SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 450 - Zapytaj SFD

Czy picie coli zero na redukcji może coś popsuć np. gorsze efekty? I czy można zamiast wody niegazowanej pić ta gazowana?.

Elon musk 19 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam mam pytanie,a mianowicie szukam dobrej sztangi do pl .moze byc hes ,eleiko.leoko.Pozdro.

kris 19 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Hej! Czy mógłby mi ktoś wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne ? Karmię piersią i znalazłam tylko jeden kalkulator który bierze również ten punk pod uwagę, jednak chciałabym kierować się nie tylko jednym źródłem. Jest jeszcze jeden problem -kcal które mam dodać. Różne źródła mają rozbieżność od 700 do 450 kcal . A to przepaść... Więc jeśli ktoś mógłby mi pomoc ? Waga 90, wzrost 165 , 24 lata , niska aktywność, pierwsze półrocze karmienia . Pozdrawiam i dzięki wielkie xxx

NIZA120 19 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Dzień Dobry, Zacząłem ćwiczyć osiem miesięcy temu. Stosując zasadę 2g na 1kg masy ciała i niestety nie patrząc na kalorie - jedząc sporo przetworzonej żywności, zapuściłem świńską masę i obecnie ważę 130 kg. Zdaniem wielu osób nie wyglądam na osobę otyłą, natomiast przy takiej wadze kondycja ucierpiała i postanowiłem przejść na redukcję. Popularna aplikacja przy założeniach zrzucania 1kg na tydzień w celu zejścia do 90 kg sugeruję spożycie nie więcej niż 2710 kcal dziennie. Przy takiej ilości kcal oraz moim wyposażeniu lodówki ciężko dostarczyć 260g białka nawet z pomocą odżywek białkowych. Tak więc zastanawiam się do jakiej ilości białka powinienem zejść aby nie stracić dużo masy mięśniowej. Wiem ze mój przypadek może być skrajny, a nie mogę w dostępnych źródłach znaleźć odpowiedzi na moje pytanie - popularni yt influencerzy radzą dodatkową suplementację białka podczas redukcji, a ja nie mogę pozwolić sobie na zaspokojenie tej najczęściej wyznaczanej zasady 2g na 1kg masy ciała.

jacapracapoplaca 19 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Cześć. Co sądzicie o diecie opierającej się w głównej mierze na Białku i tłuszczach a węglowodany tylko i wyłącznie z owoców?

SzymonM04 18 February 2021 Dietetyka
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam. czy mogę łączyć te suple: redox hardcore, rhodiola Roses, żeń szeń guarana, l-carnitine 600, tribulus testosterone booster, mens support extreme iso plus l-carnitine?

Lysy21 18 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Witam, Czy to prawda, że przed i po treningu siłowym powinno się jeść posiłki bez tłuszczy? I czy w dzień treningowy (siłowy) powinien być jeden posiłek bez węglowodanów? Np. Rano przed treningiem białko + węglowodany po treningu to samo, za jakiś czas dwa posiłki z białkiem tłuszczem i węglowodanami, a na kolacje białko + tłuszcz. Tak miałam kiedyś rozpisaną dietę. Czy tak musi być?

Radi 18 February 2021 Dietetyka
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie ćwiczenia na mięśnie brzucha są dobre dla kręgosłupa. Cierpialem już na rwę kulszową i nie chciałbym sobie odcinka lędźwiowego nadwyrężyć ponownie. Wiem że dla przykładu popularne scyzoryki to ogromne obciążenie dla odcinka lędźwiowego, a brzuszki? Wznosy nóg wisząc na drążku? Lub np. hollow body i ogólna zasada by dociskać odcinek lędźwiowy do podłoża, a nie utrzymywać proste plecy pozostawiając "lukę" pod odcinkiem lędźwiowym?

Bartek 18 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam Chciałbym się zapytać czy ktoś ma i sprawdził fajny plan treningowy na podciagniencia i pomki Pompek moge wykonac max 30 Podciągnięć 6 I chciałbym znaleźć jakies skuteczne cwiczenia aby poprawić wynik Chcialbym sie podciagnac chociaż 12 razy Dziekuje za pomoc

Anonim 18 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Siema, mam pewne pytanie. Czy dobrym pomysłem będąc na masie jest robienie treningu drabinkowego (bez ciężaru, w domu). Zastanawiałem się nad robieniem podciągnięć, pompek, dipów, przysiadów i plankiem.

PACI0R 18 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2338 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1904 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
452 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
327 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
277 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
142 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi