SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zestaw suplementów na redukcję wagi

Dzień dobry szukam zestawu dla siebie (Biegam ćwiczę próbuje schudnąć jem mięsko warzywa ale szukam jak wspomniałem zestawu witamin niezbędnych dla mężczyzny zdrowe kości i przemęczenie) Najlepiej żeby jedna tabletka zawierała więcej niż 1/2 częsxi witamin czy mógłbym prosić o pomoc?:)

Piotr 05 May 2024
Ekspert odpowiada

Witaj!

Jeśli odżywiasz się w miarę zdrowo, to nie potrzebujesz dostarczać potężnych dawek w postaci suplementów. Wystarczą klasyczne zestawy mineralno-witaminowe.

Oczywiście Twoje zapotrzebowanie na tego typu suplementy będzie nieco większe, gdyż dieta niezbędna do redukcji wagi (z ujemnym bilansem) stwarza większe ryzyko niedoborów. Niemniej jednak, tak jak pisałam oparłabym się o klasyk taki jak: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_VitaminALL_SPORT-opis34822.html

Wspominałeś też o wzmocnieniu kości, to w tym przypadku możesz przyjąć każdego dnia kapsułkę zawierającą Omega-3 D3 K2.

Jeśli jednak chodzi o zmęczenie, to faktycznie taki efekt może powodować sama dieta o niższej podaży energii, no ale jest to konsekwencja całej strategii odchudzania. Oczywiście możesz temu przeciwdziałać, wspomagając się kofeiną, która jest doskonałym wyborem dla sportowców, osób odchudzających się i wszystkich, którym brakuje energii. 

O dawkowaniu i wpływie kofeiny na organizm warto przeczytać w stanowisku ISSN, które po krótce zaprezentował Jakub Wiącek - wykładowca poznańskiego AWF. 

https://jissn.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12970-020-00383-4

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 05 May 2024
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.