SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapytaj trenera i dietetyka

5298 zadanych pytań
5435 profesjonalnych odpowiedzi
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki czy suplementacji?

Ostatnio zadane pytania

Jem odpowiednie ilości tłuszczu, co najmniej 25% do 35%. Mniej węglowodanów , aby czuć tą sytość i duże ilości białka, co najmniej 1.9g/kg mc. Jestem aktualnie po dużym posiłku, zjadłam łososia, ryż brązowy fasolkę szparagową i paprykę czerwoną, jednak wciaz chce mi się jeść. Co mogę w tym wypadku zrobić?

Karolinqa 04 February 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam mam pytanie czy taki plan treningowy jest odpowiedni czy powoduje wzrost wszystkich parti mięśniowych i czy nie ma on za dużo seri i ćwiczeń a wygląda on następująco Trening 1 Martwy ciąg 5 seri Wykroki 3 serie Uginanie łydek że sztangą 3serie Podciąganie na drążku 5 seri Wyciskanie na klatę dodatnio 5 seri Uginanie na boki na barki 3 serie Uginanie ramion na biceps chwyt motylkowy 4 serie Wyciskanie francuskie 4 serie Deska z obciążeniem 40s 2 seriw Rolowanie kułkiem na brzuch 3 serie Trening 2 Uginanie nóg siedząc 5 seri Uginanie nóg leżąc 4 serie Uginanie łydek że sztangą 3 serie Wyciskanie chantli na klatę 5 seri Wyciskanie OHP 4 serie Dipy na poręczach 4 serie Uginanie ramion gryfem łamanym na biceps 4 serie Deska 3 serie Rolowanie kułkiem na brzuch 2 serie Trening wykonuje co 2 dni i co trening zmieniam typ treningu z góry dzięki za pomoc

Anonimowykulturysta 03 February 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Potrzebuje stracić brzuch i wiadomo jakoś wyglądać,mieszkam w Niemczech,mam dostęp do siłowni

Tomek 03 February 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, zastanawiam się co zamówić, szukam czegoś co mi zwiększy wytrzymałość podczas treningów. Aktualnie dawkowałem samą cytrulinę lecz nie dawało to jakiegoś mocnego kopa. Lepiej zamówić cytrulinę bete czy aakg? Lub coś innego bez zawartości kofeiny gdyż szybko wymywa mi z organizmu magnez.

zielony46 03 February 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam mam takie pytanie chce zacząć stosować odżywkę białkową ale na stronie producenta zalcane są 3 porcje dziennie a ja według moich wyliczeń będę używać 1 porcji i to tylko w momencie kiedy nie będę w stanie dostarczyć białka w inny sposób czy to nie spowoduje żadnych powikłań?

Gizno 03 February 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Cześć mam takie pytanie waży około 100 kg i ma 170 I zaczynam moją przygodę z siłownią jakie suplementy Powinienem używać

Kuab 03 February 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Cześć, w przeciągu tygodnia chcę zacząc przygodę z siłownią. Jakie sumplementy powinienem kupić?

arkon 03 February 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, mam dwa pytania pierwsze to jest o tym, czy to możliwe, by było, abym urósł do 190cm lub wyżej? W wieku dorosłym, mam 182cm wzrostu i 14 lat i 6 miesięcy, a wzrost rodziców to: tata 186cm, a mama 158 z tego, co wiadomo mi moi dziadkowie byli wysocy, chciałem zobaczyć, ile będę miał wzrostu przez wskaźnika średniej wysokości ciała rodziców, ale wyszło, że 178.5cm więc już mam powyżej tego, a drugie pytanie to, czy mogę coś zrobić, abym pomógł rośnięciu wzrostowi typu odżywianie się jakimś, a jak tam to, jakim? I ćwiczenia, dziękuje bardzo za odpowiedź!

RedSun19 03 February 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, poszukuje jakieś białko na zwiększenie masy mięśniowej

Damian 02 February 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam choruję na chorobę hashimoto chciałbym zacząć suplementować aswagande ale gdzieś przeczytałem że przy tej chorobie nie wolno jej suplementować nie konsultowałem jeszcze tego z endokrynologiem dlatego pytam czy mogę wyłączyć ją do swojej suplementacji ?

dawidXD007 02 February 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2230 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1807 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
431 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
319 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
271 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
142 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi