SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 219 - Zapytaj SFD

Witam, planuję rozpocząć treningi siłowe, by zbudować masę mięśniową i poprawić swoją siłę. Niestety ze względu na umiejscowienie najbliższej siłowni, nie jestem w stanie zbyt często w niej bywać i dlatego też planuję wykupić sprzęt do ćwiczeń do domu. Na chwilę obecną do dyspozycji mam taki oto atlas: (https://corciano.pl/public/upload/sellasist_cache/thumb_page_9bd40d7d7b723b053a7cae2bcdb7026e.jpg), ławkę skośną do brzuszków (nieregulowaną), kamizelkę obciążeniową oraz kilka niewielkich hantli. Planuję również zakupić nowe hantle, oraz gryf prosty / łamany wraz z nakładem obciążeń. Czy posiadane przyrządy będą wystarczające by stworzyć kompletny plan treningowy tak by móc trenować równie skutecznie jak na siłowni i jeżeli nie to co powinienem jeszcze dokupić z tego co byłoby niezbędne? Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam!

seiyaa 23 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam. Ćwiczę od pół roku robiąc FBW stosując głównie ćwiczenia wielostawowe takie jak przysiady, podciąganie, wyciskanie żołnierskie, czy wyciskanie na ławce 3 razy w tygodniu po trzy serie na ćwiczenie. Pytanie czy mogę dorzucić do podciągania na drążku jescze jakieś ćwiczenie na plecy (martwy, wiosłowanie), czy to będzie przeciążenie pleców? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ryskiek 23 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Facet Waga 71kg, wzrost 181cm. Od zawsze problem z przytyciem. Do niedawna problemy ze zbyt szybką "przemiana" co okazało się alergia na laktoze,przemiana opanowana, jednak wciąż problem z przytyciem, mimo zwiększenia i lepszych posiłków. Ciężka praca fizyczna. Myślałem o białku, czy ma to sens?

Robert 23 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Cześć, założyłem tutaj konto ze złości i desperacji, szukam ratunku bo normalnie psychicznie nie daje rady. Mężczyzna 26 lat, wzrost 185 cm, waga 93 kg. Maks na klate 100 kg, maks martwy ciąg 140 kg. Postanowiłem ostatnio spróbować swoich sił na drążku no i jestem zdołowany bo tu o żadnej sile nie ma mowy... z trudem podciągne się siłowo 5 razy. Powiedzcie mi co robie nie tak. Względem rówieśników jestem raczej tym silniejszym a przychodzi gość co wogóle na siłownie nie chodzi i podciąga się 20 razy ot tak. Nie rozumiem tego po prostu. Jestem naprawde dość dobrze zbudowany (Na plaży gość podchodzi mowi ze mam niezle plecy i pyta ile wymyków zrobie, ja się śmieje i mówie "Wszystkie" a w rzeczywistości zrobie jeden i to z bujnięciem) Naprawde nie mam pojecia o co chodzi, może ja jakoś wogóle nie z pleców to robie tylko z samych rąk? Dajcie jakieś rady bo nie wyrobie.

TomkoBomko 22 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam. Jaka jest kaloryka collagenu COLLAROSE w jednej porcji?

Monia0204 22 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, mam pytanie odnośnie picia alkoholu a trenowania. W piątek idę na zakrapianą imprezę (alkoholu całkiem sporo, ale bez przesady) a w czwartek i sobotę mam dzień treningu (FBW). Czytałem na forum, żeby odpuścić trening w dniu imprezy, ale nie widziałem nic o dniu przed i po. Nie wiem czy zrobić 2 treningi pod rząd wtorek środa i sobota, odpuścić któryś trening czy po prostu nic nie zmieniać.

Rudy Trzmiel 22 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam. Potrzebuję na redukcję wagi koktajl jakiś dla cukrzyków,w sensie zamiennik posiłku..... Jakieś są w ofercie?

Anonim 22 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, mam pytanie. Do tego czasu ćwiczyłem siłowo (kalistenika+hantle) metodą fullbody. Czy dobrą decyzją byłoby zmienić ten plan treningowy i na przykład w każdy dzień robić po 2 partie mięśniowe? Plan wyglądałby tak: Dzień 1: triceps i klatka Dzień 2: kalistenika Dzień 3: biceps i plecy Dzień 4: kalistenika Dzień 5: ramiona Dzień 6: dzień wolny Dzień 7: nogi Czy taki plan byłby dla mnie dobry? (Mam 17 lat, trenuję pół roku w domu) Pozdrawiam

Mateo1230 22 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Czy bardziej odczuwalne zmęczenie podczas jakiegoś treningu = większą ilością spalonych kalorii?

Mati 22 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Cześć wszystkim. Sprawa wyglada tak, że jestem na redukcji (z przerwami) od ok. Marca. Mamy sierpień a efekt są dość słabe i mimo stosunkowo niskiej wagi i wysokiej aktywności wciąż mam dużo tłuszczu szczególnie w okolicach brzucha. Moje dane: dziewczyna, 16 lat, 167 cm wzrostu i ok. 50kg. Trenuję siłowo 4 dni w tygodniu + praktycznie codziennie cardio czy to w postaci ilości kroków w okolicach 15 tyś. Dziennie + rower ok. 6 km. W weekendy odpoczywam, ale nie zaniedbuję aktywności czy diety. Jem ok. 1700/1800 kcal, 4 posiłki dziennie. Gotuję sobie sama, bazuję na naturalnym jedzeniu, całkowicie unikam słodyczy, fast foodów itd. Mimo wszystko efekty nie są zadowalające.

tosiabross 22 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2821 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2319 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
552 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
352 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
294 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi