SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 249 - Zapytaj SFD

Witam. Jestem po trzydziestce i od ponad pół roku ćwiczę 3x FBW na tydzień. Mięśnie się trochę zarysowały, ale największy przyrost zrobił się na brzuchu. Ciągle mam wydęty bęben, a nigdy tak nie miałem, zawsze byłem chudy. Jem teraz więcej niż potrzebuję i czuję, że organizm tego nie chce, ale przecież na masie nadwyżka kaloryczna jest normą. Stąd moje pytanie. Czy to jest normalne? Może coś robię źle. Dodam, że śpię dobrze i ta nadwyżka pochodzi głównie z czystego jedzenia. Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam.

Bęben 15 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, chciała bym się dowiedzieć jaki suplement wspomoże metabolizm i pomoże przy spalaniu tłuszczu. Obecnie stosuje Chrom i Piperyne I czy zostać przy tym czy zamienić na coś innego? Trzymam się deficytu kalorycznego i aktywność fizyczna jest około 3 razy w tygodniu

Izkie 15 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, przychodzę do was z pytaniem ponieważ po mojej diecie redukcyjnej na której schudłem 7,5kg zostało mi trochę skóry na brzuchu, w sensie nie wisi ale jest nadmiar i teraz kwestia czy da się jakoś w naturalny sposób odkurczyć ta skórę żeby nie była taka rozciągnięta jak aktualnie jest ?

wookenzz 15 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

타오바오구매대행

RichardNeign 15 September 2022

Siema, ogólnie to mam 15 chodzę na siłownie od jakiś trzech miesięcy i mam kilka pytań. (waga 76kg, wzrost 184cm) -Czy 4 treningi w tygodniu to spoko jak na mój wiek. (nie robię fbw) -Czy ciężary w zakresie 50kg (seria) na klatę mogą mi zaszkodzić? -Lepiej jest chodzić 2-3 razy w tygodniu i robić FBW czy tak jak chodzę czyli 4 dni w tygodniu z podzielonym treningiem?

M1kołaj 14 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Dlaczego jak robię klatę ze znajomym to hantle wyciskamy takim samym ciężarem i na tyle samo powtórzeń triceps tez robimy podobnym ciężarem a przy wyciskaniu na płaskiej gryfem jest różnica 20 kg maxa. Technika tu i tu jest poprawna

Kamil 14 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Cześć mam 14 lat i ćwiczę z 6 kg hantlami i 17 kg sztangą ćwiczę 6 razy w tygodniu 5 serii po 10-14 powtórzeń oraz wykonuje ćwiczenia, które nie obciążają kręgosłupa ( mierzę 167 cm) . Trenuje regularnie od około roku stopiono dodawszy coraz więcej żeliwa czy mam szansę jeszcze urosnąć ponieważ mój przeciętny wzrost trochę mi przeszkadza Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/Trening_w_wieku_14_lat-t262230.html

Olis 14 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Czy bo tabletkach zen szeń guarana można pić kawę?

Robson 14 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Czy będąc na redukcji mogę zjeść jednorazowo obiad 600g w przypadku gdy 450g to będą ziemniaki gotowane bez masła a 150 to pierś z kurczaka bez panierki i bez oleju więc kaloryczny ten posiłek jakoś super nie jest ?

wookenzz 14 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, mam tylko 1 szybkie pytanko. Do jakiego momentu ciągnąć swoją 1 redukcję ( przygodę z ćwiczeniami zacząłem właśnie od niej wiec jeszcze masy nie robiłem ) i teraz kwestia czy od razu docinać do takiego 10% BF czy 12/13 na 1 raz lepiej zrobić ?

wookenzz 14 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3021 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2495 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
576 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
367 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
306 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi