SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 259 - Zapytaj SFD

Witam, mam pytanie jakie witaminy powinno się zażywać aby wzmocnić odporność i poprawić energie ciała? Sądzę, że mam niedobór witamin. Mam 183 wzrostu 65kg 19 lat.

Igor 08 October 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Witam mam dziwny problem ktory jest dość uciążliwy zawsze gdy mam dzień klaty i robię 3x10 dipy 3x10 rozpiętki 3x10 wyciskanie hantlami Waga:82kg Wzrost:190cm Początkujący - 2 miesiące To w ogóle nie czuje jak klata pracuje tylko same barki w których towarzyszy mi bol prawie przy każdym cwiczeniu jedynie przy dipach nie bola tak barki i po zakończonym cwiczeniu czuje na chwilę klate Bol w barkach raz jest w lewej a raz w prawej raczej jest to przod/góra barku Po skończonych ćwiczeniach w ogole nie czuje jakbym klate robił ale za to czuje barki na następny dzień w ogole nie mam zakwasów w klacie nic nie czuje Czym to jest spowodane? Zła technika? Czy może mam coś nie tak z barkami? Oglądam z kilka poradników jak robić dane ćwiczenie i nagrywam siebie podczas wykonywania ale to nic nie daje bo ciągle czuje bol w barkach

Łajcior 07 October 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Czy po dniu obżarstwa można przytyć ?

Ika 07 October 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Czy można carbo power up rozpuszczać na mleku?

wojtek 07 October 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Dzien dobry, Czy od silowego treningu brzucha (allahy, wznosy hantli bokiem na skosne brzucha) brzuch nie rozrosnie sie za bardzo i bedzie "wypuklony"? Czy lepiej go cwiczyc z masa wlasnego ciala (wznosy tulowia lezac, unoszenie nog w opadzie, plank bokiem)?

Berson94 07 October 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Cześć, Mój staż treningowy to okolo 3 lat regularnego ćwiczenia. Przeważnie robiłem 3 dni FBW. Od pol roku staram sie ułożyć plan 4 dyniowy lecz po kilku tygodniach albo mi nie pasował albo nie czułem mięśni albo odczuwałem spadki mocy. Nie wiem czy rezygnować z 4 dni, ale chcial bym na te 4 wskoczyć. Oprócz tego pracuje około 10h kazdy dzien i z 6 w soboty. Może to ma znaczenie, moze po prostu za dużo. Co myslicie? Co doradzicie?

MajsMaster 07 October 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Hej! Czy ktoś może doradzić jakiegoś fizjo na zkreconą miednicę, dodatkowo mam niewielka skolioza. Mam pozornie skrócona jedna nogę i z tego tytułu trochę boli biodro. Proszę o pomoc. Jestem z Krakowa.

Anexa 07 October 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Kobieta, 16 lat, wzrost 165 cm, waga 50 kg. Mimo swojej stosunkowo niskiej wagi mam wrażenie posiadania dużej ilości tkanki tłuszczowej, szczególnie w okolicy ważnego dla mnie brzucha. Od ok. marca redukowałam i jadłam ok. 1600 kcal, waga fajnie spadała. Teraz ok 1900 kcal, po prostu organizm zaczyna się buntować. Aktywność na poz. ok. 15 tyś. kroków dziennie + 3-4 treningi tyg. Liczę kalorie i makro, bazuję na naturalnym jedzeniu (ok. 200g węgli, 150g białka i ok. 30 tłuszczów). Mimo tego efekty słabe, wręcz jestem podręcznikowym przykładem skinny fat'a. W tej sytuacji nie wiem już, czy masa, a tym bardziej dalsza redukcja ma sens... Zależy mi na uwidocznieniu mięśni brzucha + wzroście siły na treningach.

Kasixbross 06 October 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam Mam 15 lat i trenuje zawodowo skok w dał (chodzę do liceum sportowego) Niestety ale kilka tygodni temu zerwałem mięsień czworogłowy uda. Więc udałem się do ortopedy i powiedział, że mam nie trenować przez 2 miesiące a później mam się udać na fizjoteriapie. Chciał bym się zapytać czy po zerwaniu mięśnia mam szanse wrócić do zawodowego sportu (zapytałem o to ortopedę ale nie potrafił mi odpowiedzieć)? Jeśli jest tu jakiś znawca to proszę o odpowiedź. Z góry dziękuje.

Rafał 06 October 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Czy jeśli odżywka białkowa WPI miała datę ważności do ok. 20.4.2022 i została otwarta na 1,5 miesiąca przed tą datą, to czy w październiku, listopadzie i grudniu 2022 można nadal ją spożywać ??

RPS1990 06 October 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3108 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2592 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
591 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
375 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
313 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi