SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 33 - Zapytaj SFD

Witam, Chcialbym lepiej wygladac.moje wymiary to 192cm 93 kg Mam brzuch i wklesla klate do tego slabe barki. Potrzebuje zamienic to wszystko miesnie? zeby wygladac lepiej na plazy. Silownie mam domowa dosyc dobrze wyposazona - staz na silowni to ponad rok. Rezultaty mizerne. Poprosze o porade w suplementacji. Pozdrawiam

DanielNaZet 23 December 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

czy mozna robic cztery treningi pod rzad a pozniej 3 dni wolnego? niestety nie mam za bardzo innej opcji i pomyslalem, zeby w taki sposob trenowac?

barto 23 December 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam. Mężczyzna, 26 lat, 190cm, 130kg. Początek przygody z siłownia ok 10 lat temu, z przerwami. Ostatnio nie przerwanie od ok. 10 miesięcy. Ostatni cykl 6 lat+. Kreta HCL+HMB+ waterout+ izolat białka. Trening FBW 3-4/tydzień. Praca ciężka, fizyczna. Systematycznie odchodzą centymetry - najtrudniej z oponą wokół brzucha, definicja mięśnia się poprawia, żyły powoli wychodzą. Cel: redukcja tkanki i budowa suchego mięśnia. Świeżo po wynikach badań - wszystko w normie oprócz testosteronu: 1.57 (norma 2.4-8.7). Co będzie dobrym rozwiązaniem? Test prop? Jeśli tak to ile i z czym łączyć? Z góry dziękuję i życze zdrowych, Wesołych Świąt.

OmnadrenowyRycerz 23 December 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Czy jest sens w świeta poćwiczyć w domu kalistenicznie jezlei nie mam wteyd mozlwioci trenowac silowo? cos to da w ogole?

Hektorr 23 December 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, mam 15 lat 170cm wzrostu, 71kg wagi, od prawie roku, systematycznie ćwiczę mięśnie brzucha, teraz są tak silne, że w 2 minuty robię 87 brzuszków, i to na luzie, na początku przygody przy 50 miałem odcinę. Aktualnie robię bardzo intensywne treningi brzucha, m.in. 5 serii, po 3 ćwiczenia w każdej- rowerek leżąc, dotykanie kostek leżąc, i russian twist, do tego robię jeszcze hollow body, przyciąganie kolan do brzucha w zwisie na drążku, przyciąganie kolan do klatki leżąc, i wznosy nóg leżąc, te ćwiczenia robię po ok. 3-4 serie po 15 powtórzeń na taki trening schodzi mi ok 20min, przy bardzo krótkim czasie przerwy pomiędzy seriami, ok 15sek. od nowego roku zaczynam robić redukcję i planuję zapisać się na kickboxing, żeby bardziej spalać kalorie, bo chciałbym osiągnąć mega odsłonięte mięśnie brzucha, takie jak np. Kura workout. czy takim treningiem to osiągnę? Pozdrawiam.

Matix000 21 December 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Mam 13lat 164cm wzrostu i 52kg i na martwy ciąg biorę 87,5 kg i czy to dobry wynik ?

Kacper 21 December 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

jaki trening polecacie dla chudzielca, ktory zaczyna dopiero przygode z silka. bede chodzil do profesjonalnej silowni problem w tym, ze nie lubie fbw i chcialbym cos innego, co dobrze sprawdzi sie dla 18 latka, ktory jest chudy i dopiero zaczyna

Pietras 21 December 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Nie do końca wiem jak interpretować robienie serii w treningu. Słyszałem o tym, że najefektywniejsze serie to są te na końcu treningu, które są blisko upadku mięśniowego, ponieważ powodują najwięcej mikrouszkodzeń. Ale gdy przykładowo robię 3 serię w wyciskaniu sztangi leżąc i tylko ta ostatnia 3 jest blisko upadku mięśniowego a 2 poprzednie były także ciężkie, ale nie były blisko tego upadku to czy jest to dobrze zrobiony trening? Warto zaznaczyć, że robię też 3 inne ćwiczenia na klatkę w tym samym treningu i tam tak samo 2 pierwsze serie są ciężkie, ale dalekie od upadku mięśniowego a tylko ta ostatnia jest powiedzmy 1-2 ruchy od upadku. I nie wiem czy robienie takich serii jest dobre czy na te 3 serie każda musi być blisko upadku czy tylko ta ostatnia i każdą serię robię tym samym ciężarem. Wtedy wychodzi 9 serii na klatkę piersiową na trening, ale tylko 3 są blisko upadku mięśniowego. Nie wiem czy liczyć tylko te serie blisko upadku czy te wcześniejsze też.

YLMaks 21 December 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

czy niedobory witaminy d3 moga powodowac strzelanie w stawach?

august 21 December 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Czy pijąc białko z rana - aby podbudować ilość białka na codzień + mniej więcej ograniczenie ilości kalorycznej + bieganie pozwoli dobrze pokierować schudnięcie?

Olaboga 21 December 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3021 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2494 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
576 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
367 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
306 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi