SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 95 - Zapytaj SFD

Witam, od ponad 50 dni wprowadziłem sporo nowości. Wrocilem z większa (3-5) aktywnością na siłownie. Dodatkowo średnio raz na tydzień biegam. Dziennie robię 5-8 k kroków. Jeśli chodzi o kaloryczność 2250 (od tygodnia) wcześniej 2450. Widzę wzrost masy mięśniowej mimo deficytu, waga stoi, brzuch lekko mneijszy ale bez rewelacji, twarz nadal grubsza. 185 cm/83,5 kg/ 24 lata Moje pytanie skąd mizerne efekty redukcji mimo obsesyjnej kaloryczności i jej liczenia. Średnio 130-150 B 60-80 T i reszta wegli. Jakieś rady? Coś robię nie tak?

Pirlo1290 09 April 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam czy pomoglby mi ktoś obliczyć moje zapotrzebowanie bo mam z tym problem,byłabym bardzo wdzięczna Jestem dziewczyną,mam 19 lat , wazę 55 kg ,wzrost 170cm, trenuje siłowo 3 razy w tygodniu i wykonuje 5 razy w tygodniu cardio po 30 min na orbitreku , codziennie robię ok 10 tys kroków dziennie

K19 07 April 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam mam 18 lat i chce schudnąć ważę 91,45Kg i mam 183cm wzrostu co mam spożywać i co mam ćwiczyć żeby szybko spaść z brzucha ? (Mam atlas do ćwiczeń) czy to dobre rozwiązanie?

Patryk2005. 06 April 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam. Jestem po zabiegu rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego w kolanie.. Przez ostatnie miesiące strasznie spadła mi masa mięśniowa nóg szczególnie czworogłowego z obwodu 44 do 32cm w operowanej nodze i do 38 w zdrowej. Ogólnie na wadze straciłem sporo bo z 68 kg spadło mi na 62. Jestem szczupły i mam bardzo szybką przemianę materi ciężko mi przytyć nawet jak leżałem w łóżku przez miesąc to waga leciała :( Chciał bym wrócić do poprzedniej wagi, ale z samą dietą jest mi ciężko, nie mogę jeszcze obciażać zabardzo nogi, w gre wchodzi praca z niewielkim obciązeniem i np pływanie, jazda na rowerze.. Chciał bym dodać do tego jakąś suplementacjię .aby dać radę odbudować mięśnie i wagę. Proszę o zasugerowanie co mogę zrobić . pozdrawiam. Kamil

Kamil 06 April 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, chciałabym schudnąć i zacząć ćwiczyć .. jakie powinnam pic białko? Czy powinnam białkiem zastąpić np drugie śniadanie? Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Anonim 05 April 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Cześć, zaczynam swoją przygodę (po raz kolejny) z chodzeniem na siłowni, moim głównym celem jest zrzucenie tłuszczu z brzucha, ale także chciałbym sobie wyrobić mięśnie. Chciałem zapytać o odpowiednią suplementację dla osoby początkującej, konkretnie o jakiś dobry spalacz tłuszczu dla osoby początkującej, który pomógłby mi w spaleniu tłuszczu z brzucha, ale jednocześnie nie był na tyle silny, żeby organizm się od razu do niego przyzwyczaił. Co powinienem wybrać?

Matheo 05 April 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Cześć mam 16 lat i chce schudnąć waże 68Kg i mam 162 co mam spożywać i coc mam ćwiczyć żeby szybko spać z brzucha ?

MasniutkoOfficial 05 April 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Mam 18 lat, jestem na poście przerywanym i jem dwa posiłki w ciągu dnia (12:00 oraz 19:00). Trenuję powerbuilding na siłowni oraz boks hobbystycznie. Suplementuję TMG(biorę na czczo), kreatynę, ashwagandhę, tran, magnez B6, cynk i melatoninę. Od czasu do czasu wprowadzam jeszcze wapń. Dodam, że suplementację dobieram sobie sam na bazie własnej wiedzy i analiz. Ważę 90kg, mój staż to 3 lata i jestem na redukcji. Suplementację mam dobraną aby zadbać o sen i odpowiedni poziom testosteronu. Moje pytanie to w jakich porach dnia i przy których posiłkach stosować które suplementy i jakie dawki (proszę w miligramach). Robiłem research i jedyne czego jestem pewien to aby nie łączyć cynku z magnezem. Dodam tez ze ashwagandhe i melatonine biorę przed snem i dawki mam już obcykane. Także proszę o dobranie pór dnia suplementacji i czy koniecznie brać do posiłku czy nie. Trening robię między posiłkami

chantel666 04 April 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

W następnym tygodniu po raz pierwszy idę na siłownię, jak się do niego przygotować i co zabrać, oraz jak się zachowywać?

Świeżak 04 April 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, przez moją wagę 95.7 kg, a w w czerwcu skończę 16 lat, podjąłem decyzję o rozpoczęciu redukcji. Moim pierwszym celem jest zrzucenie masy do 80 kg, a kolejnym do 70 kg. Czy bardziej efektywne będzie robienie cardio, czy ćwiczeń siłowych w postaci ćwiczenia partii np. Klaty lub pleców? Będę na siłowni ok. 3 razy w tygodniu po 2 godziny. Mam 178 cm wzrostu.

Świeżak 04 April 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2818 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2315 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
551 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
352 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
294 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi