SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 314 - Zapytaj SFD

Czy można tabletkę MAG B6 forte z waszego sklepu rozpuścić w wodzie albo pogryźć?

Marceli 05 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Witam podczas robienia martwego ciągu mimo dobrej techniki boli mnie odcinek lędźwiowy. Ból mija po skończonym ćwiczeniu.Co może być powodem występującego problemu?

Devil6 05 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Jaką odżywkę kupić aby przybrać na masie tluszczowej

Kasztanowa 05 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Zarzywam aktualnie stali keratynowe ,,sfd,, wiem że po 6-8 tygodniach należy zrobić przerwę, czy wtedy mogę brać inny rodzaj keratyny tzn. monohydrat? Pozdrawiam Andrzej

Andrzej 05 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Dzień dobry, potrzebuję doradztwa w sprawie doboru suplementów. Od dziecka strzelały mi kolana ale rodzice ignorowali problem "bo też tak mam". Od dwóch lat do treningów włączyłam stretching. W pewnym momencie zatrzymał się progres, nie ma zwiększenia zakresu ruchu, za to doszło strzelanie wszystkich stawów, od barków po śródstopie. Reumatolog wykluczyła RZS. Stosowałam suplementację kolagenem płynnym, niestety bez poprawy.

NieZdradzaNicka 04 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Pytanko,jakie odżywki kupić do tycia ? (185 cm wzrostu,72 kg wagi) chciałbym ważyć 83/85 kg

Michal 04 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Cześć, jestem Kacper, lat 16. Ćwiczę w domu brzuch z filmu z youtuba (jakiś tam 10 minutowy) codziennie + 4x 15pompek, 3x 15 powtorzen klaty na gumach do cwiczen, 3x 15 powtorzen bicka. Wazę 60kg przy wzroście 171cm. Codziennie jem około 100g białka, staram się jak najmniej tłuszczy, ale około 1500kcal. Nie daje rady zdrowo jeść więcej. Czy z taką ,,dietą" i ćwiczeniami będą jakieś rezultaty? Co prawda, już są, ale pytam się na dłuższą metę. Pozdro (a i codziennie staram się na jakiś rowerek wyskoczyć)

mlodyperek 04 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

jak zrobić w miarę szybko sześciopak?

kuba123 04 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Siemankooo, pisze z paroma pytaniami na które potrzebuje odpowiezdzi bo myśle że to mi sie bardzo przyda jako wiedza + praktyka. A więc pytania brzmią: Pytanie 1. Ile w skali tygodnia (6 jednostek treninowych w tygodniu) powinienem wykonywac serii dla klatki piersiowej oraz pleców aby uzyskać najlepsze przytosty? Jestem w nadwyżce więc zależy mi na zbudowaniu mięśni. Niewiem czy to istotna informacja ale staram sie doprowadzać mięśnie do upadku lub bólu mięsniowego. Pytanie 2 Czy jeśli ćwiczę planem PPL 6x w tygodniu to mogę zmieniać zestawy ćwiczeń co trening? Np założmy że w jednej jednostce treningowej robie rozpiętki na bramie, wyciskanie płaskie ,i wyciskanie hantli, a na przykłąd już w drugiej jednostce tego samego tygodnia rozpietki na bramie ale uderzać w inną częśc klatki , wyciskanie hantli i płaskie. Pytam z ciekawości , bo chce sie dowiedziec czy takie zmienianie pojedynczych ćwiczeń co jednostke treningową ma jakieś zastosowanie i jest użyteczne.

procineq 03 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, od zeszłego tygodnia gram w koszykówkę. Dzisiaj poprawiłem technike i zacząłem pchać piłkę jedną ręką, lecz przy wyprostowaniu ręki pchającej (lewej, bo jestem leworęczny) czuje strzykanie i pojawia się ból. Nie chcę tak trenować, bo czuję, że będzie to błyskawiczna kontuzja i proszę o radę (do fizjo pójdę nie prędzej jak za 2 tyg, bo nie ma mnie aktualnie w Polsce)

WaJPeReK 03 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3195 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2685 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
611 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
381 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
319 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi