SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 41 - Zapytaj SFD

Witam , mam 40 lat , na siłownię chodzę od dawna, powiedzmy że mniej więcej jestem w temacie ale nie do końca. 59 kg . Figura typu jabłko czyli szczupłe nogi , płaskie pośladki i oporny tłuszcz na brzuchu. od stycznia postanowiłam że biorę się bardziej za siebie i trenuje 4 razy w tygodniu , cardio 10 min rozgrzewki a później ćwiczenia z obciążeniem , dzień nóg w dniu kolejnym plecy. Dieta około 2000 kcl Moje pytanie brzmi - co z tym obtłuszczonym brzucholem zrobić? Jest szansa żeby spalić sadło bez robienia godzinnego cardio ?

Aga 30 January 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam czy jak robię treningi to mogę raz robić bardziej na maszynach hamerach a raz bardziej na wolnych ciężarach i maszynach np robię 2 treningi nóg w tygodniu to w jednym treningu na hamerach i maszynach a w drugim bardziej na wolnych ciężarach sztangach hantlach itp albo robię górę 2 razy w tyg to na jednym bardziej hamery maszyny wyciągi a na drugim bardziej sztangi hantle wolne ciężary i jakas maszyna czy lepiej poprostu cały czas te same ćwiczenia na tych samych sprzętach ze na każdym treningu i maszyny i hamery i wolne ciężary i na jednym i drugim to samo które lepsze efekty da czy to bez różnicy i takie same efekty i mogę czasem zmieniać ćwiczenia albo robić w tygodniu na jednym treningu maszyny hamery wyciągi ta na drugim sztangi hantle wolne ciężary i w tygodniu jeden trening tak a drugi tak i takie same efekty będę miał i tak samo będę budował masę mięśniowa ?

Denis7713 30 January 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Czy można jeść białko po terminie? było do styczeń 2024 jest fabrycznie zamknięte bez żadnych grudek.

Najman666 30 January 2024 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Od ponad pol roku jestem na diecie dzis przekroczylam zawartosc kaloryczna czy natomoast wplynie to na redukcje jakos ?

Fryzjer0000 29 January 2024 Dietetyka
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Pieczywo jasne jest dozwolone a ciemne razowe czy żytnie już nie? I dlaczego nie można jeść kaszy gryczanej?

Aga25 29 January 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Opuchlizna i małe „guzki” na bicepsie i przedramieniu. Po treningu na lewej rece,w zgieciu lokciowym,zaczelo mi sie robic jak gdyby sine i wyszly 4 zyly,po paru dniach przeszlo ( ok 3 ),wrocilem na silownie i po treningu zgiecie lokciowe,biceps wewnatrz jak i triceps zrobil sie czerwony,od samego bicepsa po dlon,reka boli przy zgieciu ale jak przykladam lod to przez chwile jest dobrze,dodatkowo na bicepsie pojawily sie pod skora ok 2-3 male guzki i takie stwardnienia na bicepsie i jedno na przedramieniu,czy to moze byc cos powaznego?

motkub 29 January 2024 Zdrowie
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Hej mam pytanie odnośnie tego czy zapasy lub trening siłowy są w stanie zachamować wzrost, mam aktualnie 15 lat i 176cm i nie ukrywam że chciałbym jeszcze urosnąć do tego metra 80

karolekkkkkk 28 January 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam,przepraszam z góry za głupie pytanie ale jestem totalnym laikiem w tych sprawach. Pracuje ciężko fizycznie i jestem dość szczupły,zacząłem stosować dietę 2500 KCAL. Chciałem zamówić sobie parę rzeczy aby przybrać na masie i rzeczy jakie chce zamówić to - vita-min OLIMP - Olimp gold omega 3 - Olimp BCAA - optimum gold standard białko serwatkowe - optimum gold standard Kreatynę Czy mogę to wszystko w ciągu dnia ze sobą łączyć ? Serdecznie pozdrawiam

Malowany-PL 28 January 2024 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Ból lędźwi co robić? Ból pojawił się jak od nowa zaczęłam robić ciągi. Niestety po dwóch seriach zrezygnowałam przez ból który trzyma już kilka dni i przeszkadza w treningach.

Kalssowe 28 January 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Dzień dobry, proszę o ocenienie mojego planu treningowego, jeśli coś jest źle to poproszę o poprawnie mnie. Nie potrzebuję pordad dotyczących diety. mam 14 lat, ćwicze już dwa miesiąc ważę 53 kg przy wzroście 170cm. Moim celem jest zbudowanie masy mięśniowej.(nóg nie robię ponieważ mam kontuzję kolana).Czy uważacie czy tym planem będę mógł zbudować masę miesiniową? (oczywiście z dobrą dietą na nadwyżce kalorycznej).Mam dostęp do drążka, poręczy, hantli max 10 kg na jednym regulowane, paraletek i ławki prostej bez regulacji. Oto mój plan: •Pull ups 4serie 7 powt. •Dipy 4serie 10 powt. •Chin ups 4serie 7 powt. •Diamond push ups 4serie 9 powt. 3kg ( wkładam obciążenie z hantli do plecaka) •Wyciskanie na barki 6kg 11powt. 4 serie •Uginanie na biceps 6kg 12 powt. Myślałem żeby dać gdzieś jeszce wznosy bokiem z hantlami na barki oraz podciąganie australijskie. Możecie mi tez napisać czy mam dodać jakieś ćwiczenia z hantlami przydatne.

Majkel 27 January 2024 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3112 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2600 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
597 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
375 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
313 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi