SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 138 - Zapytaj SFD

Proszę o radę, pomoc. Jestem już w takim wieku, gdzie przemiana materii jest zupełnie inna i pomimo małej ilości pokarmu odkłada mi się tkanka tłuszowa. Ostatnio stanąłem przed lustrem i muszę powiedzieć stop. Z mojej klatki piersiowej z lat młodzieńczych pozostało wielkie nic, a jedynie, co widzę to cycki, które przybierają od wagi rolę piersi, pod pachami pelikany od tłuszczu. Proszę o pomoc, bo chciałbym zakupić jakiś sprzęt do domu z racji pracy, aby zbudować coś i poprawić wygląd klatki piersiowej. Dodam, że mam problem z kręgosłupem i przy jakimś większym wysiłku może zakończyć się serią zastrzyków :)

greenbear 28 May 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Jestem na redukcji, mam 91 w pasie. Nie robię brzucha w ogóle. Kratkę czuje pod tłuszczem czy muszę robić brzuch ? Czy jak zejdę np do 85 w pasie to będzie i tak kratka?

Natwill 28 May 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam. Szukam informacji, jakie ćwiczenia siłowe są zakazane przy endoprotezie stawu biodrowego (lewe). Chirurg- ja ratuje zdrowie, uwalniam od bólu. Idź do rehabilitanta Rehabilitant - nie znam sie na treningu siłowym, idz do trenera personalnego. Ja tylko przywracam podstawowe funkcje fizyczne Trener- proteza? Ja się nie znam na operacjach i protezach. Ja pomogę Ci cwiczyc i uchronić przed kontuzja. Idź do fizjoterapeuty.......

Cargo 28 May 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam. Mam 28 lat 180cm i 75kg.Od 2 stycznia odstawiłem alkohol,zupki chińskie,red bulle i całkowicie smażone jedzenie i zacząłem robić cardio 45min 5x I włączyłem w domu lekki trening siłowy z hantelkami i z ciężarem własnego ciała. Od połowy marca włączyłem również zbilansowana diete około 2700kal i robiłem na niej redukcje do dnia dzisiejszego. Przyznam że w niedzielę zjem jakiegoś fast fooda itp. Waga pięknie zleciała i obwody w pasie z 93kg na 75kg i że 100cm na około 84-85cm. I tu moje pytanko czy jest sens redukować dalej czy lepiej włączyć sobie bilans zerowy ?? Dodam że robie w pracy około 14tys krokow dziennie bo pracuje na magazynie i trenuje do dnia dzisiejszego sumiennie cały czas. Z moich wyliczeń mój bilans zero wynosi 3000 kal. Czy jest to możliwe?? Pozdrawiam Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/zapytaj/redukcja-czy-masa-q8907

Maciej 27 May 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam jestem leci mi już 5 tydzień po rekonstrukcji acl ciężko osiągnąć mi wyprost brakuje mi może że 3cm zgiecie mam 90st ale z wielkim bólem,mój lekarz mówi że będzie dobrze i karze prostować noge i dociskac kolano tylko że to nie za bardzo pomaga kolano mam jeszcze opuchniete.czy spotkał się ktoś z takim przypadkiem że po takim czasie nie było jeszcze zgiecia oraz wyprostu?dziękuję pozdr

Damiqn 27 May 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Siemka, 2,5 tygodnia temu byłem u lekarza rodzinnego, który zlecił mi dostarczanie 1600 kcal dziennie, gdzie w tamtym momencie ważyłem 137 kg. Pierwszy tydzień, dwa waga poleciała mi szybko w dół i schudłem około 5 kg. Nagle się zatrzymała na 132 kg i nie chciała ani drgnąć. Czytałem o jakimś efekcie plateau i tu się pojawia moje pierwsze pytanie. Czy faktycznie istnieje taki efekt i czy to jest normalne? Jednak kilka dni później waga mi wzrosła o 1 kg w górę i czy to jest normalne, czy robię coś źle? Mam pracę siedzącą, ale staram się codziennie spacerować i co jakiś czas robić ćwiczenia w domu. Nie podjadam i trzymam się limitu kalorii.

Bazu 27 May 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Nie wiem czy to normalne ale od kiedy zacząłem trenować biceps urósł mi z 34 na 37cm bez pompy i gdy napinam rękę nie widzę zbytniej zmiany w rozmiarze z napiętym a nie napiętym. Czy coś robię źle czy tak może być ?

Paweł 27 May 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witaj, mam szybkie pytanie odnośnie polioli np Stevia, czy jeśli jest produkt słodzony wyłącznie stevią i np ma 400 kcal / 100g, według etykiety niżej węglowodany 30 w tym cukry 1g 29 poliole, to czy kaloryczność tego całego produktu to jest to 400 kcal i tak mam liczyć to do makro dziennego i jest to 400kcal według opisu z pozostałych składników i zostało to już tam policzone, czy właśnie kaloryczność tego produktu jest niższa bo są tam te poliole ( nie dokońća wiem jak czytać etykiety takich produktów, jest dużo produktów których prawie całość węglowodanów to poliole )

Suderin 25 May 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Jaką przedtreningowke bez kreatyny polecacie?

WArkadiusz 25 May 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, proszę o informację czy Burn4all można stosować razem z water out?

Anonim 25 May 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3103 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2587 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
591 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
375 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
312 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi