SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 20 - Zapytaj SFD

Jak zwiękrzyc sobie tyłek? Jestem facetem, jakaś szybką metodą, może hard ale najszybszą jak się da. Jeśli ktoś odpowie to dzięki

Pytaniowiec12 08 January 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Witam mam problem właściwie to boli mnie przedramię widziałem już dużo takich tematów w necie ale nic nie pomogło, dobra ale zacznę od początku mojej przygody z treningami, zaczynałem od pompek i bardzo się wciągnąłem, robiłem dziennie po 100 pompek i mi się spodobało zobaczyłem efekty itp i robiłem te pompki cały czas aż stwierdziłem że 100 to za mało i robiłem dziennie po 300-400 pompek robiłem tak te pompki dziennie przez godzinę chyba przez prawie rok a teraz strasznie boli mnie przedramię i nie wiem co robić przestałem robić pompki kupiłem sobie hantle ale gdy ćwiczę biceps to też boli przedramię tak jakby prawa ręka słabnie i tracę w niej siłę, czy to nie jest łokieć tenisisty lub golfisty? Teraz aktualnie mam przerwę i rozciągam nadgarstek i robię rokowanie przedramienia, czy to pomoże? Jak się pozbyć tego bólu z przedramienia?

Danny331 07 January 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

czy i co można brać z termogennymi spalaczami tłuszczu ? co najlepiej brać by nie wyniszczyć organizmu, a osiągnąć jak najlepsze efekty ćwiczeń ?

statyw 07 January 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam serdecznie Sprawa wygląda tak Bo ogólnie jeszcze nie dawno robiłem na plecy 15 serii na trening 1 x e tyg Teraz 10serii 2 x w tyg ci 4 dzień I miałem przerwie 10dni od treningu I jak zrobiłem 10srrii na plecy to na drugi dzień mam zakwasy że cholera nigdy takich nie mialem W sumie teraz większe obciazenie dałem I zacząłem się podciągać wcześnie tego nie robiłem jest możliwe że to zawiasy po 10 dniówek przerwie ?

Ragnar 07 January 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam. Mam 33 lata i zaczynam przygodę z siłownią. Od dwóch miesięcy ćwiczę 2x w tygodniu. Wstępnie rozposalam sobie taki plan: 1. Martwy ciąg 2. Hip trust 3. Przysiad ze sztangą 4. Zginanie podudzi na maszynie 5. Wiosłowanie na wyciągu 6. Wyciskanie na maszynie 7. Rozpiętki na maszynie Czy na początek taki plan jest ok ? Zależy mi na treniowaniu całego ciała z naciskiem na pośladki. Z góry dziękuję za odpowiedź.

MonSto 07 January 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam 2 lata temu zacząłem swoją przygodę z siłownią. Cały czas trenowałem planem fbw z progresją ciężaru, bądź powtórzeń. Przez pierwszy rok wszystko przebiegało super. Zaczynałem z wagi 75kg przy 188cm. Udało się przytyć 10 kg jednak później na lato zredukowałem ok 5kg bo nie wyglądało już to estetycznie. Pierwsze założenia udało się osiągnąć jednak przy wejściu drugi raz na masę przy wadze 88kg aktualnie nie ma prawie żadnego progresu. Zwyczajnie wróciłem do poprzedniego ciężaru przed redukcją z delikatnym progresem rzędu 2,5kg przy wyciskaniu. Dieta jest cały czas trzymana i aktualnie wynosi 3500kcal ok 200g białka 60 tłuszczy 480 węgle. Wydaje mi się ze za długo ćwiczyłem tym samym systemem, bałem się zmian i byłem zamknięty na nowe plany treningowe, jednak nie chce już tracić więcej czasu i stać w miejscu. Zależy mi na sile w głównych ćwiczeniach jak przysiad, martwy i wyciskanie, wiec pomyślałem ze zacznę ćwiczyć metodą rampy.

Drzewko1988 07 January 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Witam, trenuję na siłowni ponad 5 lat. Ostatnio zafascynowałem się treningiem HST (Hypertrophy Specific Training). Skończyłem właśnie drugi mikrocykl 10-tek i od poniedziałku zaczynam dwa tygodnie 5-tek. I mam kilka pytań do osób mających doświadczenie z tym systemem treningowym. Przeglądałem forum odnośnie HST w tym rónież prace chłopaków z Alternatywnej Drogi ale nie znalazłem odpowiedzi na pytania: jak się odżywiać w okresie strategicznego roztrenowania kiedy w ogóle nie ćwiczymy na siłowni - tzn. ile mam jeść kalorii jeśli jestem na masie ale wtedy nie ćwiczę, czy mam uciąć lekko kalorie czy po prostu jeść na utrzymanie. A kolejne pytanie odnosi się do progresji. Jeśli skończę wszystkie fazy treningowe to po okresie strategicznego roztrenowania i rozpoczęciu nowego makrocyklu powinieniem dołożyć kilka kilogramów do każdego maksa dla 15-tek, 10-tek i 5-tek czy rozkładać ciężar tak jak w poprzednich fazach treningu HST

Maciek055 07 January 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam. Mam pytanie odnośnie spalacza animal cuts a konkretnie o dawkowanie. Na pudełku jest napisane aby brać jedna dawkę rano na czczo jednak na różnych stronach pisze o dwóch rano i później przed treningiem. Chciałem się dowiedzieć czy dwie porcję nie będzie za dużo?

mplominski1991 07 January 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Często słyszycie od obcych ludzi teksty typu „Nie wiedziałem ze ćwiczysz” „Nie wyglądasz na taka co dźwiga”? Pytanie raczej do kobiet

julia21354 06 January 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam serdecznie.Chciałam zakupic odżywkę białkową bądź izolat ale mam nietolerancje na mleko, soje, gluten i laktozę. Czy w tym układzie znajdę cos> Karolina

karola12367 06 January 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2230 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1807 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
431 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
319 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
271 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
142 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi