SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 303 - Zapytaj SFD

Witam. Ciągły brak siły, brak regeneracji i bardzo wolne postępy na siłowni. Diety , leki oraz rady lekarzy nie pomagają, a często szkodzą. Robiłem masę badań, tarczyca, nerki, wątroba, morfologia, wirusy i grzyby, podobno okaz zdrowia. Wyczytałem że może to być spowodowane wysoką prolaktyną i estrogenami. Niby odkąd trenuję, testosteron z minimum normy wzrósł do średniej, ale prolaktynę mam przekroczoną o 50% max normy, a estrogeny o 30%. Przez miesiąc stosowałem prolact-block firmy olimp, który obniżył trochę estrogeny, ale podwyższył prolaktynę. Z suplementów stosuję od stycznia przedtreningówki w dni treningowe oraz 3g kreatyny w nie treningowe. Omega 3 oraz coś na stawy. Do lekarza z tymi wynikami wybiorę się na dniach, ale chciałbym usłyszeć również opinię specjalisty z dziedziny kulturystyki. Aktualnie mam 33 lata i nigdy nie stosowałem dopingu, narkotyków i innych środków które mogłyby wpłynąć na hormony. Dziękuję

luk898989 18 February 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Witam. Zbliżam się do 3 lat stażu treningowego. Według wszystkich ekspertów których czytałem/oglądałem główne przyrosty mięśni uzyskuje się do 3 lat stażu , pużniej są niezauważalne. Dbam o diete i treniing, a moje efekty sa niezadowalające ( są , w porównaniu do okresu z przed treningów) Co w przypadku kiedy po 3 latach zastosuje np trening split którego do tej pory nie robiłem, zmienie zakresy powtórzeń z 8-12 na 6 / 14 itp ( nowy bodziec)nawet myślałem o kalistenice. Myśle że jeśli się nie wykorzystało potencjału genetycznego w pierwszych latach, to w następnych z nowym bodźcem coś tam ruszy. Tym bardziej że zawsze wpadnie jakaś choroba lub inne okoliczności które sprawiają że na kilka tyg nie jest si ewstanie dopiąć diety/treningu na 100 %

Ludi 18 February 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Witam. Zaczynam przygodę na siłowni szukam porad co do suplementów które znaczaco ułatwia mi budowę masy mięśniowej

Charon 18 February 2022 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Moja lewa ręka jest słabsza od prawej przy podciąganiu. Przy 3/4 ruchu w góre przy podciąganiu czuję że lewa już nie daje rady, a prawa normalni podciąga się do góry. Gdy już jestem w pozycji gdzie mam brode nad drążkiem to mój lewy bark jest niżej niż prawy. Jak to naprawić?

Deadlift22 18 February 2022 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam mam 19 lat, 167 cm moja waga na ten moment to 47 kg. przez pewien okres schudłam bardzo przez nerwy i staram się utyć ale nie umiem A jem o wiele więcej niż jadłam kiedyś. Co moge zrobić żeby utyć? Chciała bym przytyć przynajmniej 10 kg więcej?? kiedyś uwielbiałam ćwiczyć i to bardzo. Dzisiaj boję się że jak będę ćwiczyła to zamiast utyć to schudnę bardziej, czy są jakieś ćwiczenia na rozwijanie mięśni?

Graszka 18 February 2022 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Mam 10-15 kg do zrzucenia. 74 kg masy ciała, 170 cm wzrostu. Przytyło mi się przez ciążę, mięśnie poleciały. Po kilku miesiącach od porodu czas wziąć się za siebie. Karmię piersią. Wiadomo muszę mieć ujemny bilans. Chce się skupić na treningu siłowym 5x w tygodniu - body pump ze sztangą (uwielbiałam te ćwiczenia jak chodziłam na siłkę). Jak się zabrac za redukcję i żeby jednocześnie nie zostały po odchudzaniu,, flaczki,,? Siłowy trening wystarczy żeby zgubić kg i żeby pod tą skórą były jędrne mięśnie? Proszę o podpowiedzi.

Kavka91 18 February 2022 Zdrowie
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Agata Trener personalny

Zgubiłem pokrywie od kreatywny czy jest zdatna do stosowania nadal ma swoje właściwości?

Buba123 18 February 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Jak powinna wyglądać w tym planie https://www.sfd.pl/Split_4_dniowy,_podział_hipertrofia_i_siła-t1135972.html kwestia obciążeń w danym ćwiczeniu? Stosować stałe obciążenie z założeniem żeby zawsze wykonać założoną liczbę powtórzeń, zwiększać, zmniejszać z serii na serię?

Anonim 17 February 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Witam, czy mogę łączyć ze sobą piperyne + chrome, green tea, ashwagandha oraz coleus forskohlii? Jeśli nie to co najlepiej łączyć ze sobą i jak dawkować?

Aleksandra 16 February 2022 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Witam, od paru dni boli mnie mięsień dwugłowy ramienia (to chyba biceps) przy podciąganiu. Uczucie jest takie jakby podczas podciągnięcia nagle prawie ramo straciło siły i przy odpuszczeniu ramię trochę pobolewa, przeszkadza to w podciąganiu mocno. Dodam, że 2x w tygodniu robię trening FBW i 1x w tygodniu trening kalistenistyczny. Mniej więcej w sobotę podczas treningu FBW, zrobiłem trochę głupotę i wyciskałem ciężary bez większej rozgrzewki. Chciałbym się dopytać czy to wina tego czy coś innego i jak sobie z tym radzić. Z góry dziękuję za odpowiedź.

MrNewit 16 February 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2693 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2214 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
535 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
347 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
291 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi