SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyszukiwarka

Znalezione pod frazą:

c

 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Właśnie zmyłem z siebie pot po średnim dniu... ja bym go nazwał ciężkim!! Tydzień 12. uważam za otwarty!! HP C&P SN SQ 6x/.....odpoczywaj ile musisz (a musiałem długo) 20min Najbardziej we znaki dał się snatch tym razem.. Pressy nawet fajnie szły. Ostatni medium day za mną. Nigdy nie myślałem, ze można znienawidzić kettle ;-) Jestem wyczerpany!! Czułem kręgosłup w odcinku piersiowym - pewnie od tych snatchy - co dwa dni jadę już szósty tydzień.. Wyłazi zmęczenie i pewnie technika coraz gorsza. Jeszcze dwa treningi.. :-)

  Odpowiedzi: 5575 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 5/6/2015 10:47:44 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  KBM HD# 12 !!! SQ SN MP C&PP SQ 5x/120 18:00 KBM ZROBIONY!! Dzięki za gratki :-) Seria pierwsza i piąta bez odkładania kul. Seria 2-3-4 - odkładałem po MP na trochę.. Podtrzymuję to co napisałem we wczorajszym podsumowaniu :-) Efekty może i niezłe jak na godzinę pracy tygodniowo ( w sumie samej pracy, to może pół godziny). Ambiwalentne odczucia mam i tyle. Może jak ochłonę to inaczej będę myślał. Równie dobrze mógłbym się wpakować coś kiepskiego.. Albo sam sobie coś ułożyć i zmieniać co 2tyg.. :-) A tak, mam w CV KBM :-) Aeroby - po ciężkim treningu siłowym, po interwałach, po kompleksach (kwasy tłuszczowe krążą we krwi i można je tak spalić) - pisze o tym Geoff, Flynn i pewnie wiele innych osób (nie czytam wszystkich). Aeroby również są zalecane w dni nietreningowe. Kiedyś kręciłem na rowerku stacjonarnym. Doszedłem do 4xtyg po 45-90min. Przestało to na mnie działać.. Przeszedłem na interwały - około 12-18min samych interwałów, dokładnie nie pamiętam ale jakieś 20/40s, czy 30/30, a może 40/20.. Niekorzystnie przekładało się to na trening nóg (wtedy pakowałem po kulturystycznemu!). Teraz bałem się cokolwiek dodać, żeby nie ucierpiał KBM na tym. Zrobiłem kółko z kolan - zakwasy tricepsów - źle pressy szły. Zrobiłem brzuszki - zakwasy na brzuchu - kijowo potem siady się robiło. Może TGU jako dodatek by mi nie kolidowało,ale nie miałem ochoty robić.. Wykonałem KBM jak umiałem najlepiej. Trochę w pośpiechu, muszę policzyć ile dni mi to zajęło - 11czy 12tyg. Nie dodawałem niczego, żeby dodatkowo się nie obciążać. Zrobiłem jak chciałem. Udało się zrobić jak planowałem. Efekty są jakie są i na całej tej wiedzy opieram swój osąd. :-) Masa nie poszła, fat też nie poleciał. Może gdybym nic nie robił, to by mi brzuch urósł,a tak - w miarę bez zmian.. Coś tam na początku waga zeszła ze 2kg, ale to taka poświąteczna nadwyżka pewnie spadła. Nie mam pracy siedzącej, ale też specjalnie fizycznie się nie męczę. Psychicznie za to potrafi mnie wyczerpać.. ale czasem są i fajne dni :-D Trochę ogranicza mnie czas na trening. 30min z rozgrzewką i prysznicem wygląda spoko :-) Wyjście z domu to już godzinka (mam blisko stare boisko z bieżnią i orlika - gdybym potrzebował dokładniejszych pomiarów). Może pójdę czasem pobiegać - teraz wszyscy biegają.. Kompleksy miały załatwić sprawę nadmiernej tkanki tłuszczowej. Gdybym każdy trening poparł 20min spacerkiem, to pewnie zmiany byłyby korzystniejsze. Mam kilka opcji w głowie na to aero/cardio - skakanka, obijanie worka bokserskiego (spoko, mam opanowane podstawy - na tyle, żeby nie zrobić sobie krzywdy), kiedyś jeździłem na rowerze, ale odkąd sporo siedzę za kółkiem w aucie, to jakoś mam obawy wyjechać rowerem na drogę. Liczę na to, że nowe bodźce trochę mnie wesprą w walce z brzuchem, ale o tym w kolejnym odcinku 8-) (sporo wątków poruszonych i mogłem coś pominąć)

  Odpowiedzi: 5575 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 5/10/2015 3:01:35 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Może mam złe przełożenie pressów na snatche?? Miał być ciężar na ładne 10 pressów. 2x16 wpasowało się idealnie. 2x20, to po MovingTarget miałem w maksie chyba 10 powt. w MP. Póki co, to boję się rwać 2x20 (dawno 2x20 nie miałem w łapach! tak to bywa, jak się ukrywa kettle..). Co tu mówić o rwaniach po 5 powt w kompleksach!? 2x20 to dla mnie waga na typowy trening "masowy" - 5x5, może 10x5 i pewnie taki mi kiedyś wejdzie. C&P, albo samo MP FLOOR PRESS SQUAT SLD SWING SNATCH Proszę jaki piękny program!! Jak u Mahlera :-) A jakby tak zrobić MovingTarget: SNATCH-PRESS-SQUAT ?? :-) Ciekawie wygląda, tylko trzeba umieć rwać.. Muszę zapamiętać!! Już mam niezły worek programów do przerobienia!! Miska, aeroby - gdyby było to dopięte, to i bez KBM bym się trochę zredukował. Może źle dobrałem program do mojego celu. Dlatego też trochę pod złym kątem go oceniam. Chciałem po prostu zrobić całe KBM Rekomp zaliczony, ale bez większych rezultatów wizualnych - dopiero jak się mnie dotknie.. ;-) RÓBCIE KBM I NIECH WAM WYJDZIE NA ZDROWIE!! Nadal mam zakwasy, ale planuję dzisiaj poćwiczyć. Później.. Na wadze delikatnie w dół, ale bez podniet. Zmieniony przez - panteon w dniu 2015-05-13 11:19:28

  Odpowiedzi: 5575 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 5/13/2015 10:48:24 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Dzięki że się rozpisałeś! Proszę, pisz jak najczęściej i jak najwięcej!! Widzisz, mi się podoba takie coś - takie niby proste, niby łatwe i w ogóle - "tak jak jadał dziadek". Kolega np. opowiadał mi, że za łebka wstawał rano, szedł pasać krowy, wracał po godzinie i jadł śniadanie - biały ser, cebula, pomidor, śmietana, do tego chleb z masłem, herbata... Potem do szkoły.. Wieczór spędzał podobnie. Mi to się bardzo podoba! Idea.. Żebym tak potrafił się skusić i tego przypilnować. Akurat menu to bardziej jesienno/zimowe podałeś, ale wiadomo o co chodzi! Czasem robię sobie takie posiłki "rodem z PRL" - chleb z masłem i gotowana kiełbasa, czy smażony chleb w jajku :-) Kojarzy mi się z dzieciństwem ;-) Akurat ten dzień: - musli (60-70g) + twaróg tłusty + kefir (z 200g) - jabłko - zupa pomidorowa z makaronem - pierś kurczaka (niewiele, ze 100g) + pół worka ryżu + pomidor - dżem (3 łyżeczki) + twaróg tłusty (tego twarogu dzisiaj to w sumie 275g, bo całe opakowanie zjadłem) był taki pośredni między tradycją, a pakmeństwem - było musli z kefirem i serem - lubię! - zupa pomidorowa zagęszczana śmietanką 30%, z makaronem - lubię, proste i syte - kuraka już niewiele było bo to z poprzedniego dnia, a ryżu to max zjem 2/3 woreczka, a tutaj byłem już po zupie - twaróg z dżemem - to już tak trochę po kulturystycznemu, a trochę za Ojanem ;-) (technicznie to chyba powinien być twaróg z odrobiną oliwy :-) tak przynajmniej podają mainstreamowe media) Gdyby nie te śmieci.. byłoby nawet znośnie. Lubię konkrety. Myślę, że wiem co jeść. Staram się to jeść... i jem jeszcze trochę - i to mnie trochę spowalnia, albo w ogóle - gubi, jeśli chodzi o sylwetkę. Co do siły - przy programie na siłę pewnie jadłem podobnie i nie narzekałem. Było OK. W KBM bardziej zmęczenie materiału wyszło.. Gdzieś tam w recenzjach na amazonie - książek o dawnych siłaczach - było, że jedli jak trzeba (mniej więcej jak napisałeś) i zapijali piwem (tak, inne piwo niż teraz, jedzenie też bez chemii itd..). W ogóle to Paul Wade fajnie rozprawił się z czystością jedzenia w C-MASS - dawniej pili wodę ze źródełka, ale ono miało kontakt z jakimś ołowiem, czy rudą.. Żyli w zadymionych jaskiniach, i takie tam.. To odnośnie fascynacji paleo. Twoje podejście do paleo też mi się podoba. Ogólnie - Twój pogląd na dietę!! O ziemniakach to niezła ciekawostka, ale tak mało ich jadamy.. Nie zauważyłem. Ogólnie jak POJEM, to bym się położył :-) Zainspirowałeś mnie :-)

  Odpowiedzi: 5575 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 5/13/2015 5:37:05 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Yhm.. Czyli jednak majestatycznie chcecie.. To moja "naturalna" prędkość - tak poszło i tyle. "Rozgrzewkowe" powtórzenia są wolniejsze, a potem jak się już wstrzelę.. Ciekawe jak Novy robi, skoro robi od razu 5powt. na stronę. Ok, a pomijając prędkość, to jakieś uwagi?? Odnośnie samego ruchu? Dziś weszło mimo bólu głowy: drążek nachwytem - 5x5 ostatnie powtórzenia w 4. i 5. serii już nieco dynamiczne ;-) pompki na podpórkach - 5x15 i to tyle... Nóg nie robiłem, bo jeszcze czuję w nich tabatę. Może jutro. Drążek - ok, choć pod koniec nieco już z pomocą nóg Pompki - muszę coś zacząć utrudniać, bo zakwasy na klacie zniknęły - czyli się zaadaptowała. Tylko, że po pompkach i BP mam tricepsy zmęczone... Dzisiaj po pompkach szeroko chciałem zrobić ze 3x10 wąsko i łapy nie dawały rady.. Mam książkę "Encyklopedia undergroundowwego treningu siłowo-kondycyjnego". O kettlach tam jest niewiele, z tego co przekartkowałem. Zach napisał, że bardzo chciał je mieć, a były drogie i jak pakował do auta 24kg, to myślał po co mu jeszcze 30 (tak, 30. Może takie kupił, a może błąd w tłumaczeniu - nieważne..) Fajnie napisana, tak trochę motywacyjne, trochę gawędziarsko.. Kilka stron przeczytałem.. Ładnie wydana. Dosyć gruba. Pewnie przyjemnie się będzie czytało (jak "Skazanego na trening"). Pod koniec jest reklama trzeciej części "Skazanego.." :-) Paul Wade - pomijając to czy istnieje.. - całkiem nieźle pisze. Skazany 1 - siła! Skazany 2 - niby uzupełnienie cz. 1., C-MASS - jednak lud się domagał programu sylwetkowego Skazany 3 - dynamika... Kavadlo - też ostatnio sporo wydają!! Aż ciężko powiedzieć o czym są te ich nowe książki Podnoszenie poprzeczki - wszelkie drążki Przesuwanie granic - trening na glebie Rozciąganie granic - rozciąganie ZEN i coś tam.... Sześciopak... W sumie, to niby o tym samym wszyscy piszą.. :-) Taki Lafay napisał jedną, potem dorzucił cieniutki suplement i wystarczyło (a potem dla kobiet i jeszcze o odżywianiu!) Ale dobrze - jest w czym wybierać,a jak trzeba wybrać program to i tak nie ma z czego wybrać.. ;-)

  Odpowiedzi: 5575 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 5/22/2015 10:30:07 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Poczytałem! Wszedł trening późnowieczorny. Zacząłem o 21.45. BP-ćwiczenia pomocnicze - (12) - kilka minut, po kilka powt. BP: (20) - 2,2,1,1 (24) - 2,1,1,1,1,1,1 (różne konfiguracje, ale podaję liczbę powtórzeń z daną kulą) TWO HANDS ANYHOW (16+12) - 2x1/str tak dla spróbowania, ale robiłem snatcha z 16 a nie BP :-) 2H SWING (24) - 10x10 przerwy ile trzeba, ale zajęło to ponad 10min.. średnio mi się chciało, ale dobrze weszło! + jakieś mostki, delikatne rozciąganie i rocking.. + gięcie gwoździ (!) - 5mm, 5mm, 6mm jakoś tak mnie naszło :-) 6mm opornie, ale po 10s spinania zaczął ulegać. Z 40min.. Późno się zrobiło.. W BP z24 raz na lewą rękę raz źle się złożyłem (nie było jednej linii kula-ramię-brak-drugi bark) i lekko mi ramieniem załopotało.. Muszę patrzeć na kulę i oddalać od niej głowę pochylając się wzdłuż linii bark-bark :-) Comprende??? Tak sobie tłumaczę. KU PRZESTRODZE! Na prawą stronę robię C+BP na jednym wdechu, a na lewą pomiędzy zarzutem a wyciśnięciem robię dodatkowy oddech albo dwa i się ustawiam. Jak zauważyłem tę różnicę, to spróbowałem zrobić na jednym wdechu. Nabranie powietrza + skręt + pochylenie + przygniecenie tego wszystkiego kulą 24kg sprawiło, że zakręciło mi się w głowie!! Nie wiem jak to nazwać, ale taki lekki zawrót głowy się pojawił. Trzeba uważać. Akurat ćwiczę w domu, a nie na dworze. Ale jakby co - nie ma co się przejmować panelami tylko odrzucić kettla od siebie! Różnie to mogło się skończyć. Pierwszy raz tak miałem. Wygięty jak paragraf i 24kg nad głową.. NIEFAJNIE! Miska jak na weekend to przyzwoita. Śmieci minimalnie jak na mnie. Żadne % nie wpadły! Wczoraj, to pikuś, ale dzisiaj - w taką duchotę, to miałem ochotę na piwo.. :-) Już tu się rozmarzam na temat kolejnych programów treningowych z kulami :-)

  Odpowiedzi: 5575 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 5/24/2015 11:09:25 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Uparłem się na to LCCJ.. Nie ma odpowiedniego gotowca dla mnie! Weszło: LCCJ (2x20kg) - 30min - 15x5 Bent Press (20) - 3,2 35min 10 serii to fajna liczba. Powyżej już tak drętwo się robi. Program przewiduje 20-30min treningu. Może 30min to zbyt długo? 20min to akurat 10 serii! W dniu drugim mają być drabiny 2,4,6, a w dniu trzecim - serie po 7powt. W kolejnych tygodniach liczba powtórzeń wzrasta. Nie wiem czy sobie poradzę. Te drabiny to jeszcze spróbuję, ale długie serie - takie po 80% maxa powtórzeń to już ciężko. Nie wiem ile takich serii wypadałoby zrobić! 5x7 będzie dobrze?? 10x7?? Tutaj coś jest: LCCJ program Ale w trzecim tygodniu jest 5x(2,4,6,8,10), a to 150 powt! To może na 2x16kg by się nadawało.. :-) a chcę z 2x20! Oprócz LCCJ w programie jest jeszcze przysiad. Wygląda killersko! No i szkoła Geoffa, gdzie robię sobie 10 serii i staram się dodawać powtórzeń, coś takiego: 10x5 zrobiłem 10x4 10x5 10x6 10x5 i tak sobie można skakać do przodu i do tyłu i pewnie dojść do jakiejś ładnej liczby, a najładniejszą to chyba jest 10x10! :-) Jakby było ciężko, to tak: 10x4 10x4,(5) ------> (4,5,4,5,4,5,4,5,4,5) 10x5 10x5,(6) itd... Na obecną chwilę pasowałby mi schemat, gdzie robi się sety po 4, 5, 6 powt. - byłoby odpowiednio: lekko/średnio/ciężko. 3xtyg po 20-30min: A) 5powt B) 4powt C) 6powt i tak 4tyg.. tys piknie! Na następnym treningu porobię te drabiny 2-4-6 i coś więcej będę wiedział. Na razie takie gdybanie. Trochę też się rozkręcę! :-) Jak ktoś ma plan oparty na LCCJ to poproszę linka!!! Raczej SF niż GS! :-) Taki program, żebym mógł przechodzić przez ściany!

  Odpowiedzi: 5575 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 6/2/2015 6:17:17 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  LCCJ (2x20) - 4x(3,5,7) =60x 19:30 Gdyby nikt nie patrzył mi na ręce - czyli gdyby nie ten dziennik, bo "trzeba coś napisać, a żeby napisać, to trzeba coś zrobić!" (staram się ograniczyć do minimum lanie wody!). Bolało mnie gardło i zawiodły domowe sposoby leczenia, więc udałem się do lekarza i dostałem jakiś antybiotyk, licho się czuję, ale z gardłem lepiej. Postanowiłem zrobić trening taki niby lżejszy, ale 60powt to i tak spoko. Szybko minęło. Starałem się nie zmachać, żeby gardła nie podrażniać :-) Kilka programów przerobiłem z takim "dodawaniem powtórzeń w zadanym czasie". Zazwyczaj liczba całkowita niewiele się zmienia, bez znaczenia czy robię: 30x1 10x3 6x5 5x6 3x10 Teraz też tak mam - jestem w przedziale 60-80powt mimo różnej liczby powtórzeń, czy drabinek.. To znaczy że różnicuję swój trening czy nie?? Magnezja z decathlonu zostaje na kettlach - muszę ją szorować szczoteczką do zębów! Może ktoś ma lepszy pomysł? Nie wiem czy to przez LCCJ, czy to wina tej magnezji. Jeszcze taką ciekawostkę wrzucę - robiłem z tydzień temu testy w wyciskaniu kul: 30kg - 28kg kula + 2kg obciążnik - weszło po razie na lewą rękę(ciężko było) i prawą (był zapas, może i drugie by weszło) 32kg - nie weszło, ale to kula 28+2x2kg obciążniki - dla mnie to niewygodne. Nie spróbowałem 20+12, bo za dużo tego.. 28kg - NA LICZBĘ POWTÓRZEŃ!! dla mnie bomba! 3x lewa i 6x prawa! Praktycznie bez treningu pressa! KBM z 2x16, LCCJ z 2x20 W międzyczasie po kilka powtórzeń wyciskania pochylonego - głównie z 20kg.. Pozostał mi jeden trening z LCCJ - serie po 9powt. Ale to jak już będę w pełni sił! Przez ściany nie przechodzę, waga też bez zmian, obwody też.. To już teraz mogę podsumować. Miska słaba (za mocna!). Mniejsza o to.. Wczoraj byłem porzucać piłkę do kosza. Ze 30min to trwało, takie tam zabawy, no i dzisiaj czuję w barkach i prawym bicepsie coś jakby zakwasy :-) Oby częściej się tak udawało! Dalej zastanawiam się jaki program chwycić! - 2x24 - coś z MP, C&P, SQ, SW - jakieś zestawy olimpijskie, albo DRY FIGHTING WAY (klik!) - 2x20 - może.. coś z podstaw (dwa ćwiczenia na trening, 20min 3xtyg, jest kilka opcji - byle cleanów niezbyt dużo!) - 1x20, albo 1x24 - tutaj już większa dowolność bo z tym ciężarem, z jedną kulą to mam wszystko w miarę dobrze opanowane. Korci program o którym wspominałem - 6 podstawowych ćwiczeń połączonych w pary i 3xtyg po 20min :-) W programie muszą być przysiady. Nie chcę programu, do którego będę musiał coś dodawać.. LCCJ odpada (mam trochę zjechaną skórę dłoni), ale same JERKI - gdyby tak coś z nimi zrobić, jakiś program z LCCJ zamienić na sam JERK, to kto wie.. Muszę poprzeglądać materiały :-)

  Odpowiedzi: 5575 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 6/28/2015 5:45:07 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Skonstatowałem.. Iż program dobiera się pod cel... Jeśli celem jest jakaś sylwetka, to podstawą jest odpowiednia miska. Nie ma znaczenia czy będę robił program A czy B, czy C, inny XYZ. Te wszystkie ROPy, KettlebellStrongi i inne Clean&Pressy opierają się na jednym ćwiczeniu (no, na dwóch). ROP to ciężki program. Nie ma opcji, że coś tam sobie dokładam w VarietyDay - muszę mieć program, który w sobie ma to co mi jest potrzebne. Czasem coś przeciągnę, czasem odpocznę dzień dłużej (OJ! zazwyczaj to dzień krócej!), ale wykonam! A jak będę stał przed wyborem - dzień treningowy A, kontra VarietyDay, to z tego variety zacznę szybko rezygnować. ROPu nawet teraz nie rozważałem, nawet nie wiem dlaczego. Na pewno nie zaszkodziłoby jeszcze raz go przejść z 24. Przyznam też, że lubię programy - 2 ćwiczenia przez 20min po ileś tam powtórzeń w serii :-) I mam nawet takie coś w planie z 2x20. Na jesień.. Nawet kilka opcji :-) Aktualnie chcę program, który przepracuje całe ciało, bez nacisku na jakieś jedno ćwiczenie. Stąd wybór padł na "podstawową szóstkę". Miesięczne menu chętnie bym przytulił. Po kilku dniach na LC jestem w stanie zamordować - próbowałem.. ze 2x już.

  Odpowiedzi: 5575 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 6/30/2015 12:41:54 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Gdzieś tam Maxwell pisał, że na początku miało być 10 podciągnięć na drążku, ale wydawca się nie zgodził, bo miał być trening tylko z kettlem (ciekawe, które ćwiczenie jest wrzucone zamiast drążka!! może wiosłowanie?). W wywiadzie, na pytanie jak często to wykonuje odpowiedział, że w zależności od ilości dni treningu na macie.. 2-3x tyg. Jest to challenge - więc nie wiadomo, czy to też dobry trening :-) Także zakres wykonywania jest od 1x w miesiącu, do 3xtyg :-) Kiedyś tam kombinowałem, jak to można podzielić i wyszło, że ćwiczenia 1-9 jako obwód i wykonać ze 3x, a na drugim treningu 10-18 (albo jakoś tak). Mniej więcej w połowie można to było podzielić i zachować kolejność ćwiczeń. Na kombinowaniu zakończyłem.. Można też robić przerwy co ćwiczenie, co trzecie ćwiczenie itd.. Można robić mniej powtórzeń, ale z cięższą kulą.. Różnie można ;-) Nie mogę się tak nakręcać!! Ale fajnie, to muszę przyznać! 300 mieści się w moich parametrach - jest na jedną kulę i przepracowuje całe ciało :-) Niemal same podstawowe ćwiczenia. Nie jest tak intensywna jak zestawy Webera (extreme kettlebell cardio workout I i II ), a daje też popalić. BASIC 6 - ciekawi i nęci S&S - nurtuje 300 - a się nakręciłem właśnie! ROP - a też wrzucę, jako jedną z opcji :-) KB BURN - to bym zrobił najchętniej, ale musi poczekać,aż mi mały do przedszkola pójdzie, bo z nim nie dam rady tak długich sesji wykonywać, a nie chcę się denerwować.. Obejrzałem wykład pani Iwony (ładniej jej w dłuższych włosach) o insulinooporności: https://www.youtube.com/watch?v=7OkRXWYfpws Polecam. Straszne rzeczy mówi o tym, jak ktoś chce przycheatować,a od następnego dnia jeść już czysto :-( Nie badałem się, ale pewnie jakąś tam oporność mam - jak każdy z piwnym/pszenicznym brzuchem.. Zauważyłem, po przestudiowaniu swoich dzienników, że wagi i cm mi przybyło jak zacząłem ćwiczyć z parą kettli! Nie wiem czy to od monotematycznych treningów (3 miechy C&P), czy co, bo miski jakoś specjalnie nie zmieniłem, a wyraźne tąpnięcie wagowe i brzucha było. Może jakiś % tego to mięśnie (na pewno!! kwestia proporcji fatu i mięsa). Prostowniki grzbietu mi się rozbudowały? To by jakiś dodatkowy centymetr mogło wytłumaczyć.. Zmieniony przez - panteon w dniu 2015-07-03 17:44:40

  Odpowiedzi: 5575 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 7/3/2015 5:38:40 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Dziś wpadła kolejna para :-) Tak jakoś się złożyło, no i dobrze - jak się da, to nawet dzień po dniu te treningi powinny być do wykonania. 20kg CLEAN 5/5x PRESS 5/5x 10x 19:20 + BP (20) - 3,2 Weszło 10x5/str czyli po 50 cleanów i pressów na rękę. Robiłem różnie. 3 serie nawet C&P robiłem. Robiłem z przerwami po cleanach i bez przerw. Nie wiem który wariant najcięższy (chyba 5CL+5MP i zmiana strony). Urozmaicałem sobie. Pot popłynął :-) Trochę mnie to dziwi, ale dobrze!! Przy LCCJ chyba tak się nie pociłem!

  Odpowiedzi: 5575 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 7/13/2015 7:50:31 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Do tego TGU to trzeba by mieć z 10stopni progresji!! Trudne! Trzeba być mobilnym, rozciągniętym itd.. żeby sobie balachy nie założyć! :-) Dziś poranne wyjście na orlik i piłka kopana - takie tam zabawy z dzieckiem i żoną (!), ale pogoda taka, że już samo wyjście powodowało zadyszkę i pot! Po powrocie mały poszedł spać, a tato trening zrobił: SQUAT - 5/5 = 70x = 35x/str SNATCH 6-7/6-7 (ostatni set po 10/str) = 100x = 50/str całość 7x 20min + BP - 3,2 Przysiady i rwania po kopaniu piłki, to słaby pomysł, ale tak wyszło. Przysiady niszczą chyba bardziej niż rwania. Program zaleca rwania w setach po 10powt, ale to zbyt dużo na tę chwilę dla mnie. W planie jest wykonanie każdego treningu 6x - czy zajmie to 6tyg, czy 5tyg. nie ma to znaczenia. Jak będzie możliwość, to będę ćwiczył bez dnia przerwy. Wydaje mi się, że zestawy na to pozwalają, nic się nie dubluje :-) Przyszedł mi taki pomysł do głowy na prosty program treningowy: A) double front squat 10x5 --->10x10 (!!??) 1 hand snatch 10x5 --->10x10 B) drążek - wyjście od nie wiem jakiego punktu, ale 5serii do 5x5, a potem do 5x10 (takie założenie, żeby zwiększać do 50powt na trening), a może lepiej od 10x1 do 10x3 i potem na 5x5? pompki - 5x10 ----> do nie wiem.. :-) C) double clean&press 10x5 --->10x10 To tak na kiedyś.. Podstawy..

  Odpowiedzi: 5575 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 7/16/2015 12:53:52 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  20kg SQ 5/5x SN 5/5x 7x + 5MP + 5SQ (2x20) + BP (20) - około 10x/str - tutaj trochę powalczyłem, bo na prawą rękę tak fajnie mi się tyłek cofa, a na lewą jakoś tak bardziej sztywno. Musiałbym się nagrać, żeby obczaić dokładniej. Fajnie że zauważyłem tę różnicę! Niby takie kilka powtórzeń, a jednak ma to swoją wymowę na dłuższą metę. 12.07 rozpocząłem BASIC 6 i 31.07 zakończyłem. Uwinąłem się z tym czterotygodniowym programem w 2,5 tygodnia :-) Ostatni tydzień fajnie poszedł, bo 3dni z rzędu chyba! Odciski mi dokuczają - te pozrywane, czy tam: odciski które mają odciski oraz: odciski pod odciskami.. Plan na kolejne tygodnie: A) MILITARY PRESS + ROW (albo drążek podchwytem) B) DRĄŻEK + GOBLETY (a może pistolety?) C) FRONT SQUAT + POMPKI Trening gęstościowy - EDT, czy tam GVT (jest jakaś różnica?) Zakres powtórzeń wyjdzie w praniu. Jak się uda, to pojawi się trochę balistyki, brzuch i bicek :-) Same grindy, także zapowiada się niezłe przyrdzewienie - przydałoby się jakieś mobility itp.. Może OS RESETY w więcej ilości niż dotychczas! BP też będzie się pojawiał, w znikomych ilościach jak do tej pory. Mam nadzieję, że i gwoździe zawitają częściej (muszę dokupić!). Może jeszcze jakaś niespodzianka się trafi :-) Jak mi dłonie wydobrzeją, to strzelę 300 Maxwella :-) Zmieniony przez - panteon w dniu 2015-07-31 18:49:42

  Odpowiedzi: 5575 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 7/31/2015 6:45:54 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Nie zastanawiam się głębiej nad sensem - robię swoje. Niestety na matę teraz nie uczęszczam, to nie ma jak sprawdzić poprawy parametrów.. 5min rwań też niespecjalnie jest mi potrzebne - musiałbym teraz testy zrobić i potem, żeby porównać. Weszło 300 z 16kg Przerwy różne - średnio ze 30s pomiędzy ćwiczeniami. Całość zajęła 30min. + kółko z kolan 2x5 :-) Nowa jakość workoutu - niektóre ćwiczenia robiłem jakby na świeżo i wchodziły całkiem fajnie: crush press situp (uginanie tułowia na brzuch z wyciśnięciem kettla - ja tam go trzymam za rogi, a nie jedynie za kulę - cenię swoje życie i twarz!), TGU zrobiłem 3+2, decq squaty fajnie też wchodziły, a najbardziej męczące to: C&P, SQ+MP, LUNGE+MP.. Combosy z pressami są miażdżące. Aż się dziwię, że poprzednio udało się wykonać całość jak należy :-)

  Odpowiedzi: 5575 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 8/5/2015 5:09:59 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Tak, mam zejść przed ślubem szwagra.. Bez przesady, jestem normalnym człowiekiem, a nie sportowcem który ma się zmieścić w limicie wagi/uda! :-) Nie znaczy to, że zaniecham manipulacjami dietetycznymi!! Będę dalej robił swoje, a gajer... no, a co jak przysiady zacznę robić jakieś cięższe? Uda nieco mi drgnęły (na plus w obwodzie) jak zacząłem ćwiczyć z 2x20kg. C&P 3 miesiące - może nie bardzo na nogi, ale same cleany coś tam robią. Potem Moving Target i Total Tension, do tego KB Muscle 6 i 12 tygodni (2x16kg, ale przysiadów sporo!). Myślałem, że przysiady bez obciążenia mnie wylaszczą! Wysmuklą uda znaczy się!! A tu widać jest gen do nogi i tyle.. Novyneo ma tak samo..

  Odpowiedzi: 5575 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 9/26/2015 10:59:28 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  drążek nachwytem - 3x5 wykroki (24) - 3x5/5 3 superserie martwy ciąg (2x20) - 3x6 pompki nierówne - 3x5/5 3 superserie 20min + rolka i deczko resetów drążek wszedł spoko - siła! Wiem,szału nie ma, ale dobrze poczułem wykroki - przeskok na kulę 24kg - zadyszkę miałem ! martwy ciąg - jakby przysiad z walizkami, ni to mc ni to przysiad, ale chciałem odmiany od martwego jednonóż pompki nierówne - jedna dłoń na kettlu - nieco dalej od tułowia w porównaniu do drugiej ręki interwały - odpuściłem, bo mnie drapie w gardle i nie chciałem dyszeć. Za to dodałem po jednej serii każdego ćwiczenia, bo miały być tylko po dwie! 6 sesji za mną. Pozostało 6. Małymi krokami zbliżam się do eleganckiego 5x5. Dzięki temu etapowi FHOM zaznajamiam się z ćwiczeniami, które mógłbym potem wybrać do owego 5x5 :-) Jak nie złapię gotowca (Moving Target jest faworytem), to może skroję coś w wersji push-pull-legs - wyciskanie żołnierskie, pompki nierówne - przysiad z dwoma kettlami, wykroki - drążek nachwytem, drążek podchwytem Klasyka. Nie będę się rozpisywał, bo sporo mi się we łbie kręci (jak dodać jakiś metcon!!??) Albo napiszę jeden pomysł: A) FBW - po jednym ćwiczeniu z powyższych: push+pull+legg - 5x5 B) METCON - kompleksy z 16kg, czy jakieś rwania czy inna balistyka C) FBW - też po jednym ćwiczeniu, ale "drugim" i 5x5 Byłby metcon raz w tygodniu. Geoff kiedyś pisał o takich opcjach. Generalnie zima jest i nie ma co się spalać przy redukcji w tym świątecznym okresie :-)

  Odpowiedzi: 5575 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 12/13/2015 8:20:17 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  A może tak: A) Przysiady Wyciskanie żołnierskie B) Drążek nachwytem Wykroki C) Przysiad Wyciskanie żołnierskie (ew. siedząc) Taki okrojony 5x5. Dużo przysiadów przyniesie dużo siły. Dużo wyciskania da dużo siły górnej części ciała. Prostota, prawie jak siła dla ludu...

  Odpowiedzi: 5575 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 12/24/2015 2:46:06 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Widzi Pan.. Zależy mi na sile i zamiast redukcji, to na masie :-) Redukcyjna kuchnia mi nie wychodzi. Jak to Pan ładnie pisze - nie chodzi o redukcję, ani o masę, tylko o poprawę sylwetki :-) Teraz pytanie - w którą stronę iść? 5x5 z 2x20kg to punkt wyjściowy. Czuję, ale jest co poprawiać i można podkręcić (tempo). a) 10x5 z 50-60% ciężaru maksymalnego b) 5x8; 8x8, itp. z 50-60% CM ?? c) dopiero kolejną opcją byłby trening z 2x24: coś własnego; Dry Fighting Way; Moving Target, a nawet Total Tension Complex.. Czysto siłowy wariant to chwycenie dwóch 24kg kul i piłowanie tego samego co teraz w dążeniu do wykonania 5x5. Nie chcę jednak zaczynać od czegoś takiego, bo to może mnie zniszczyć.. Został mi jeden trening z siłowego cyklu FatlossHappensOnMonday i chyba udałoby mi się wcisnąć jeszcze w tym roku testowy trening z 2x24. Ciekawy jestem jak by mi poszło. Nie tyle interesuje mnie max w wyciskaniu i w przysiadach z 2x24, ale czy np. dałbym radę zrobić 3x3 (myślę, że tak), albo 5,4,3,3,2 - takie coś też byłoby zadowalające na start programu "5x5". Przykładowo drążek w tym treningu co teraz robię wchodziłby czysto 5,5,4,4,3, ale że trochę się poszarpię, to wchodzi 5x5. Tyle, że mam zastrzeżenia do techniki :-) Ogólnie, to by się 2 testy przydały: - 10x5 z kulami 2x20kg - wyciskanie żołnierskie, przysiady i drążek - 5x5 z kulami 2x24kg - wyciskanie, przysiady,a drążek na 5x5 jest zadowalający :-) Przy 10x5 lepiej zacząć od 10x3.. i potem dodawać: 10x3-4, 10x4 itd... Czy może: 5,5,5,5,5,4,4,3,2,1 ?? i stopniowo dodawać?

  Odpowiedzi: 5575 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 12/27/2015 9:46:10 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Hmm... Cel - pora roku na redukcję się nie nadaje, więc SIŁA. Siło-masa też może być. Czas - 3-4x 20-40min - optimum to 3xtyg, ale czasem udawało mi się ćwiczyć 4-5x nawet. Na siłę, to już coś złożyłem, tylko nie wiem, czy to nie zbyt wiele: A) MP+ SQ B) MP + drążek C) drążek + SQ Naginanie od 10x1 do 10x3. Push-pull-legs. Każda partia 2xtyg. Wychodzi 10-30 powt. na sesji na ćwiczenie. W 5x5 wychodzi 25 powt na sesję na ćwiczenie. Nawet na 3-4 ćwiczenia - jak u Mahlera. Można robić KBStrong'a na jedno ćwiczenie, ale chciałbym kompletnie się rozwijać. Wszelkie masowe elementy - z 2x20kg bym mógł spokojnie robić. Siłę to już z 2x24 - tutaj boję się niskiej objętości treningowej, ale za to % ciężaru maksymalnego byłby wysoki (SQ-8x to super, ale wyciskanie 3RM - sporo do poprawy) Przód ciała mam megazaniedbany - klatka i brzuch - zlane, "niewyjściowe". Tak jak podsumowałeś u siebie - sylwetka nieadekwatna do nakładów (treningowych). Dzisiaj się pomierzyłem i zważyłem. 79kg.. Obwody do góry, ale generalnie - część z nich to nabite komórki tłuszczowe. Większy brzuch nie cieszy, ale w łapie dodatkowe centymetry, czy w barkach powodują uśmiech. 2miechy - siła 2miechy - masa 2miechy - redukcja; 2 albo i więcej.. Zarys półrocza. Chciałbym ugryźć 2x24kg kulki. Ciężkie to okrutnie! Ale kiedyś trzeba! Gdybym skupił się na jednym ćwiczeniu, to bym się tylko zapasł i brakowałoby równowag (akurat po łbie krążyły mi przysiady z 2x24 wg KBS). 3xtyg treningi ABC 2 ćwiczenia na trening po 10x1-3 Mogłoby się udać. Praca nad miską - zgłębiam teorię, już od lat w sumie, ale spróbuję odstawić pszenicę. Spróbuję... INTRO CKB w marcu nadal aktualne!! W sensie, nadal chcę uczestniczyć!

  Odpowiedzi: 5575 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 1/2/2016 4:45:57 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Nie wiem czy do końca zrozumiałem ten plan. Lubię tabelki, punkty. Balistyki mi brakuje w tej mojej układance. Nawet sprawdzałem programy z VWC - połączone z treningiem siłowym, ale nie dałbym rady.. Skłaniam się do rwań w niskiej ilości, czy lżejszych w większej intensywności - niż do 5345654 swingów. Jak siło-masa, to balistyka może być obcięta do zera :-) Choć by się pewnie przydała. Nie uznaję czegoś takiego jak trening w dzień nietreningowy - dla mnie to dzień treningowy i tyle. Przysiady z 2x24kg raczej mnie nie rozbudują (czego się obawiałem jak myślałem nad 2x20kg kulami), ale pewnie czerpałbym z nich profity - 2x24kg. Siła. Hormony :-) Podobno.. 8x weszły, ale jak zaczynałem to i 1-2powt wchodziły ciężko. 5x5 bym raczej nie zrobił. 5x3 - może... ciężkie te kule dla mnie! Skręcam w stronę 2x24. Przysiady, pressy. Drążek dla równowagi i też chcę ten drążek podciągnąć (podciągnąć się w drążku). Klatka tylko nadal zostaje zaniedbana.. Wolę wybrać jakiś minimalistyczny wariant i potem ewentualnie coś dokładać, niż złapać wypasiony program z setką ćwiczeń i potem je obcinać.. Kółko ab wheel też mam w zanadrzu, ale już nie pisałem o nim, bo kółko może stanowić nawet oś treningu :-) Coś tam na brzuch na pewno się pojawi. Przynajmniej tak planuję. Do tego oczywiście gwoździe, podkowy, drążki, poręcze, ściskacze, powerballe, ringi, maczugi, ręczniki, liny, itd.. :-) EDIT: w sumie to Twoja i moja opcja różni się niewiele: A) Przysiady + Wyciskanie żołnierskie - Przysiady + wyciskanie OK B) Drążek nachwytem + Wykroki Drążek+ przysiady C) Przysiad + Wyciskanie żołnierskie (ew. siedząc) Drążek + Wyciskanie Czyli tylko jedna zmiana, żeby 3x nie było nóg w jednym tygodniu i raz podmiana wykroków na siady. Twoja opcja to 5x5, a moja 10x5 (najpierw 10x1 i tak dalej....). Muszę się też przystosować do ciężaru, bo samo trzymanie 2x24 solidnie odczuwam. Zarzuty też czuję konkretnie (w kręgosłupie). Zmieniony przez - panteon w dniu 2016-01-02 18:29:49

  Odpowiedzi: 5575 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 1/2/2016 6:22:26 PM Liczba szacunów: 0