SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 430 - Zapytaj SFD

Od wielu lat mam problem związany z tym że po treningach jest mi zimno. Tak jakby dla organizmu czegoś brakowało ( paliwa, energii) Aby zapewnić komfort cieplny muszę ubrać kilka dresów i kurtkę. Ciekawostką jest fakt że takie zimno przychodzi np. 20 minut po zakończeniu treningu, jeśli przestaję być aktywny. Długość treningu, o dziwo, nie ma znaczenia. Zatem jest mi zimno 20 -25 minut np. po: 45 minutowej jeździe na łyżwach, 30 minutowych ćwiczeniach w domu na macie i 4 godzinnej jeździe na nartach Zatem kryzys nigdy nie zachodzi TRAKCIE ćwiczeń ale jakiś czas po jego zakończeniu. Dietetyk polecił mi zażywanie żeli energetycznych. Główny kierunek to taki że być może po treningu może mi spadać cukier który chcę szybko uzupełnić. Zatem szukam jakiegoś żelu który nie musi zawierać kofeiny, nie musi mnie nawadniać, gdyż przede mną nie są kolejne ćwiczenia (raczej odpoczynek) ale dać szybko zastrzyk energii / cukru. Prośba o informację jaki żel Państwo poleciliby ?

KM 14 March 2021 Zdrowie
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, szykuje się do redukcji która planuje zacząć od 20 kwietnia i biorę się aktualnie za układanie suplementacji, i tutaj pytanie do was czy suplementacja która opiszę jest wporzadku: Prozdrowotnie omega3, vitD3 k2, maca. Następnie cm3, lub mono chyba że storm Aakg Beta alanina cytrulina Redox hardcore do tego na noc zmb GMC Czy spoko to wygląda waszym okiem? Nie za dużo stymulantów, lub wykluczających się składników??

grzegorz553 14 March 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Cześć, razem z córka (52 lata i 25 lat) od 2 miesięcy dość intensywnie trenujemy na domowej siłowni korzystając z internetowych programów. Po treningu pijemy białko Gold Standard WHAY. Chciałybyśmy używać jeszcze tabletki na spalanie tłuszczu, ale nie wiemy czy powinnismy, ponieważ: 1. Ja mam nadciśnienie tętnicze biorę jedna tabletkę dziennie na obniżenie 2. Córka ma insulinoopronosc i bierze metformine Mogę prosić o poradę? Pozdrawiam Malgorzata

Gosha_S 14 March 2021 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Witam mam pytanie chce kupić aminokwasy czy warto łączyć beta alanina z bcaa ?

Marek 14 March 2021 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Łukasz Zawodnik IFBB

Witam. Mam problem a mianowicie ból łokcia, przy czym nie mogę go do końca wyprostować i zgiąć (przy wyprostowaniu tak jakby nie wskakuje na miejsce) a przy napinaniu czuje ból który utrudnia wszystko. Czasami jest też tak że poprostu się blokuje w połowie zgięcia przy czym towarzyszy ból. Co to za uraz i jak go leczyc?

Prykson55 13 March 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, mam 17 lat i szukam treningu (split) mam doświadczenie na siłowni około pół roku, ćwicze w domu, do dyspozycji mam regulowaną ławeczkę, sztangę, sztange mocno zakrzywoną, hantle, oraz wyciąg. Mam dużo czasu na treningi, 4-5 razy w tygodniu. 175 wzrostu 70kg 17lat z góry bardzo dziekuję za pomoc

rembolek 13 March 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Witam, potrzebuję rady odnośnie treningu nóg, bolą praktycznie cały czas szczególnie uda. Ćwiczę 4 razy w tygodniu ale nawet w dni wolne cały czas je czuję, zacząłem się rolować i byłem nawet na masażu ale ulga była tylko na kilka dni. Nie jest to ból nie do zniesienia ale boję się kontuzji, co robić?

Rafii85 13 March 2021 Zdrowie
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sebastian Trener Personalny

Witam. Potrzebuje przytyć kilka kilo. Regularnie nie mam możliwości jeść że względu na wykonywany zawód kierowcy. Jem kiedy mam czas. Co poleci Pan z waszej oferty na przybranie masy. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Radek

Radek 13 March 2021 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, Jak zaplanować redukcje przy pracy zmianowej? Chodzi mi o noce? Czy wyliczony deficyt np. 1800kcal rozłożyć tak żeby zjeść część tych kalorii w nocy czy powinnam dołożyć mimo wszystko posiłek lub dwa w czasie nocnej zmiany?

Agnieszka 13 March 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sebastian Trener Personalny

Witam mam problem z podciąganiem , podciągam się 4-5 razy chciałbym osiągnąć wynik chociaż 12 podciągnięć. Przychodzę wiec z pytaniem jak rozłożyć sobie serie oraz powtórzenia tak aby osiągnąć mój wymarzony wynik . Oczywiście jestem świadom o wolnym kontrolowanym opuszczaniu podczas wykonywania ćwiczeń chodzi mi tylko o serie Dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam :)

Anonim 13 March 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2338 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1904 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
452 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
327 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
277 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
142 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi