SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 33 - Zapytaj SFD

Mianowicie mam sylwetkę skinny fat, co powinnam z tym w takim razie zrobić? Ile% makro składników w diecie powinno być z takim typem sylwetki, i jakie ćwiczenia? Siłowe? Dobija mnie mój tłuszcz na brzuchu a przy wzroście 162 ważę już 54kg. To niedowagą ale mam dużo tłuszczu strasznie. Ile gramów białka na kg mc? Czy powinnam jeść z deficytem w tej sytuacji? Boje sie przytycia, bo mam tego tłuszczu mega dużo

Karolinqa 07 December 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Czy to możliwe że jeśli przez 2 dni pod rząd robiłem wyciskanie na ławce płaskiej to w tym 3 dniu nie mogę podnieść swojego starego rekordu, jeśli tak to jest to przyczyna zmęczenia mięśni które są podczas wyciskania używane czy po prostu nie progresuje?

wknzz 07 December 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam Chciałem zapytać o biceps Ogólnie robię 15 serii w tyg 6 serii z plecami I osobno 9 serii po 4.dniach I teraz tak bo przy 9 serii jak robię biceps to jest tak że czuje jak jest pąpa i ładnie ubity aż czuć Tylko że po tych 9 seriach mogę.robic dłużej seriie To normalne ? Znaczy mogę robić więcej serii ale.juz tak mniej powtórzeń I nie wiem czy dać większy ciężar czy nie Mam same.hantle i staram się ładnie technicznie robić więc kieruje się zasadą technika nie ciężar I zawsze gdy podnoszę ciężar to trzymam sekundę może 2 przy napinaniu i jak opuszczam staram się wolno A i jeszcze o boczny akton barku Prawda że lepiej zrobić np hantlami wznosy bokiem 4kg 12 powtórzeń ale.trchnicznie niż 8 powtórzeń z 8 kg ale ciało chodzi ? Cel masa Staż 4 miesiące Wzrost 180 Waga 75 Obwód bicepsa 37 p. L 36 Obwód pasa 79 Może.to przez suple.ze.czuje że mogę więcej Biorę przed tr cytruline 8g jabłczanu kreatyny 3g i pije eaa gdy trenuje

Ragnar 07 December 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Dzień Dobry, chciałbym dostać coś na masę dla dziewczyny. Wazy ona 48 kg i ma problemy z przytyciem oraz tez nieregularnie spożywa posiłki w pracy dużo chodzi i spędza w niej większość czasu. Co mógłbym zakupić w waszym sklepie żeby pomoc jej w przytyciu paru kg praktycznie wcale nie ćwicząc. Bardzo bym prosił o polecenie jakiś suplementów

Kubusialke21 06 December 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam mam pytanie, czy warto stosować kreatynę w wieku 14 lat? słyszałem, że kreatyna naturalnie występuje w mięsie więc nie powinna zagrażać osobie w moim wieku, i co do mojego pytania, gdy ćwiczę kalistenikę i będę używał kreatyny, to na drążku będzie mi coraz ciężej, będę się czuł ciężki? bo podobno po kreatynie odkłada się woda w mięśniach.

Martiqs 06 December 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

A więc tak, mam te mięśnie np. Na łydkach bardzo widoczne ale jednak jak dotykam ręką to są miękkie i się trzęsą? Jak mam stwierdzić, czy może nie jest to czasem tłuszcz?

Karolinqa 06 December 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam wszystkich mam pytanie mam plan push Pull legs i robię w poniedziałek push i na drugi dzień mam lekkie zakwasy w tricepsie i klacie czy mogę ćwiczyć Pull czy się nie przetrenuje??

Jan 06 December 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Potrzebuje dobrego planu siłowego dla boksera🥊

Jakubek_04 06 December 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam. Borykam sie z pewnym problemem a konktrenie ze stawali. Podczas ciezkiego treningu silowego bolą mnie stawy w okolicy barkow i łokciu. Również wystepuję to w nogach a konktretnie lydki i stopy, do takiego stopnia ze odczuwam ból po krótkim czasie stania na nogach, nie wspominając o pracy gdzie trzeba stać 8h co jest to dla mnie dosłownie koszmarem. Jestem po skończeniu calego opakowania kolegenu z kfd oraz jestem w trakcie zażywania siarki leczniczej. Zrobiłem sobie miesięczną przerwe w październiku zeby sie zregenerować jednak to nic nie dało. Co należy wykonać zeby wrócić do zdrowia?

Peny112 06 December 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, mam taki problem, trenowałem BJJ i skręciłem kolano, przy okazji dowiedziałem sie, że mam dysplazje i rzepka jest nie rozwinięta do kona i nie porusza się w dobrym miejscu. Rehabilitantka powiedziała, że klęczenie, czy m.in. BJJ nie będą temu sprzyjać. Jednak chciałbym wrócić do treningów i czy ze ściągaczem i uważając na te kolana mogę spokojnie wrócić do treningów BJJ czy warto pomyśleć o zmianie dyscypliny ?

Eryk 05 December 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2216 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1803 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
429 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
318 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
269 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
142 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi