SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 270 - Zapytaj SFD

Witam, mam 21 lat, 170 cm wzrostu i wazę 54 kg. Zaczynam ćwiczyć w domu, z czasem pójdę na siłownie. Chciałabym przybrać na masie, budować mięśnie. Od czego zacząć jeśli chodzi o jakąkolwiek suplementację? Trenuje po 4/5 razy w tygodniu.

Mi 08 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Dzień dobry, jestem w szkole sportowej lekkoatletycznej, biegam na długie dystansy 2x dziennie.Nie mam pojęcia jakie odżywki czy suplementy są dla mnie odpowiednie :/

Natalia 08 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam Mam problem z pompą, ćwiczę pod budowanie masy i normalnie pompa pojawią się szybko i twa długo do czasu.. aż nagle mam odpływ pompy z całego ciała. Mięśnie stają się miękkie i całkiem luźne i taki stan utrzymuje się do końca treningu, pompa już nie wraca, natomiast ja wracam z treningu sflaczały zamiast być nabity.

Remek 08 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Jak schudnac? Waze 85 kilo maja. 183 cm wzrostu chodze na silownie 4-5 razy w tygodniu robiac glownie trening silowy, ile kalori jesc aby schudnac i ile moge maksymalnie zjesc aby nie przytyc?

mlodymlody 08 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Idę zdobywać Tatry co powinnam zabrać ze sobą?

Marcia 07 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, zaczynam dopiero swoja przygodze z cięzarami i teraz mam pytanie. Skąd mam wiedzieć ile robić serii i powtórzeń na przykład w wyciskaniu hantli na lawce? Z góry dziekuję za odpowiedz :)

Somek21 07 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Witam forumowiczów. Zakupiłem FLEX ALL COMPLETE, kolagen na stawy w formie proszku. Tak profilaktycznie, bo forma wzrosła i dźwigam więcej. Mam pytanie czy dobrą opcją jest sporządzanie jednego napoju, razem z kreatyną? Smakowo jest całkiem fajny napój.

Chqastinho 07 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Czy mogę używać BCAA w wieku 14 lat?

Jakubż 07 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Dzień dobry. Chciałem się dowiedzieć w jaki sposób progresować z ciężarem na siłowni a kiedy ten ciężar obniżać w danym ćwiczeniu. Chodzę na siłownię od niedawna bo od końcówki czerwca tego roku. Trener rozpisał mi trening podam jego fragment. Ćwiczenia na barki to kolejno: - wyciskanie hantli siedząc za głowę: 4 serie od 10 do 15 powtórzeń, - unoszenie hantli bokiem stojąc: 4 serie od 10 do 15 powtórzeń, - podciąganie sztangi do brody wąskim chwytem: 4 serie od 10 do 15 powtórzeń. 10 to minimum a 15 to maksimum powtórzeń. Obecnie progresuje jeżeli dam radę zrobić maksa w pierwszej serii lub pierwszych dwóch. I moje pytanie brzmi następująco: kiedy w prawidłowy sposób zwiększać a kiedy zmniejszać obciążenie? Czy jeżeli nie daję rady sobie z ciężarem czyli nie mogę zrobić wymaganej minimalnej ilości powtórzeń to mam go zmniejszyć? Proszę o poradę jak to ogólnie robić . Pozdrawiam

seb983 07 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam mam pytanie, czy jeżeli robię sporo ćwiczeń które angażują przednie barki jak np wyciskanie leżąc lub na pochyłej i jak patrzę się w lustro to wyraźnie widać ze przednie barki mam mocno rozwinięte a w tylnej części jest słabo, miało by sens nie ćwiczenie przednich barków na ich treningu ? tylko na przykład 2 ćwiczenia na tylne i jedno na środkowe ? czy może się to wiązać z jakas kontuzja w przyszłości ?

Filip 06 August 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3021 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2501 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
576 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
368 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
306 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi