SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 15 - Zapytaj SFD

Czy ćwiczenia w ten sposób są odpowiednie? wszystko trenuje raczej z gumą oporową czasem drążek czy pompki, na przedramie tylko hantle trenuje co drugi dzień np w pon biceps barki przedramie klata we wtorek przerwa i środa plecy triceps brzuch i czwartek przerwa itd. chciałbym troche przybrać na masie wiek 17 lat 171cm 62kg jem 1.5 białka i kalorie na oko więcej czy takie coś ma sens?? sylwetka jest ok bo kiedyś ćwiczyczłem rok ale wracam po dłuższej przerwie.

katez 04 February 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Witam mam taki problem robię nogi 2 razy w tyg w moim treningu są wolne ciężary przysiady wykroki Martę ciągi robię tez nogi uginanie na dwójki i na czwórki i na przywodziciela na maszynie czasem ma suwienicy smitha i często robię na suwienicy na nogi lezac wyprosty nóg i tez na hack maszynie i mam taki problem ze jak robię na tych maszynach wysoko nogi położone albo szeroko na tyły lub wewnętrzna stronę to jest Ok mogę schodzić do samego dołu i stopy sie nie odrywają przylegają całe i mogę schodzić do samego dołu ale jak robię na czwórki a przeważnie na tych maszynach właśnie na to robię to jak stopy układam wmiare blisko siebie na dole i palce i stopy na zewnątrz ustawione to jak schodzę na sam dół do końca i wypycham to stopy sie odrywaja i nie wypycham z całej stopy tylko z przodu stopy a tył sie odrywa i dopiero jak maszyna pojdzie troche w górę to już z całych stóp czym to jest spowodowane i czy jest jakiś na to sposób albo może poprostu za nisko schodzę i dlatego tak jest ?

Denis7713 03 February 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam czy maszyna do uginanie nóg na czwórki czworogłowe uda siedząc wyprosty do przodu to dobre ćwiczenie i dobra maszyna i czy buduje masę mięśniowa w nogach i czy warto ja zostawic w swoim treningu?

Denis7713 03 February 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

mi wychodzi 200g białka waze 83kg na 5 posiłków to rozbijam I nie wiem jak mam to ułożyć żeby było te 2 na kg .

Gracjan 03 February 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, czy egcg zmniejsza estrogen u mężczyzn? Czy są jakieś ogólnie sposoby na zmniejszenie estrogenów oprócz dieta, trening, sen?

Mister_amba_labam_ba 03 February 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

czesc, trenuje od 3 lat na silowni. 182 85kg zaawansowany 18 lat, czy trening 6 razy w tyg ma sens? teraz jestem w okresie masowania lekki surplus 500kcal bo malo sie ruszam, trzymam diete codziennie i jem zdrowo suplementuje d3 magnez i omega 3 i kreatyne, wysypiam sie 8/9h dziennie. Trenuje pon klata tric, wt plecy bic, sr nogi, czw barki tric, pt klata bic, sob plecy nogi, czy taki plan ma sens pozdrawiam?

maks007 03 February 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam do tej pory ćwiczyłem z rana lub po południu teraz się przerzuciłem na treningi nocne moim celem jak jak największe budowanie masy mięśniowej żeby cały czas rosnąć czy przy trzymaniu jedzenia jestem teraz na nadwyżce kalorycznej przy dobrej regeneracji około 9-10h dzienie snu oraz przy dobrym treningu na ciężarach hamerach i maszynach blisko lub do upadku mięśniowego tak samo będę budował masę mięśniowa i takie same efekty będę miał jak przy tych treningach z rana lub po południu ?

Denis7713 02 February 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam ćwiczę na siłowni na hamerach ciężarach i maszynach moim celem jest jak największe budowanie masy mięśniowej żeby cały czas rosnąć staram się ćwiczyć i w każdej serri roboczej ćwiczyć blisko upadku lub czasem nawet do upadku mięśniowego czy jak ćwiczę na hamerach albo ciężarach lub maszynach lepsze efekty i lepiej zacząć od małego ciężaru i stopniowo co serie zwiększać czy zostawic tak jak robię czyli ze zaczynam od dużych ciężarów a potem zmniejszam i dobijam z poprawna technika kazda kolejna serie i kazda robię blisko lub do upadku mięśniowego ?

Denis7713 02 February 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Potrzebuje porady diety z moimi ulubionymi składnikami I potrzebuje obliczyc zapotrzebowanie kcal I zredukować wagę do minimum z tanich I wartościowy produktów plus dobór suplementow na początek z rozsądną cena z planem treningowym na brzuch I bicepsy plus witaminy mam 25lat waze 108kg 178wzrostu plus chce ćwiczyć godzinę dziennie z rozgrzewka 5razy w tyg jestem wybredny I nie jem wszystkiego potrzebuje dostosować ćwiczenia I trening dopasowane do moich potrzeb proszę o pomoc

Patryk 02 February 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Czesc nazywam się Karol mam 15lat , 83kg, 182cm wzrostu, od początku stycznia zaczęłem trenować, brać kreatynę, białko. Jestem początkujący i nie mam pojęcia co teraz robić. Przejść na redukcję czy nadal masować. Mam zdjęcia ale nie mogę wysłać w wiadomości

Karidragon 01 February 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3021 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2494 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
576 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
367 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
306 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi