SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 331 - Zapytaj SFD

Monohydrany czy jabłczan kreatyny? Mam 16 lat i dosyć długo ćwiczę na siłowni, wybrałem już jeden cykl monohydrantu i zastanawiam sie nad przejściem na jabłczan. Moim celem jest zwiększenie masy mięśniowej i powiększenie siły.

FreezePompka 18 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Czy będąc otyłym, ale jako tako w stopniu normalności mogę uprawiać sporty walki, mając 106kg, mając 175cm mam troszkę mięśni, bo ćwiczyłem dwa miesiące z hantlami, lecz już ich nie mam od 3 lat jestem praktykantem, a także chodzę do pracy, więc do wykorzystywania siły i bólu mięśni jestem przyzwyczajony niestety ostatnio plecy mnie bolą maks, jaki mogę podnieść na klatę to 105kg raz udało mi się 110 kg, lecz byłem wypoczęty i nie zmęczony, a także stan psychiczny był lepszy.

dobry użytkownik 18 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Mam problem z planet ponieważ po wiośle mam zakwasy dwójek i nie zrobie normalnego treningu nóg i czy jak dam nogi między dniem push i pull to w dniu nóg robie martwy ciąg rumuński to czy wpłynie to negatywnie na trening pleców?

Kar888 17 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam. Od czego zaczać podczas 1 wizyty na siłowni? Nigdy nie chodziłem na siłownię - jestem całkowicie zielony.

Archie 17 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Mam pewien problem, w ciągu 7 miesięcy schudłem ok. 12 kilogramów (89 --> 77) przy wzroście 173cm. Aktualnie jestem na bilansie 1847 kcal, zaznacze ze nie wykonuję żadnych cwiczeń jedyne co robie to kroki ok. 10 tysiecy dziennie. Od 3 tygodni moja waga stoi na wyżej wymienionych 77 kilogramach co znacznie obniża motywacje do dalszej redukcji, jem ok. 240ww 60 tluszczy i 90 białka dziennie. Czy powinienem dalej kontynuować redukcję na wyżej wymienionej kaloryce i czekać aż waga sie ruszy?

jarekoktysz 17 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, Potrzebuję porady jaką wybrać kreatynę w tabletkach najlepiej oraz cytruline. Wzrost 178cm, waga 60kg.

Kacpi23 17 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Hej, może ktoś ocenić mój plan treningowy? Jak coś to ćwiczę od ok. 7 miesięcy, plan układałem sam. średnio robię od 6-12/15 powtórzeń na 4 serie. Plan: Pon: Klata, Triceps, Barki Wt: Plecy, Biceps, Nogi Śr. Wolne Czw: Klata, Barki Pt: Plecy, Biceps, Triceps Sob: Nogi Nied. Wolne Ćwiczenia Klata: • Wyciskanie Płasko • Wyciskanie Dodatnio (pod kątem 30 stopni) • Wyciskanie Hantlami (pod kątem 15 stopni) Barki: • OHP • Wznosy w bok • Wiosłowanie szerokie(Na tył barków) Triceps: • Wyciskanie wąsko • Scullcrushers Nogi: • Przysiady • Martwe • Łydki • Przysiady bułgarskie Biceps: • Wyciskanie Sztangą • Młotki • Supinacja Plecy: • Wiosłowanie Sztangą • Wiosłowanie Hantlem • Wiosłowanie Leżąc • Shrugs

Wolfgank 17 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Cześć mam pytanie, jestem w trakcie budowania pośladków. Od marca zaczęłam. Ćwiczę ok 1,5 miesiąca robię wzniosy bioder, przysiady, martwy ciąg jednonóż. Lecz dla mnie to bez sensu... Aktywuje pośladki przed każdym treningiem a w jedynym ćwiczeniu jakim je czuje to wzniosy bioder... Co jest tego przyczyną? I czy na samych wzniosach bioder zbuduje pośladki ? Wiem że to jedno z najlepszych ćwiczeń budujące pośladki. 16 serii po 12 powtórzeń obciążenie 40 kg ponieważ nie mam dużego stażu a i tak co jakiś czas sobie go zwiększam. Czy będę miała fajne efekty ? ;) Ćwicząc 3-4 razy w tygodniu. Proszę o jakąś radę, chciałabym zaangażować wszystkie mięśnie pośladkowe. Naprawdę próbuje już ma wszystkie sposoby,ale gdy nie czuje mięśni przy ćwiczeniach mnie to demotywuje i denerwuje... Proszę o pomoc.

Agataaaaagataaaaa 16 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Hej. Czy po zjedzeniu dwoch kawalkow ciasta w swieta,da sie jakos zrekompensowac to np 3h pozniej jakimis interwalami / aerobami,a jesli sie da to w jakim stopniu?

Sacres 16 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam Co mam zrobić kiedy w ogóle nie mam siły, pracuje fizycznie czyszcząc krawężniki i codziennie potrafię z 200 razy machać szypa z piaskiem z krawężnika na lawetę i tak w kółko, problem jest w tym że ja nieraz nie mam siły w bić szypy w ta kupkę piachu ponieważ jest tak z bita dlatego stwierdziłem że jestem słaby fizycznie i chce zacząć cw aby zbudować mięśnie i siłę czy to dobry pomysł żeby zacząć cw fizycznie i jak pogodzić ciężka pracę fizyczna z siłownia ? Mam 28 lat i na klatę wyciskam tylko 35 kg, Pomóżcie proszę

Kot94 16 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3010 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2475 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
574 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
366 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
305 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi