SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 444 - Zapytaj SFD

Dzień dobry, od pół roku biorę kreatynę, zauważyłem że mocno spuchła mi twarz, czy kreatyna może być tego przyczyną?

Adam 16 January 2022

Witam mam pytanie ćwiczę od jakichś 3 lat był to klasyczny split 4 dni w tygodniu ale od jakiegoś czasu mimo diety i ciężkich treningów wszystko jakoś zaczęło stać w miejscu i siła i masa i zastanawiam się czy nie lepszą opcją będzie push pull bo przy splicie ćwiczyłem partię mięśniową raz w tygodniu a wydaję mi się że tyle dni na regeneracje to przegięcie i marnuję czas bo mam wrażenie że jak w poniedziałek zrobię klatę z dużą objętością na treningu 9/12 seri a nawet więcej to w piątek byłbym już w stanie znowu robić klatkę mam 22 lata ćwiczę bez używania środków dopingujących i proszę o jakąś poradę jaki typ treningu był by dla mnie najlepszy

adrianek312 16 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Ocenicie sylwetkę ? Mój problem jest taki że mam zespół jelita drażliwego mam zaparcia oddaje stolec raz na 5 / 7dni muszę brać czopki i mam wzdęcia gazy bóle brzucha mocne i nie mogę pochłaniać tyle jedzenia ile bym chciał pochłaniam 100 /110 gram białka i i tak wzdęcia bóle brzucha zaparcia , wiem na 70 kg to 100 gram białka to przy mało ale wystarczy żeby przytyć ?

Wilk12345 16 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Dzień dobry. Przechodziłem chorobę Osgood-Schlattera w dzieciństwie i obecnie na studiach, w trakcie intensywnego treningu wróciła do mnie kontuzja. Z tego co powiedział mi ortopeda, oderwała mi się martwica guzowatości kości piszczelowej i stała się ciałem inwazyjnym dla więzadła rzepki. Czeka mnie operacja w tym roku w sierpniu. Moje pytanie brzmi: jakie ćwiczenia mogę wykonywać, żeby rozwijać mięśnie ud, jednocześnie nie wykonując przysiadów (nie obciążając kolan)? Obciążanie prawego kolana jest dla mnie bolesne i mocno szkodliwe. Planuję ćwiczyć 3 razy w tygodniu treningiem push pull legs, jednak mam mocno okrojony pomysł na legs (dokładnie uda).

Szymek 15 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Dzień dobry. Wykonuje trening na siłowni 3x w tygodniu (siłowy + cardio). Jestem również na deficycie kalorycznym. Zależy mi na redukcji tkanki tłuszczowej i zbudowaniu masy mięśniowej. Aktualnie ważne 85kg przy 167cm. Czy powinnam przyjmować jakaś suplementację przed/po treningu (biało lub kreatyna)? Czy lepiej odpuścić sobie i zostać przy ćwiczeniach i na deficycie kcal? Zależy mi na zejściu do wagi 70kg.

xll0k 15 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Hej Chciałabym zrzucić z brzucha, ale zarazem ukształtować mięsień pośladkowy. Od czego muszę zacząć?

Kla717 15 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Ile muszę jeść kalorii? Chciałbym przeprowadzić rekompozycje. Już raz udało mi się zredukować 30kg jednak teraz chce przeprowadzić to poprawnie bez głodzenia się chciałbym stracić około 5% body fatu. Obecnie ważę 98kg w tym 17-19% body fatu mam 186 cm. Trening 6 dni w tygodniu 3 x dół 3x góra jem około 2500kcal wydaje mi się, że to jest za mało staram się jeść 1,5 g białka na 1 kg ciała

Michau 15 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam mam pytanie odnośnie kreatyny, czy można zbudować dużą masę mięśniową bez białka po treningu i używać tylko kreatynę?

Paweł 123322 14 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Siema, Ćwiczę ok 4 miesiące na siłowni, i mam pewien problem z ćwiczeniem uginanie ramion hantlami, zaczynałem od 5kg teraz jestem na 8-10 gdy ćwiczę 10kg ok 16 powtórzeń i nie czuję za bardzo po tym ćwiczeniu z tą waga pompy w bicu z 8kg jest inaczej, robię ok 25-30 powtórzeń i czuję bardzo biceps i mam większą satysfakcję, radzicie mi ćwiczyć z 8kg czy z 10? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź a i ważę 60kg l, Pozdro

Chojna6286 14 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Suplementacja witamin dlaczego skoro witaminy a d e k są rospusczalne w tłuszczach, i np. w tym zestawie z sfd : https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_ADEK_+_Omega_3_Strong-opis40965.html#wartosci jest zalecane spożywanie w trakcie posiłku, w przypadku tego suplementu gdzie też są te witaminy : https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_VitaMin_Complex_Sport+-opis41096.html#wartosci zalecane jest już spożycie przed pierwszym posiłkiem ? Jaki najlepszy zestaw witamin dobrać tak aby dostarczyć organizmowi dosłownie wszystkich potrzebnych witamin, przy dużej częstotliwości wysiłku na siłkowni, i diecie ubogiej w witaminy ?

b4n 14 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3225 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2721 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
615 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
383 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
319 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi