SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 318 - Zapytaj SFD

Witam, temat był pewnie poruszany wiele razy, sam dużo razy próbowałem zgłębić wiedzę na ten temat, ale zawsze natrafiałem się na jeden problem. Mam 24 lata, 181cm wzrostu i 69kg. Wcześniej wspomniany problem to to, że większość zaleceń do radzenia sobie z tego typu sylwetka to jednak jakiś większy zapas kilogramów, na pewno nie 69 przy 181cm, tylko pewnie coś ok. 80. No ja niestety nie mam z czego zrzucac, że tak powiem a duża zawartość tkanki tłuszczowej mocno rzuca się w oczy przeglądając się w lustrze i po samym dotyku, wiadomo- głównie brzuch i boczki, ręce, twarz, nogi jak u szczuplej osoby. Co można zrobić przy mojej wadze żeby naprawić jakoś te proporcje nie tracąc jednocześnie wagi? Ile kalorii byłoby zalecane dla mnie z podziałem na makroskładniki? Mam dużo miejsca w domu i hantli, siłownia raczej nie wchodzi w grę.

Sarculo 13 May 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, Mam pytanie co jeść przed i po treningu? Od stycznia zaczełam swoją przygodę z redukcją tkanki tłuszczowej. Mam 42 lata i ułożoną dietę od dietetyka 1500 kalorii oprócz tego treningu jeżdzę do pracy na rowerze 7 km i chodzę na jogę 1 x w tygodniu, wcześniej prawie się nie ruszałam od biurka 2 w tygodniu mam zajęcia w sumie 2 godziny gymstick i zumbę a po tym jestem strasznie, strasznie głodna (nigdy tak nie miałam) najchętniej na ziemniaki albo chleb. Moje posiłki od rana do przed treningiem: śniadanie 2 kanapki z jajkiem i warzywem, jogurt z owocami i orzechami, koktajl z owocami, przed treningiem kurczak z kaszą jaglaną i warzywami, albo jakaś sałatka z kaszą jaglaną (zgodnie z dietą od dietetyka). A po treningu jestem bardzo bardzo zmęczona i koniecznie muszę zjeść duży obiad (ziemniaki!!! mieso surówka), nie da się głodu oszukać sałatką z pomidorami czy jogurtem. Co mogę zrobić żeby nie chciało się tak strasznie jeść? Czy takie bardzo mocne zmęczenie jest normalne?

Lilka 13 May 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam. Od kilku miesięcy ubolewam się z problemem sylwetki skinny-fat. Nie ukrywam chciałbym już pozbyć się jej ale nie mam zielonego pojęcia od czego zacząć, co robić, co jeść, jakie treningi robić, jakich aplikacji używać - jest mi to wszystko nie znane, ponieważ nigdy nie miałem takiego problemu. Mam 17 lat, 186 cm wzrostu i 72 kg wagi. Bardzo proszę o szczegółowa pomoc, gdyż marzę o pozbyciu się zbędnego tłuszczu, który hamuje mnie w byciu 100% sobą.

Przemek000 13 May 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Agata Trener personalny

Co myślicie, żeby podczas tygodniowego deloadu, zamiast robić standardowy deload zastąpić ten tydzień chodzeniem na basen ma to sens? Jakoś nie za bardzo mi się chcę robić cały trening na połowinie obciążenie. Czy podczas takiego deloadu na basenie moge pływać do tak zwanego zajechania lub jaka jest górna granica żeby bylo dobrze powiedzmy 60% mocy ? czy powinieniem do tego na delodzie podejść bardziej rekracyjnie ?

paxx 13 May 2022 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Głupie ale nutrujące mnie pytanie. Wypiłem dziś dosłownie łyk aperola, czy może to zaburzyć mój cykl kreatynowy? Starałem się przez to wciągu dnia wybić ten 1l wody więcej niż zawsze.

Makwiert22 12 May 2022 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

To tak mam talerze o średnicy otworu 27mm czy mogę kupić gryf 28mm czy nie ?

Shadow 12 May 2022 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Szybkie pytanie, czy jest sens trenowanie 6 dni pod rząd? Trenuje PPL pull push legs wiadomo i czy coś takiego ma sens? Dzień odpoczynku robię w niedzielę dużo osób mówi że to jest za dużo wysiłku ale ja się super czuję i nie jestem przemęczony, ale wiadomo w środku orgaznim może jednak inaczej może to odczuwać

Olaf 12 May 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

WItam jestem po redukcji 100 kg na 92 chce wejść na masę co sądzicie o takim makro B 30% 225 g T 20% 67g W 50% 375 g ?

Pawlo1991 12 May 2022 Dietetyka
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Czy podczas przerwy tygodniowej od treningów kontynuować mase dalej czy wejść tymczasowo na utrzymanie wagi?

JJowaty555 12 May 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Czy podany plan FBW jest git? Trening A 1.Przysiady 2.Wyciskanie leżąc 3.Wiosłowanie 4.Wznosy bokiem 5.Biceps 6.Pompki na poręczach 7.Brzuch 8.Łydki Trening B 1.Martwy ciąg 2.Wyciskanie leżąc 3.Wyciskanie żołnierskie 4.Podciąganie 5.Pompki na poręczach 6.Biceps 7.Deska 8.Łydki Trening wykonywany jest co 2 dni, cwicze juz okolo pół roku ale chce cos zmienic bo nie widze pożadanych efektow

herkules47 12 May 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3012 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2487 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
575 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
366 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
305 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi