SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 42 - Zapytaj SFD

Witam, wiek 16 waga 81kg wzrost 178cm i staż około 1.5roku. Na okresie masowym zastanawiam się ile serii roboczych w skali tygodnia wykonywać podczas treningu pleców na najszersze grzbietu a miesień czworogłowy pleców. Aktualnie wykonuję 14-16 seri na najszersze i 14-16 na czworogłowe? Czy to dobrze czy coś zmienić?

Piki 30 November 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Czy TAD regeneruje też trzustkę??

Tomasz 30 November 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Dzień dobry mam pytanie związane z aminokwasami endogennymi i egzogennymi chodzi o to że rozważam kupienie kilka suplementów jak bcaa, beta alaniane i cytrulinę ale dopiero skończyłem 13 lat i mój organizm jeszcze się rozwija i uczy produkować te aminokwasy sam więc mam wątpliwości co do tego czy nie zniszczę sobie przyszłego funkcjonowania organizmu. Po co mi te suplementy? Gram dużo w piłkę koło 3/4 godzin dziennie do tego dodaje do tego trening siłowy i pylometryczny dlatego myślę że warto byłoby zadbać o dostarczenie odpowiedniej ilości minerałów witamin jak tez aminokwasów co bedzie sprzyjać regeneracji i efektywności treningów do tego myślę też nad zakupem shilajitu(mumio) jako wspomaganie dostarczenia minerałów i wiatmin czekam na odpowiedź i dziękuje za uwagę.

FilipSFD1 30 November 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam. Chcę zacząć zmieniać swoje życie, ale kompletnie nie wiem od czego zacząć. Mam nadwagę i chce już z tym skończyć chce również czuć się lepiej oraz poprawić swoją cerę i kondycje włosów. Proszę o pomoc.

Ink 30 November 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, mam pytanie odnośnie łączenia l-karnityny z trec clenburexin czy można

Anonim 30 November 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Siema mam pytanie czy jest takie cos jak limit genetyczne już od długiego czasu wcale nie rosnę zmieniłałem dietę kaloryczność i treningi i już wszystko stoji w miejscu

1999K 29 November 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Mam pytanie - jak się ma cardio do ilości kcal w diecie? Na chwilę obecną mój PAL wynosi 1,5 ze względu na 3 treningi w tygodniu i średnią aktywność w ciągu dnia - czy jak będę chciał zwiększyć ilość cardio np do 5dni x 45-50 min muszę zwiększyć również PAL i od nowa liczyć kcal i makro? Oraz załóżmy że jestem na redukcji, waga przestała spadać, trzeba odjąć jeszcze np 200 kcal - to zapotrzebowanie kaloryczne obliczam od aktualnej wagi X a nie od wagi od której zaczynałem redukcje? Np ważę 80 kg, ułożyłem dietę - 300 kcal, teraz ważę 78kg - to kalorie liczę od wagi 78 kg tak? Pozdrawiam serdecznie, z góry dziękuje za poświęcony czas

MariuszK91 29 November 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Siemka mam pytanie, wiecie może czy w przypadku ciśnienia wahającego się w przedziale 140-150/70-80 mogę trenować boks? A jeżeli tak to ile jednostek treningowych w ciągu tygodnia maksymalnie zalecili? Z góry dzięki.

Laik321123 29 November 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Jakie odżywki brać po 3 miesiącach ćwiczenia na czysto ?

Marek Fujarczuk 29 November 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Cześć jak to jest, że po treningu nóg bolą mnie plecy 🙄nie że od razu ale to się zdarza bardzo czesto

Men 29 November 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3012 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2487 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
575 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
366 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
305 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi