SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 493 - Zapytaj SFD

Cześć jakie zdanie macie o takich dwóch treningach, oraz który z nich jest lepszy? Są to treningi fbw Podciąganie nachwytem szerokim plus martwy ciąg x2 Podciąganie nachwytem wąskim plus brzuch x2 Wyciskanie plus podciaganie podchwytem x2 Przysiad plus rozpietki x2 Szrugsy plus wspiecia na palce x2 Przedramiona w pozycji stojacej plus wykroki x2 Tricpeps x2 Biceps plus przedramie siedziac x2 Lub Martwy plus wspiecia x2 Siad plus wykrok x2 Podciaganie plus rozpietki x2 Wyciskanie plus podciaganie x2 Podciaganie plus przedramie x2 Brzuch plus triceps x2 Biceps plus przedramie x2

Drugan 26 August 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Witam. Przytyłem znacząco i chciałbym teraz nadać rzeźbę mięśniom, jakie ćwiczenia powinienem wykonywać, jeżeli nie chcę zbyt dużo zredukować masy? Oraz jakie odżywki mi w tym pomogą? Zależy mi na regeneracji i lepszym samopoczuciu.

JeyN 26 August 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam. Moje pytanie dotyczy serii na daną grupę. Czy mogę raz wykonać 3 a raz 4 serie na każdą grupę mięśniową?

Terminator 26 August 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Cześć. Borykam się z nawykowym zwichnięciem barku. Nie uprawiam sportu ale zwichnięcia przeszkadzają Mi w codziennym funkcjonowaniu. Chciałabym go zoperować. Czy osoby które były operowane mogą polecić Mi jakiegoś lekarza? Na razie lekarze uważają że jestem zdrowa. A bark Mi wypada np. przy dźwiganiu, czy nagłych ruchach. Wiem że leczenie zależy od stopnia uszkodzenia. Co myślicie o artroskopii? U kogo najlepiej się operować? Proszę o konkrety. Czy po operacji możecie w pełni ruszać ręką i czy wypada Wam bark? Czy ktoś operował bark u dr Brzóski w Bielsku-Białej?

Karolina 25 August 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Hej jestem Niko, mam 182cm wzrostu, ważę 65 kilo. Od niedawna zacząłem ćwiczyć kalenistykę i zastanawiam się jakiej marki białko i witamiy(?), ogólnie rzecz biorąc powiem "suplementy" mógłbym zawrzeć w swojej diecie, by wspomóc przyrost masy mięśniowej i ogolnie pozytywnie wpłynąć na swoje zdrowie? W mojej diecie od niedawna staram się zawrzeć, przynajmniej jedno warzywo lub owoc w każdym posiłku i nie jeść gotowców (kanapki z żabki inne takie śmieciowe rzeczy). Staram się też balansować posiłki tak, by nie zakwaszały organizmu, ale też dostarczały odpowiednią ilość białka i węglowodanów.

Niko 25 August 2021 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam chce zaczac cwiczyc i nabrac masy obecnie moja waga to 70kg do 178wzrostu co nalezy zrobic by przytyc

Sylwe 25 August 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam! Mam 13 lat, od ok. roku ciężko ćwiczyłem aerobowo z uwagi na swoją wcześniejszą wagę - 67.7kg (rower stacjonarny, orbitrek). Obecnie ważę 47.1kg (wiem za dużo się odchudziłem), i niestety zauważyłem, że przez ten rok nic nie urosłem - mierze 168cm wzrostu. Ponadto udałem się na badania i wykryto u mnie niedoczynność tarczycy (prawdopodobnie po mamie, ona mierzy 178cm). Przez ten cały okres dostarczałem organizmowi mało energii (dopiero teraz do mnie to trafiło) jadłem ok. 1500 kcal. Teraz planuje ograniczyć rower stacjonarny do 30m dziennie i dostarczać organizmowi ok. 2500-3000 kcal. Czy jest szansa abym urósł?

Adam 25 August 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Chciałbym troszkę schudnąć jednocześnie ćwiczyć i budować masę mięśniową czy na siłowni uda mi się tego dokonać?

Patryk 25 August 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

1. Trenując 4 razy w tygodniu, jakie partie ćwiczyć ze sobą danego dnia żeby trening podzielony był na A/B/przerwa/A/B? 2. Jakie metody na wyrobienie kondycji

Jaskulx 24 August 2021 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, w czerwcu skończyłem 15 lat mam 174 cm wzrostu przy wadze wahającej się między 59/60kg, ćwiczę od lutego tego roku. Gdy zaczynałem miałem 172 cm wzrostu przy wadze 60/61 a nawet 62kg, w łapie miałem 32cm. Teraz mój biceps ma 30,5cm lecz widać zarys w porównaniu gdy miałem 32cm. Widać progres siłowy od tamtego czasu, w lutym na biceps podnosiłem 5kg na 10 powtórzeń ręka przy czym teraz 9/10kg na rękę też przy 10 powtórzeniach. Podejrzewam, że ten spadek w wadze i w bicepsie to skutek nadmiernego stresu spowodowanego egzaminami. Chciałbym prosić o radę jak mam przybrać na wadze przy czym uzyskując trochę w cm w łapie. Jestem osobą aktywną fizycznie, oraz jestem trochę "niejadkiem".

GuciekToZiomal 24 August 2021 Dietetyka
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3117 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2607 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
599 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
375 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
313 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi