SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 296 - Zapytaj SFD

Siemankooo, pisze z paroma pytaniami na które potrzebuje odpowiezdzi bo myśle że to mi sie bardzo przyda jako wiedza + praktyka. A więc pytania brzmią: Pytanie 1. Ile w skali tygodnia (6 jednostek treninowych w tygodniu) powinienem wykonywac serii dla klatki piersiowej oraz pleców aby uzyskać najlepsze przytosty? Jestem w nadwyżce więc zależy mi na zbudowaniu mięśni. Niewiem czy to istotna informacja ale staram sie doprowadzać mięśnie do upadku lub bólu mięsniowego. Pytanie 2 Czy jeśli ćwiczę planem PPL 6x w tygodniu to mogę zmieniać zestawy ćwiczeń co trening? Np założmy że w jednej jednostce treningowej robie rozpiętki na bramie, wyciskanie płaskie ,i wyciskanie hantli, a na przykłąd już w drugiej jednostce tego samego tygodnia rozpietki na bramie ale uderzać w inną częśc klatki , wyciskanie hantli i płaskie. Pytam z ciekawości , bo chce sie dowiedziec czy takie zmienianie pojedynczych ćwiczeń co jednostke treningową ma jakieś zastosowanie i jest użyteczne.

procineq 03 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, od zeszłego tygodnia gram w koszykówkę. Dzisiaj poprawiłem technike i zacząłem pchać piłkę jedną ręką, lecz przy wyprostowaniu ręki pchającej (lewej, bo jestem leworęczny) czuje strzykanie i pojawia się ból. Nie chcę tak trenować, bo czuję, że będzie to błyskawiczna kontuzja i proszę o radę (do fizjo pójdę nie prędzej jak za 2 tyg, bo nie ma mnie aktualnie w Polsce)

WaJPeReK 03 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam podczas robienia przysiadów tracę czucie w dłoniach.Chcialbym się dowiedzieć co może być powodem problemu.

Miłosz 03 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam . Chciałem zapytać czy dobrze stosuje eaa . Pracuje fizycznie po 10h a po robocie uderzam na siłownię. Z rana jak wstaję biorę 5g eaa i po robocie biorę 5geaa i za jakiś czas ruszam na trening . Dobrze to wszystko robię? I gdzieś w sumie zauważyłem większe wydzielanie się potu na snie odkąd zacząłem brać aminokwasy, to możliwe że od nich tak się dzieje ?

Yeavin 03 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam. Mam do Pana pewne pytanie odnośnie suplementów diety w wieku 16 lat. Sytuacja wygląda tak, że ćwiczę na siłowni już około 1,5 miesiąca, niezbyt regularnie, dopiero teraz biorę się za normalny plan. Mam 16 lat, wzrost 1,9m i wagę 63,64 kg. No mega ciężko jest mi wbić na masę, dlatego zakupiłem sobie gainer. Właśnie do mnie przyszedł i czytając opis zauważyłem następującą treść "produkt przeznaczony dla aktywnych fizycznie powyżej 18 roku życia". Odżywka to "MASS Activator" od SFD. Czy są jakieś przeciwskazania dlaczego miałbym go nie brać w moim wieku? Pozdrawiam.

DominikKow 03 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

http://e-tkc.com/bbs/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=34415

DanielDow 03 August 2022

Witam mam 16 lat 182 wzrostu 70kg. Gram w siatkówke i zaczynam powoli przygodę z silownią jaki moglby byc przykladowy plan treningowy odpowiedni dla mnie? Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/

boomxer 03 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, mam pytanie czy jeśli będę robic codziennie i dokladnie np 50 pompek to czy piersi mi nie zmaleją lub się powieksza ? Dodam ze jestem kobieta i się odchudzam i bardzo się boje ze piersi mi się pomniejsza.

Mania22 03 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

witam, interesuję się budowaniem masy mięśniowej oraz siły jednocześnie, a niedawno znalazłem pewien "styl ćwiczeń" mowa tutaj o powerbuildingu. Zastanawiam się jednak czy trenując powerbuilding zbuduję mniej masy niż gdybym trenował sam bodybuilding i mniej siły niż gdybym trenował powerlifting?

Kamil2 02 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam mam pytanie. Posiadam trening push pull legs, ale nie wiem czy cwiczenia na pelcy sa dobrze dobrane. Wiec 1 cwiczenie to martwy ciąg 2. focze wioslowanie hantlami 3. Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki piersiowej (szeroko) 4.Wiosłowanie hantlem jednorącz w opadzie tułowia. Prosiłbym o odpowiedz czy te cwiczenia sa dobrze dobrane.

ZBYCHUUU 01 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3117 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2607 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
599 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
375 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
313 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi