SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyszukiwarka

Znalezione pod frazą:

c

 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Dzięki dzięki! :-) Też skojarzyło mi się ze smarowaniem gwintów :-) @Nieraz Też się cieszę, że mam już zapłacone, bo zero dylematu. Gdybym jeszcze nie wpłacił, to pewnie niczego by to nie zmieniło, a tak sumienie mam czyste. Dzisiaj jeszcze laba, a jutro już coś porobię. Do podręcznej szafki trafiły kule: 16,20,20,24,28 Dodatkowo na podorędziu mam: drążek, kółko ab wheel, niskie poręcze parallettes. Na pierwszy ogień chyba pójdzie jeden trening z Prometeusza: C&P (2x20) - 10x5 SQ (2x20) - 10x5 - nie wiem czy temu podołam. Można też robić naprzemiennie. Sam fun do intro!

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 2/23/2016 9:26:06 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Prometeusz z 2x20.. chociaż jeden trening chce taki zrobić. Z C&P nie powinno być problemu, a przysiady się zobaczy. Laba nie znaczy, że nic nie będę robił. Nie będę jechał jakimś konkretnym programem! Programowa laba. :-)

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 2/23/2016 10:11:08 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Dzisiaj udało się z czasem popołudniu i weszło: Bent Press - 16,20,20,24,28,28,28,24 :-) BP (28) - filmik - 2xP/1xL - zaczęła mi się kula obracać i nie ryzykowałem. Military Press (28) - 6Prawa/2Lewa :-) na świeżo byłoby po 1x więcej.. Front Squat (2x20) - 10x5/2min 2H Swing (28) - 5x10 nie wiem ile to zajęło, ale z godzinę albo i więcej.. Na spokojnie.. BP - wiadomo - zabawa, 28 wchodziła na lewą i prawą MP - a przetestowałem się z 28. OK. Czuję jeszcze te poręcze w barkach i po kilku BP cisnąłem. OK :-) SQ - nogi zaniedbane, to trzeba było - weszło sporo lżej niż ostatnio (gdzie ostatnio robiłem naprzemiennie SQ i C&P) mimo zagęszczenia. Jak dalej będę tak siady jechał, to będzie można dodać (10x6) a potem skracać przerwy. Teraz wychodzi 15s work i 1:45 rest. Swingi - a... tak o :-) Przycelowałem w nogi. Jeszcze trzeba plecy zmusić do pracy :-) Multimedia: https://www.youtube.com/watch?v=zu3R_OAFCNU https://www.youtube.com/watch?v=tW8cpUz2cPw

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 3/1/2016 9:53:36 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Rozumiem, że SF może nauczać na twardo. OK. Ja amortyzuję. Czasem jest taka dynamika cleana, że staję na palcach. Jak przy C&P. Może zalecenia są takie, żeby pięt nie odrywać.. Może.. @Orzegów: spinając brzuch przed przyjęciem ciosu chronisz mięśnie. Spinając się przed przyjęciem kuli energia rozkłada się na całe ciało - w tym na stawy, które są zablokowane. Nie wiem czy to zdrowe.. Intro powinno mi to wyjaśnić. A jak będę robił - się zobaczy :-) @Nieraz: Dzięki :-) Ciężko było, ale na filmie tego nie widać. Czyli OK :-) Jak naucza Iron Tamer - z uśmiechem, zeby nie było widać że cierpisz ;-) Dysproporcja w MP spora.. Zawsze jednak pracuję na opbie ręce symetrycznie. Jestem praworęczny. Tutaj doszło też zmęczenie.. Kiedyś miałem 7P/3L z tego co pamiętam. BP - może robię trochę inaczej ze względu na asymetrię - siła/mobilność lewej i prawej strony. Ustawienie też nie jest takie na wprost kamery, tylko trochę pod kątem. Nie wiem dlaczego kamera (aparat) traci ostrość w trakcie kręcenia tego samego obiektu. Jakiś pomysł ktoś ma?? @Szajba: Dzięki :-) Zazwyczaj zaczynam od słabszej ręki. To był test nieoficjalny, z ciekawości, bo się wcześniej BP bawiłem. Byłoby lepiej, ale dysproporcja pewnie takiej samej wielkości by była. 2x28 nie mam. Nie planuję mieć póki co w ogóle.. Przysiady z 2x24 - weszły mi 8x, ale to nie waga do zabawy. Ostatnio robiłem siady w zeszłym roku. Chce nieco odświeżyć ruch. Możeliwe że przejdę na 2x24 z czasem.. Na razie objętość i obciążenie takie średnie. 10x5/2min to już ładny wynik - znaczy ciężar taki sobie.. :-) To zamiast biegania! :-)

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 3/2/2016 9:11:56 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Miło przeczytać :-) Było cholernie ciężko, ale nie okazałem emocji! ;-) Nawet tego sapania tak strasznie nie słychać. Do 5. powtórzenia to jeszcze szło spoko. Jednak ciężko. Potem było bardzo ciężko. Totalnym błędem był odpoczynek w rack position (pomiędzy 7. a 8. powtórzeniem - niby taka chwilka, ale odcięło powietrze. Chwyt kul z podłogi - w Wielkim powrocie jest o ułożeniu V - czyli jak piszesz Orzegów. Neupert za o poleca odwrócone V - czyli rosyjskie Ł/L ?? /\ :-)Chociaż jak zerknąć na jego filmiki na YT, to różnie robi... Polecam spróbować!! V - kettle same się wkręcają na przedramię i jest to dosyć delikatne, ale przy ciężkich kulach jest to dodatkowy wysiłek. /\ - zwróć uwagę, jak pracuje najszerszy grzbietu - niemal jak przy podciąganiu/wiosłowaniu nachwytem - staw barkowy i mięsień najszerszy jest wtedy jakby jednością. Wszystko jest takie.. zwarte! Gdybyś chciał kumpla ratować zwisającego nad przepaścią to wykręcałbyś rękę?? Co innego jak chciałbyś tego kumpla poczęstować ciosem prostym :-) I tak bym to przyrównał do pull/push - yin-yang.. clean/press W GS na filmikach z zawodów widać trzymają kule na każdy inny sposób - poza V. W ogóle, to można spróbować wszystkiego - /\ , \/ , -- -- , I I ; Możliwe, że trzeba trochę czasu na przestawienie się. Spróbowałem. Mi pasuje. Przy dubletach! :-) Jak ćwiczę z jedną kulą, to robię wedle starej szkoły - kciuk do tyłu. Jak kula leci między nogi to nie wyłamuję sobie łokcia :-) Co do samego C&P - im cięższe kule tym bardziej szarpią skórę dłoni - przy zrzucaniu kettli. Jak jedzie się jedną kulą to w ramach amortyzacji można skręcić się w tułowiu - taka lekka rotacja, bo kula ciągnie w dół (oczywiście w HS jest to na baczność zapewne, żadna rotacja ;-) ). Jak zrzucasz dwie kule równocześnie, to impet przejmują stawy różne i skóra dłoni.. Jak ktoś porobił dużo rwań, to pewnie zauważył, że zanim zabraknie tchu/sił to brakuje skóry na dłoni :-)

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 3/3/2016 8:08:03 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Bardzo ładnie Ci poszły te C&P-resyy z tymi 24-kami. Gratuluję. Progres jest więc jest się z czego cieszyć :-) P.S. Specjalnie usunąłeś filmik?

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 3/3/2016 9:09:07 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Zadowolony jestem z tego że sobie poradziłem. Ciężko było ale.. Może czas spróbować siadów z 2x24kg?? Czy jeszcze ze dwie sesyjki zrobić z 2x20?? Drabiny przysiadów z 2x24?? Może TO (klik!) ?? Rozkminiałem sobie tutaj różne opcje programowe - co robić - ale Intro za 2tyg, to pewnie będę chciał szlifować technikę z jedną kulą.. Szkoda czasu na zadumę! Pozostawię ten czas na zabawę i testy - 300 Maxwella czeka!! :-) Oczywiście, że czas na 2xKB24. W połączeniu z C&P wypas ;) Technikę z jedną kulą podszlifujesz na/po Intro. Samo jedzenie bez ciężkich bojów nie poprawi.wyników siłowych...

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 3/5/2016 8:38:01 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Odradzam kabanosów, batonów w boczku, jaj na twardo w trakcie treningu. Mi nie służą. Wolę się koncentrować nad poprawnością/tempem wykonywalnych ćwiczeń niż martwić tym, co dzieje się w układzie pokarmowym i czy nie będę musiał w trybie awaryjnym szukać ustronnego miejsca. Preferuję banany, czekoladę (batony), wodę, bułkę z lekką wędliną, izotonik albo wodę z wit. C. Rarytasy zostawiam na po treningu.

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 3/16/2016 8:30:57 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Poprzednio było 25TGU + więcej wszystkiego + swingi.. Nie ma dramatu. Jak będzie energia, to dzisiaj pociągnę kolejny trening (C&P, GUSU, LUNGE). Został ostatni (12.) trening w cyklu. Ładnie poszło. Solidnie przepracowałem. Żadnej magii w tym programie nie ma. Czytałem o 2-3 czy więcej kilogramach spadków po tygodniu (i to bez diety oczywiście), ale to pewnie jakieś pasibrzuchy pisały.. TGU daje mi radość, a wczoraj nie dało.. Intro + aktualny program dał mi dobry techniczny efekt. Pewnie każdy program oparty na ćwiczeniach nauczanych na intro by tak zrobił. Na sylwetkę jeszcze trzeba poczekać.. Na razie kilka dni na 2100kcal.. A może powinno być na "2100"..

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 4/28/2016 10:01:54 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  GUSU: https://www.youtube.com/watch?v=Zo-1lD55_Dk C&P w drabinach: LEWA - clean, press PRAWA - clean, press, krótka przerwa, ale nie zawsze LEWA - clean, press,clean, press, PRAWA - clean, press,clean, press, przerwa nieco dłuższa LEWA - clean, press,clean, press,clean, press, PRAWA - clean, press,clean, press,clean, press, przerwa dłuższa.. w sumie wyszło 2:30 na work+rest (na całą drabinę), bo w 15min weszło 6 drabin, czyli dalej: LEWA - clean, press PRAWA - clean, press, krótka przerwa, ale nie zawsze LEWA - clean, press,clean, press, PRAWA - clean, press,clean, press, przerwa nieco dłuższa LEWA - clean, press,clean, press,clean, press, PRAWA - clean, press,clean, press,clean, press, przerwa dłuższa.. i tak to właśnie wygląda.. ---------- Waga i obwody - bez zmian. Wiem, że po 4 dniach diety nie będzie szaleństwa, ale w sumie to prawie 5tygodni.. Tak myślałem o "opuchliźnie kawowej" - w sumie kawy piję tyle co i wcześniej, także niepicie kawy powodujące odpowiednie nawodnienie byłoby tylko chwilowym bonusem. Kiedyś to sprawdzę..

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 4/29/2016 7:21:02 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Typuję, że tłuszczu nie ubywa, a mięśni przybyło, albo się nieco napięły/spompowały i stąd takie efekty. Dzisiaj po treningu normalnie uda zaczęły mi się ocierać - bardziej niż zwykle. Może powinienem się jakoś konkretniej rozciągać? Jak tak patrze na wykonywane ćwiczenia i te które dopiero później są w programie: - wykrok - przysiad - wymach - get up sit up - rwanie - martwy ciąg na jednej nodze (SLD) Wszystko oddziałuje na uda i wyżej, a do tego - ćwiczenia z obciążoną jedną stroną (rwania, wyciskania, wykroki - no wszystko) - chyba zwężeniu talii nie służy. Trochę mnie to martwi. Aktualnie po 8-12powt będzie wiosło, wykrok i przysiad. Reszta 3-5powt. Dojdzie rwanie i SLD w zakresie 1-3 (najpierw drabiny, a potem "trójki" z 5RM). Także oprócz obawy że nie zredukuję, to pojawia się obawa że się poszerzę!! W nogach i talii. Ani jednego ani drugiego nie chcę! A trening dziś wszedł bardzo ładnie!! C&P (24) - 10x3/3 GUSU (20) - 5x5/5 LUNGE (20) - 4x8/8 (na piątą serię zabrakło czasu) 1H SW (16) - 15:15s - 10x9/9 =180x Trening daje popalić płucom. W sumie dobrze się ćwiczyło, a jedynym niefajnym ćwiczeniem są wykroki.. Jakoś nie przepadam. Wymachy spoko - 3-4minuty, to niemal nie czułem, ale potem już tak - głównie mięśnie skośne brzucha.. Niedawno wnosiłem worek ziemi do kwiatków po schodach - taki spacer farmera - z 15kg może - czułem brzuch.. Nowy cykl - trochę inne doznania niż w pierwszym, tylko mam obawy, które powyżej opisałem..

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 5/4/2016 3:42:15 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  C&P (24) - 11x3/3 =66x GUSU (20) - 4x5/5 =40 LUNGE (20) - 3x9/9 =54 cienko.. 1H SW (16) - 20:10s - 10x12/12 =240x !! Trochę się umęczyłem psychicznie w pracy, trochę burzowa pogoda, trochę może mało węgli, może i brak kawy = popołudniowy ból głowy. Jednak trening zrobiłem. :-) Chyba j**nę tym burnem.. Po dzisiejszym treningu brzuch mi wywaliło jak po sutym obiedzie! Dochodzę do wniosku, że te wszystkie jednostronne wyciskania, zarzuty, wymachy, getup'y, wykroki powodują poszerzenie mojej talii. Nie o to mi chodziło! Zacząłem 6. tydzień - jem w miarę przyzwoicie - powinno coś polecieć. Na psyche siada mi nie to, że program jest ciężki, czy nudny, tylko że właśnie nasuwa się wniosek że z wyszczupleniem talii ma niewiele wspólnego. Może to tylko POMPA po treningu - swingi, goblety, wykroki - przy tym czuję mięśnie brzucha. Chyba potraktuję to jak 6-cio tygodniowa faza siłową i zmienię kierunek o 180 stopni. Albo chociaż o 90... Inne opcje: - trening z masą ciała.. - to byłaby zmiana o 180st. - kompleksy z dubletami - to zmiana o 90st. (żadne KBM! kiedyś robiłem 3 zestawy po 20min tygodniowo i leciało) - Viking Warrior Conditionig (+ coś tam, jakby była jeszcze moc) - kiedyś przy tym programie mnie zassało, ale bałem się o serce!! - pośrednie warianty, to program minimum (może S&S, ale to znowu swingi jednorącz) i jakieś elementy z kalisteniki (drążek, pompki, brzuch). Trening "sylwetkowy" + bonusowo wymach, czy rwania dla podbicia tętna. Albo "kali sylwetkowo" i jakieś kompleksy kettlowe (nie wiem czy bym dał radę) Z lektury S&S wynika, że wymachy w liczbie 100 są OK - byle były odpowiednio ciężkie. No i częste!! :-) 4-6xtyg.. Są różne kombinacje swingów z pompkami... swingi z gobletami... Ćwiczenia które uznaję za warte robienia: MASA CIAŁA: - pompki wszelkie (muszę poprawić swój przód!) - drążek (tutaj raczej siłowo będzie, bo w maksie mam pewnie z 3-6powt) - pistolety ?????? wykroki/przsiady bez obciążenia, ale w długich seriach?????? - brzuszki - wszelkiej maści, takie tam masochistyczne podejście. - burpee (nie lubię, pewnie pierwsze bym wywalił), walka z cieniem - coś w ten deseń jako element kondycyjny - OS Resety KETTLE: - TGU - wymach oburącz (do 10powt); jednorącz - może też.. jakieś przeplatanki.. - wyciskanie pochylone - rwania - wyciskanie żołnierskie - może trochę - przysiady ?? Jakoś tak to złożyć, żeby kule z treningiem z masą ciała nie kolidowało.. FBW?? Push-Pull-Legs ?? SPLIT?? Albo po prostu dobrze się bawić i olać progresowanie - tak jak na początku przygody z kulami. ----------- Miska ładnie przytrzymana dzisiaj! Bardzo smaczna sałatka w menu: 4 jajka, 100g tuńczyka, 150g brokułów, łycha jogurtu, oliwa, sól, pieprz - skroić, pomieszać. Z menu wypadła kawa i alkohol. TADAM!! Docelowo na 10dni (ale się zobaczy). Ciekawy jestem czy poczuję różnicę. Rozpisałem się, ale trochę główkowałem nad tym wszystkim w ostatnich dniach.. Zmieniony przez - panteon w dniu 2016-05-09 21:30:17

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 5/9/2016 9:26:42 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Dzięki za kopniaka, ale +5tygodni to już coś co powinno być widać, jakieś efekty. (poprzednio efektów też chyba nie było - nie pamiętam przynajmniej; pamiętam, że monotonia mnie dobijała - ale to dawne dzieje, teraz myślenie mam inne) Na pakerni byłoby 4-6tyg treningów i modyfikacja. Tej modyfikacji jestem pozbawiony. Nic nie podmienię w programie. Jedynie program mogę podmienić. Ćwiczenia pompują mi brzuch. Jest na nim i tłuszcz... Po treningu wyglądam jak po solidnym obiedzie. Kali może być siłowe - jak u mnie drążek, czy powiedzmy pistolety, ale może być też bardziej w stylu cardio - pompki, obwody, krótsze przerwy.. Kettli nie porzucę!!! Już próbowałem programu bez kul i ciężko było :-) Kuchnia - poprawiła się znacznie jak zerknę miesiąc wstecz (choć taka zła i straszna to nie była!). Dziś nawet waga okazała się łaskawa i pokazała 77,2kg.. Jej jednak nie ufam. 2 dni LC i może trochę wody zeszło. Jak pokazałaby poniżej 75... No, to byłby znak!! ZNAK! Centymetr nadal nieubłagany. Robiłem i chwaliłem (łącznie z dietą z potreningu): A) zarzuty i wyciskania B) przysiady i wymachy C) zarzuty i przysiady 20min na trening. 3xtyg. Powtórzenia: po 3, po 4, 5, 4, 5, 6 - trwało to 6tygodni. Liczba powtórzeń na treningu niewiele się zmieniała, a serie się wydłużały. U Geoffa to standardowy schemat - 2 ćwiczenia w parze i taka liczba powtórzeń. Wg Mahlera (i Neuperta też) - 5x5, czy 10x5 będzie treningiem siłowym i masowym też. A co ja teraz robię??? GEt up sit up - 5-6x 5/5.. Odczucia mam takie, że mi masa brzucha rośnie - może to ta dobra masa, ale z mojego punktu widzenia - niekorzystna na tę chwilę. Siła idzie też - czas ciężko pokonać i zrobić więcej powtórzeń, ale ćwiczenia lżej wchodzą. Swingi też ładnie wchodzą.. Ćwicząc z kulami zawsze miałem progres jaki dany program zakładał. ----------- Na kawę jakaś automatyczna blokada mi weszła - nie mam ochoty po prostu, a może jeszcze lecę na oparach entuzjazmu podjętego wyzwania!!! Boję się syndromu odstawienia! Za to yerbę siorbię... Kiedyś próbowałem ją pić zamiast kawy. Smakuje mi jedno i drugie :-) Kawa ma lepszy zapach !!

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 5/10/2016 9:16:36 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Dzięki za kopniaka, ale +5tygodni to już coś co powinno być widać, jakieś efekty. (poprzednio efektów też chyba nie było - nie pamiętam przynajmniej; pamiętam, że monotonia mnie dobijała - ale to dawne dzieje, teraz myślenie mam inne) Na pakerni byłoby 4-6tyg treningów i modyfikacja. Tej modyfikacji jestem pozbawiony. Nic nie podmienię w programie. Jedynie program mogę podmienić. Ćwiczenia pompują mi brzuch. Jest na nim i tłuszcz... Po treningu wyglądam jak po solidnym obiedzie. Kali może być siłowe - jak u mnie drążek, czy powiedzmy pistolety, ale może być też bardziej w stylu cardio - pompki, obwody, krótsze przerwy.. Kettli nie porzucę!!! Już próbowałem programu bez kul i ciężko było :-) Kuchnia - poprawiła się znacznie jak zerknę miesiąc wstecz (choć taka zła i straszna to nie była!). Dziś nawet waga okazała się łaskawa i pokazała 77,2kg.. Jej jednak nie ufam. 2 dni LC i może trochę wody zeszło. Jak pokazałaby poniżej 75... No, to byłby znak!! ZNAK! Centymetr nadal nieubłagany. Robiłem i chwaliłem (łącznie z dietą z potreningu): A) zarzuty i wyciskania B) przysiady i wymachy C) zarzuty i przysiady 20min na trening. 3xtyg. Powtórzenia: po 3, po 4, 5, 4, 5, 6 - trwało to 6tygodni. Liczba powtórzeń na treningu niewiele się zmieniała, a serie się wydłużały. U Geoffa to standardowy schemat - 2 ćwiczenia w parze i taka liczba powtórzeń. Wg Mahlera (i Neuperta też) - 5x5, czy 10x5 będzie treningiem siłowym i masowym też. A co ja teraz robię??? GEt up sit up - 5-6x 5/5.. Odczucia mam takie, że mi masa brzucha rośnie - może to ta dobra masa, ale z mojego punktu widzenia - niekorzystna na tę chwilę. Siła idzie też - czas ciężko pokonać i zrobić więcej powtórzeń, ale ćwiczenia lżej wchodzą. Swingi też ładnie wchodzą.. Ćwicząc z kulami zawsze miałem progres jaki dany program zakładał. ----------- Na kawę jakaś automatyczna blokada mi weszła - nie mam ochoty po prostu, a może jeszcze lecę na oparach entuzjazmu podjętego wyzwania!!! Boję się syndromu odstawienia! Za to yerbę siorbię... Kiedyś próbowałem ją pić zamiast kawy. Smakuje mi jedno i drugie :-) Kawa ma lepszy zapach !! Obawiam się, że aby osiągnąć wymarzoną formę 2-3 miesiące nie wystarczą. Ludzie do wymarzonej formy dochodzą latami. Poza tym często gęsto przewija się motyw, że nie ma czegoś takiego jak plan na redukcję. Jedziesz z ciężarami a redukcja w kuchni przez obcięcie kalorii. Wszystko to wiesz, a nie chcesz się z tym pogodzić ;-) Jeśli efektem ubocznym tego programu jest dodatkowa masa mięśniowa to ja bym się cieszył, bo jej utrzymanie kosztuje dodatkowe kalorie. No i siła idzie,a to moim zdaniem najważniejszym, bo wbijesz za chwilę na dwa ciężkie kettle, które pozwolą Ci zbudować jeszcze większą siłę i trochę mięśnia, co znowu zwiększy wydatek kaloryczny i pozwoli na ubytek tłuszczu i tak w kółko :) Trzymaj miskę, będzie dobrze :-) Aha, przypomniało mi się, 20-30min. to mało, chyba że codziennie, to jeszcze, ale i tak bez szału... Zmieniony przez - nieraz w dniu 2016-05-10 09:56:58

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 5/10/2016 9:48:44 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Wystartowałem! A) BentPress 1/1 - 16,20,20,24,24,24 Kompleks: B1) 1H SWING - 5/5 B2) HIGH PULL - 5/5 13x =260powtórzeń w 20min C) BentPress (20) - 3/3 + deczko rozciągania prostowników i resety. ze 3min.. 45min Byłem wczoraj na grillu i się zapełniłem. Może nie zjadłem ani nie wypiłem jakoś specjalnie dużo, ale w krótkim czasie (organizator chciał oglądać mecz) - w nocy spać nie mogłem a rano obudziłem się z wielkim brzuchem. Wszedłem nawet z ciekawości na wagę - zgroza! Dzisiejszy trening nieco mnie "odchudził" - jakoś to się wszystko poubijało w brzuchu :-) Mam taką nadzieję. Poprzednio kula wgniotła mnie w ziemię a dzisiaj planowałęm zrobić work+rest = 2min i wyszłoby 10 kompleksów. Jednak po 3-4 zestawach jakoś wpadłem w rytm i udało się zrobić 13. Fajnie. Ostatni zestaw zrobiłem z dnia ciężkiego - swing-high pull-snatch-push presss. Ciężko będzie.. :-) Dzisiejszy kompleks zajmował 35-40s. Jak dodać rwania i pushpressy to pewnie z 90s zajmie.. Potem jeszcze dojdzie więcej powtórzeń.. Ciekawe co na to skóra moich dłoni..

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 6/13/2016 9:16:44 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Trening z rana nigdy nie był moją mocną stroną, ale bywały sesje, które bardzo dobrze weszły. Choćby dzisiejsza :-) Nocka uczciwie przespana, rano kawa (bez tłuszczu) i trening: Prometheus Protocol C&P (2x20) - 10x5 /2min FRONT SQUAT (2x20) - 10x5 /2min + rozciąganie i rocking. Kilka minut. Lekko nie było, ale udało się utrzymać work+rest=2min. Najgorzej wchodziły piąte powtórzenia wyciskań w 3 ostatnich seriach.. Przysiady najpierw dosyć płytkie, ale od 3-4. serii już wchodziły uczciwie. Zarzuty orały mi dłonie - założyłem rękawiczki, żeby to trochę ograniczyć. Wykonałem to, żeby sprawdzić czy dam radę. Dałem radę :-) Jak na "dzień po" ciężkim dniu i na czczo - bardzo dobrze się spisałem. LINK do PROMETEUSZA (klik!).

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 6/20/2016 11:29:57 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Przeziębiłem się. Także treningowo off. Nadrabiam lekturę na ile domownicy pozwalają.. Trochę myślę o kolejnym cyklu - coś z dubletami bankowo.. chyba jakieś FBW, albo push-pull-legs.. Współczuję przeziębienia. Wit C w dużej dawce i przejdzie ;-) U mnie teraz PPL się przewija. Schemat jest, progres jakiś też chcę zrobić ale bardziej to przypomina wykorzystywanie wolnego czasu żeby się nie zastać niż jakiś konkretny trening. Jak się uda, to może coś dodam w co wątpię, jednak póki co daję radę. Na 2 kule to wyborów masz całkiem sporo, wystarczy po KBEUR sięgnąć lub Mahlera i masz gotowców po uszy ... ale przecież Ty już to wiesz :-)

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 7/9/2016 11:50:14 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Trochę remontuję mieszkanie więc czasu i miejsca na trening jest niewiele. Chociaż czas to jeszcze by się znalazł.. Gorzej z miejscem. Niczym w Karate Kid - maluję prawą i lewą ręką.. Chyba poprawiła mi się mobilność barków. Miska - typowo "workerowa" - piwo, bułki i co tam się da naprędce.. Ale odpowiada mi smakowo :-) Zwłaszcza biała bułka z masłem i pasztetem!!! Zakończyłem lekturę książki DIETA ROŚLINNA NA CO DZIEŃ - interesujące i może warte spróbowania.. Weganizm to ciężka sprawa, ale wegetarianizm (zero mięsa i takich typowo odzwierzęcych produktów jak np. słonina) - jeszcze by się dało.. Jajka, śmietana, mleko, masło - dozwolone. Na półce leży też książka JEDZ TŁUSTO I BĄDŹ ZDROWY.. Dla kontrastu. Może jutro zacznę czytać.. Staram się unikać tematu diety w dzienniku - zwłaszcza teraz. Wakacje.. Podsumowując: Miska - zła... Ale może jestem na minusie! Treningi - rzadziej, ale codzienna aktywność jest. Treningi "za jakiś czas" - myślę o 2x24 i jakimś zestawie Press/Squat/Drążek - Może ArmourBuilding: 2 clean - 1 press - 3 squat. Nie za bardzo mam pomysł jak to rozwinąć w program, chociaż na SF były jakieś luźne propozycje. Wyjściowa, to robić to przez 15min i odpoczywać ile trzeba. Gorzej z progresją... Jakby się dało, to można wejść na Moving Target, albo TotalTensionComplex (i to by mogło być dobre, bo może doszedłbym do 5-6 powtórzeń w szczycie piramidy,a nie do 10powt, jak miałem z 2x20kg). Coś ciężej bym ruszył - 2x24kg, albo jakaś masowa akcja - 2x20kg ale więcej powtórzeń niż 5 w setach.. Jeszcze czas. Myślę, czy by nie rozwinąć drabinek z Moving Target: 2,3,5 - jest teraz - do 5,5,5 2,4,6 - do - 6,6,6 i dodałbym 3,5,7 do 7,7,7 - dałoby to na koniec 6setów po 7 powtórzeń clean/press/squat, a to już sporo - dobre wyjście do 8x8, które kiedyś Flynn polecał.. C&P 8x8 i FRONT SQUAT 8x8.. Taka luźna myśl... :-)

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 7/25/2016 7:27:16 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Trochę remontuję mieszkanie więc czasu i miejsca na trening jest niewiele. Chociaż czas to jeszcze by się znalazł.. Gorzej z miejscem. Niczym w Karate Kid - maluję prawą i lewą ręką.. Chyba poprawiła mi się mobilność barków. Miska - typowo "workerowa" - piwo, bułki i co tam się da naprędce.. Ale odpowiada mi smakowo :-) Zwłaszcza biała bułka z masłem i pasztetem!!! Zakończyłem lekturę książki DIETA ROŚLINNA NA CO DZIEŃ - interesujące i może warte spróbowania.. Weganizm to ciężka sprawa, ale wegetarianizm (zero mięsa i takich typowo odzwierzęcych produktów jak np. słonina) - jeszcze by się dało.. Jajka, śmietana, mleko, masło - dozwolone. Na półce leży też książka JEDZ TŁUSTO I BĄDŹ ZDROWY.. Dla kontrastu. Może jutro zacznę czytać.. Staram się unikać tematu diety w dzienniku - zwłaszcza teraz. Wakacje.. Podsumowując: Miska - zła... Ale może jestem na minusie! Treningi - rzadziej, ale codzienna aktywność jest. Treningi "za jakiś czas" - myślę o 2x24 i jakimś zestawie Press/Squat/Drążek - Może ArmourBuilding: 2 clean - 1 press - 3 squat. Nie za bardzo mam pomysł jak to rozwinąć w program, chociaż na SF były jakieś luźne propozycje. Wyjściowa, to robić to przez 15min i odpoczywać ile trzeba. Gorzej z progresją... Jakby się dało, to można wejść na Moving Target, albo TotalTensionComplex (i to by mogło być dobre, bo może doszedłbym do 5-6 powtórzeń w szczycie piramidy,a nie do 10powt, jak miałem z 2x20kg). Coś ciężej bym ruszył - 2x24kg, albo jakaś masowa akcja - 2x20kg ale więcej powtórzeń niż 5 w setach.. Jeszcze czas. Myślę, czy by nie rozwinąć drabinek z Moving Target: 2,3,5 - jest teraz - do 5,5,5 2,4,6 - do - 6,6,6 i dodałbym 3,5,7 do 7,7,7 - dałoby to na koniec 6setów po 7 powtórzeń clean/press/squat, a to już sporo - dobre wyjście do 8x8, które kiedyś Flynn polecał.. C&P 8x8 i FRONT SQUAT 8x8.. Taka luźna myśl... :-) Nikt i nigdy nie przekonałby mnie do diety wegetariańskiej nie wspominając o wegańskiej.

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 7/25/2016 7:39:11 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  NOWY REKORD !! Tak o to, okrężną drogą - bo w sumie, to nic pod siłę w pressie nie robiłem ostatnio - pocisnąłem 32kg na lewą i prawą rękę. Nawet 24kg nie wyciskałem ostatnio! W styczniu/lutym jedynie pracowałem nad C&P z 2x24kg. Od lata wchodziły kolejno: Going Ballistic - kompleksy balistyczne z 20kg Moving Target - clean, press, squat z 2x20 Push-Pull-Legs - z 2x20, pompkami i drążkiem i tyle... :-) Wpadały sporadyczne wyciskania pochylone - głównie z 20kg; czasem z 24. Może wysoka objętość wyciskania dwudziestek tak pomogła. Raz w tygodniu 6-10 serii po 5-7powt to raczej niewiele (w porównaniu do 100-150 powt. u Kennetha). Chyba skuszę się na program na pressa z SF - SOJU&TUBA (klik!). Jest minimalistyczny. Jest opcja dodania czegoś. Jest opcja robienia go jako GTG.. Zostawia sporo miejsca na inne rzeczy :-) Nie chcę popaść w pułapkę pracy nad jednym ćwiczeniem i bankowo coś jeszcze będzie wpadało. Na warsztat kettel 28kg. /SFD/Images/2016/10/15/1ea17311970c4778a26e78bd9eb6d648.jpg DO TEGO: - 10.000 swingów - przeszło mi przez myśl, ale odgoniłem... - Viking Warrior Conditioning z 16kg kulą, ale nie wiem czy by nie kolidowało.. to sam w sobie ciężki program i to do niego press mógłby byćdodatkiem.. - przysiady 2x24kg 5x5.. - jakaś balistyka / metcon - mam jeszcze różne inne pomysły :-) Coś sobie znajdę. Nie będę już przeciągał!! https://www.youtube.com/watch?v=W8p3CzlS3rA

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 10/15/2016 7:04:08 PM Liczba szacunów: 0