowcom wyczynowym, ale i wszystkim osobom ćwiczącym rekreacyjnie. Doskonale nadaje się dla zawodników dyscyplin wytrzymałościowych, sportów walki i sportów siłowych, w okresie przygotowawczym, jak i przedstartowej redukcji wagi ciała. Pro Long Protein™ jest również idealną alternatywą posiłku, wchodzącego w skład zbilansowanej diety, dla osób z nadwagą, chcących pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz dla osób prowadzących aktywny, sportowy i zdrowy tryb życia, jako dodatkowe źródło białka pozytywnie wpływające na regenerację mięśniową organizmu. Pro Long Protein™ idealnie współgra z… W celu maksymalnego zwiększenia przyrostów wysokiej jakości masy mięśniowej sugeruje się łączenie, w okresie po treningowym, niniejszego preparatu z odżywką węglowodanową CARBONOX oraz z chelatem kreatynowym magnezu MAGNA POWER™ (CREATINE MAGNA POWER™). Znamiennym suplementem wykazującym synergizm działania będzie również podana przed treningiem L-arginina w postaci ARGI POWER™ 1500 MEGA CAPS® lub AAKG 7500 Extreme Shot®. W celu maksymalizacji redukcji tkanki tłuszczowej zaleca się łączenie, w okresie przed treningowym, Pro Long Protein™ z wybranym produktem termogenicznym (Thermo stim™, Therm Line® forte, Therm Line II®) lub psychostymulującym (EXTREME Speed® Shot) i L- karnityną (L-CARNITINE 3000 EXTREME SHOT™). Sposób użycia: 1-3 porcji dz. – szczególnie przed snem i po przebudzeniu, a także pomiędzy posiłkami lub/ i po treningu. 1 porcję preparatu (40 g – 140 jednostek = 3,5 miarki lub 7 płaskich łyżek stołowych) rozpuścić w °170ml wody. Składniki: 96% Slow & Fast Protein Blend (micelarna kazeina, koncentrat białek serwatkowych), aromaty, kwas jabłkowy – regulator kwasowości, sukraloza, acesulfam K - substancje słodzące; guma ksantanowa – substancja zageszczająca; 0,03% witaminy (kwas L-askorbinowy - wit.C (4 mg - 5%*), octan dl-α-tokoferylu - wit.E (0,6 mg - 5%*), nikotynamid – niacyna (0,8 mg - 5%*), D-biotyna (2,5 μg – 5%*), octan retinylu - wit.A (40 μg - 5%*), D-pantotenian wapnia - kwas pantotenowy (0,3 mg - 5%*), chlorowodorek pirydoksyny - wit.B6 (0,07 mg - 5%*), cholekalcyferol - wit.D (0,25 μg - 5%*), kwas pteroilomonoglutaminowy - foliany (10 μg - 5%*), monoazotan tiaminy - wit.B1 (0,05 mg - 5%*), ryboflawina -wit.B2 (0,07 mg - 5%*), cyjanokobalamina - wit.B12 (0,13 μg - 5%*)), barwniki: koszenila (dla smaku truskawkowego, truskawkowo-kiwi, wiśniowego, wiśniowo-bananowego), E150c (dla smaku toffi, czekoladowego, ice coffee, kawowego, capucino, orzecha laskowego, tiramisu). * - ZDS procent realizacji zalecanego dziennego spożycia, w porcji (40 g). Zmieniony przez - NUTRIFARM w dniu 2010-07-30 11:48:20

  Odpowiedzi: 107 Ilość wyświetleń: 7627 Data: 7/30/2010 11:47:10 AM Liczba szacunów: 0
 • Prośba o ocenę diety!

  Post
  Odżywianie i Odchudzanie

  W jakimś artykule wyczytałem, że ektomorfik powinien spożywać 6-8 g węglowodanów na kg m.c. w moim przypadku spożywam zdecydowanie mniej dlatego zastanawiam się nad Carbo

  Odpowiedzi: 5 Ilość wyświetleń: 486 Data: 4/21/2013 10:51:28 PM Liczba szacunów: 0
 • Prośba o ocene 1'go cyklu na Enantanie

  Post
  Doping

  Co do cyklu - 200mg co 5 dni. +12tyg ciągnij. Co do tego: Badania które chce zrobić przed i po : PSA, FSH, TSH, LH, KORTYZOL, PROLAKTYNA, ALAT, ASPAT, OB, TRÓJGLICERYDY, CHOLESTEROL, TESTOSTERON, MORFOLOGIA, OK, ale ob sobie daruj - zrób crp. Hormony ok. Pełny lipidogram, jonogram, glukoza, mocz + kreatynina. Co do tego: Witaminy wspomagające w trakcie cyklu: CYNK, WIT. A+E, GŁÓG, WIT C, HEPATIL FORTE, MULTIPLE, Jakie witaminy, i wspomagające niby co..?

  Odpowiedzi: 19 Ilość wyświetleń: 1403 Data: 3/22/2016 7:28:50 PM Liczba szacunów: 0
 • Prośba o ocene 1'go cyklu na Enantanie

  Post
  Doping

  Możesz doprecyzować co masz na myśli mówiąc +12tyg ciągnij ? Masz jakieś sugestie do odbloku i hcg w środku cyklu ? Co do witam to z tego co znalazłem w różnych źródłach to : CYNK - ma w jakimś stopniu w trakcie cyklu być ochroną przed aromatyzacją A+E - przeciwko rozstępy GŁÓG - ochrona układu krwionośnego i sercowego WIT C w dużym stężeniu 3g na dobe HEPATIL - osłona wątroby

  Odpowiedzi: 19 Ilość wyświetleń: 1403 Data: 3/22/2016 8:16:22 PM Liczba szacunów: 0
 • meta+prolo+superka potrzebna porada

  Post
  Doping

  OK takze test a boost zostalo zastapione odpowiednio PRECISION - Tribulus Stack + MZB z olimpu! reszte podtrzymuje! Teraz pytanie co polecacie zapobiegawczo na przeziebienie ktore mnie ostatnio ciagla lapia?? Poki co to zapodalem ekstrakt wit c + czosnek z olimpu!

  Odpowiedzi: 17 Ilość wyświetleń: 1711 Data: 12/11/2007 10:56:00 PM Liczba szacunów: 0
 • Osłabienie i zmęczenie organizmu - suple

  Post
  Odżywki i suplementy

  vitaminy olimpu raz dziennie (weź megacapsy). do tego propolis, echineacea, vit c z bioflanoidami, cynk. możesz dokupić glutaminę jak masz szmal. omegi jak najbardziej. u mnie sprawdza się citrosept.

  Odpowiedzi: 17 Ilość wyświetleń: 9931 Data: 2/3/2007 2:54:58 PM Liczba szacunów: 0
 • Odblok po metanabolu + alkochol.

  Post
  Doping

  A 5 tab clomu to pewnie za mało co ... czytałem od 6-10 zgadzacie sie ?? Bo zrobiłbym taki myk że nie jadł bym teraz ostatniego tabsa metki i za godzine łyknoł cloma przed spaniem bo mija 6 godzina od ostatniej tabletki mety, clom ok 8h po ostatnim tabsie, czyli za godzine jem clomid pierwszy i olewam ostatnią tabletke mety, a tak szczerze to dwie bo miałem w paczce 99 ... zaczynam clomidować i idealnie wychodzi koniec rano w dzień imprezy, chyba że łykne 5 to dzień przed imprezą byłoby już po zawodach ? jak myślicie. Niektórzy sie śmieją pewnie że ze stu metanabolu robie taki problem, ale trudno lepiej sie 10x zapytać niż pózniej żałować czegoś. To jak zrobić ?? a) Zjeść ostatnią tabletke mety za chwile, zacząć odblok z 6 tablet clomu jutro przed spaniem, tj koniec w urodziny czyli clomid + piwsko .... b) Odblokować sie 6 tabletkami clomu, olać ostatnią tabletke mety teraz i zacząć jeść clomid - ostatnia tabletka clomu wyjdzie dzień przed urodzinami ..... c) Odblokować sie 5 tabletkami clomidu (od jutra przed spaniem), jedząc metke do końca teraz - koniec wyjdzie również dzień przed imprezą. d) Pościemniać na urodzinach że boli mnie głowa i lecze sie z alkoholizmu :p Tego Tribulusa zaraz zamówie na allegro, dzięki... Zmieniony przez - Powrotnik w dniu 2011-08-22 21:59:22 Zmieniony przez - Powrotnik w dniu 2011-08-22 22:06:32

  Odpowiedzi: 22 Ilość wyświetleń: 4105 Data: 8/22/2011 9:58:18 PM Liczba szacunów: 0
 • Crossfit 2x/tyg + siłowy

  Post
  Strength & Endurance

  W takim rozkładzie będzie rozsądny trening całościowy 2 x FBW - całe ciało - same podstawy 2 x C-F . Oczywiście podziały także wchodzą w grę . ;-)

  Odpowiedzi: 1 Ilość wyświetleń: 1858 Data: 12/29/2013 8:48:24 PM Liczba szacunów: 0
 • OROGENIX MONSTER CAPS

  Post
  NUTRIFARM&OLIMP

  Sołtys. Ja, trenując koszykówkę, to brałbym tylko dawki substytucyjne - cały czas. Cube dobrze napisał. I tak spożywamy co dziennie ok. 1 g kreatyny. Dawka substytucyjna, czyli zastępcza, to taka - jaką mniej więcej powinniśmy przyjmować z pożywieniem. Po prostu - sportowcy mają wyższe zapotrzebowanie na kreatynę, aniżeli osoby nietrenujące. A to, że jakaś substancja jest wytwarzana w organizmie, nie oznacza, że nie powinniśmy jej dostarczać z pożywieniem czy suplementem. Przecież wszystkie składniki pokarmowe, poza minerałami i bodaj witaminą C, powstają we wnętrzu organizmu.

  Odpowiedzi: 214 Ilość wyświetleń: 18986 Data: 9/19/2009 7:48:39 PM Liczba szacunów: 0
 • NOWA LINIA HOME - 2011

  Post
  Marbo

  Kolejna ławka z linii Home podmieniona - jest to najtańsza ławka prosta do wyciskania. Jedyny sprzęt w takiej cenie: - gięte profile - możliwość montażu akcesoriów - pokrętła dociskowe - gumowe osłony na stojaki - rozstaw 110cm Ławka prosta ze zintegrowanymi stojakami MH-L006 http://www.marbo-sport.pl/marbo-home-lawka-prosta-ze-zintegrowanymi-stojakami-l006.html

  Odpowiedzi: 51 Ilość wyświetleń: 8658 Data: 5/9/2011 10:19:43 AM Liczba szacunów: 0