SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 358 - Zapytaj SFD

Dzień dobry, mam problem z prawą częścią nogi. 2 miesiące temu na wynajmowanej hali podczas gry w siatkówkę, gdy zaatakowałem i w momencie lądowania na ziemi, poczułem silny ból, przy kolanie, gdzie kończy się piszczel. Nie mogłem, żadnego nacisku wywierać w to miejsce. Nie wiem jak można dokładnie opisać umiejscowienie bólu. Zrobiłem sobie przerwę, mocniej jeszcze się rozgrzałem, oraz oszczędzałem nogę. Znajomy, miał w tym samym miejscu ból co ja. Miało minąć max po 1,5 tygodnia, lecz przeszło w miarę po 4 tygodniach. Ból raz wracał raz mijał z małą intensywnością. Dwa tygodnie temu powrócił, podczas treningów siatkówki do zawodów, gdzie zrobiła się gulka w przedniej części kolana. Jeśli się nie mylę to w okolicach ,,guzowatości kości piszczelowej". Oczywiście biorę maści, oraz leki przeciwbólowe, ponieważ każde zgięcie kolana, przysiad wiąże się z bólem.

Daniell_1234 12 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Syn stosuje Mass Activator 2 m-ce 70g dziennie. W sklepie SFD Pan zaproponował dodatkowo kreatynę. Syn ćwiczy ponad 2 lata pływanie 5 x w tyg. po 2h (ok 2,5-3,5 km) i 1 w tyg. na siłowni trening motoryczny 60 min. Syn jest szczuplutki 34 kg przy 147 cm wzrostu. Po Mass Activator wreszcie jego waga drgnęła o + 1 kg Czytając o kreatynie dowiedziałam się, że nie jest ona polecana dzieciom, które są w fazie wzrostu, ponieważ hamuje ona wzrost. Czy faktycznie stosowanie kreatyny w odpowiednich dawkach będzie pozytywnie oddziaływać i nie będzie wpływać negatywnie na zdrowie i prawidłowy rozwój? Jeśli faktycznie w przypadku mojego syna kreatyna jest wskazana, to jakie dawki są dla niego bezpieczne i jaki rodzaj kreatyny. Jeśli nie jest to wskazane dla mojego syna raczej do takiej sytuacji w sklepie nie powinno dojść. (Dobrze, że jako rodzic mam możliwość podjęcia decyzji oraz doradzenia się Państwa w tej kwestii, za co z góry dziękuję)

_milena_ 12 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Witam serdecznie. Nurtuje mnie nastepujace pytanie zwiazane z kreatyna. Pracuje fizycznie wiec dodaje sobie vitargo z witaminami do 1.5 litrowej wody i pije ja przez 8 godzin w pracy dobrze sie czujac. Natomiast wczoraj odkrylem iz dosypujac sobie do tego gram kreatyny jeszcze mam lepsza regeneracje. Napiszcie prosze jak uwazacie. Czy taka mieszanka nie zaszkodzi zdrowiu? Ogolnie sie mowi ze kreatyne powinno sie przyjmowac przed lub po treningu. Ale nigdzie nie ma zeby przyjmowac przed i w trakcie na przyklad. Jak uwazacie?

Ramo Korwin 12 April 2022 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Hej czy to połączenie jest okej ? Czy lepiej z czegoś zrezygnować ?

Xen 12 April 2022 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam. Kupiłem kreatynę sfd w kapsułkach lecz długi czas jej nie używałem. Termin miała do lutego 2022. Rozsypałem jedna kapsułkę, nie widzę grudek, ani pleśni. Czy mogę ją bezpiecznie wykorzystać?

Krystian toja 12 April 2022 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Czy tak ułożony rozkład treningów będzie odpowiedni? Pon - nogi + barki Wt. - plecy + triceps Pt. - klatka + biceps Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

Jakub 12 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Witam , szukam przedtreningowki bez kofeiny by w składzie była betaalanina , arginina , cytrulina

rad26 11 April 2022 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam mam 185 cm wzrostu i 68 kg 30 lat potrzebuje przytyć 5kg ćwiczenia i dieta odpadają w sumie to pracuje fizycznie więc to powinno zastąpić ćwiczenia ale dieta odpada nie mam czasu na to ...czy jest na to jaki sposób nie jakieś gainery czy coś innego ?

Tobiasz7777 11 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Ile g cukrów na kg masy ciała Ile g węgli na kg masy ciała Na masie

Szymon9754 11 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Dzień dobry, czy równoczesne stosowanie essentiale forte (3 tabletki dziennie) i kreatyny (5g dziennie) nie wyklucza się? Nie mam problemów z wątrobą, essentiale stosuję profilaktycznie, a kreatyne w celach wytrzymałościowych i ochrony mięśni Pozdrawiam

Delereq 11 April 2022 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3099 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2587 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
591 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
375 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
312 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi