SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 102 - Zapytaj SFD

Coś naciągnąłem w śródstopiu. Kiedy stąpam strzela mi kosteczka pod stopą. Co z tym moge zrobić i czy to groźne?

Ksiaze39 18 August 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Mam 175cm wzrostu, 26 lat i w 9 miesięcy zrzuciłem z 85kg na 70kg. Spacery ( nie mniej niż 10000 kroków dziennie) oraz odżywianie (różna kaloryka, 2500-2000) Aktualnie doszedłem do 70kg przy 2300kcal, w tym 200B. Waga i obwody się zmieniły i zdecydowanie wyglądam lepiej, ale nadal mam sporo tkanki tłuszczowej Zacząłem 2 miesiące temu trenować BJJ, a od 2 tygodni chodzę na siłownie bez planu co 3 dni Czy dalej redukować skoro uważam, że wciąż jest co pomimo, że zrzuciłem dużo (ale mój wygląd mi nie gra ze względu na małą masę mięśniową, a wciąż sporą tłuszczową) Czy może chwilowa masa i zbudowanie mięśni pomogłaby zdobyć dobrą sylwetkę przy kolejnej redukcji? Czy mój organizm może po prostu przez 9 miesięcy dostał "po tyłku" i nie reaguje już dobrze na redukcję? Do tej pory nie stosowałem żadnych suplementów za wyjątkiem białka, które traktowałem jako zdrowszy deser. Czy jakieś suplementy mogły by mi pomóc "dociąć"? Co zrobić z kalorycznością? CEL: fajna, atletyczna sylwetka

marcin.kaban 18 August 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Czy BRAWN 6-BROMO 90 KAP. to steryd anaboliczny? Potrzebuje czegoś na zbicie estradiolu i zmniejszeniu retencji wody ale chce przy tym zostać naturalny i mam wątpliwości co do tego środka. Z góry dziękuje za pomoc.

WujekMorfi 17 August 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, mam pytanko mam cukrzyce ( zazwyczaj cukier jest za wysoki i przyjmuję 3 dawki insuliny dziennie). Rozpoczynam aktualnie przygodę z siłownią czy są jakieś suplementy które mógłbym zażywać ?

Krystian 17 August 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam.. chciałbym zamówić jakieś konkretne odzywki żeby przybrać na masie mięśniowej ...Mam 32 lata i dopiero zaczynam przygodę z siłownia... co byście polecili ..pozdrawiam

Grzechu 17 August 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Aloes na zakazanej liście GIS a ekstrakt z aloesu w Turborose, o co tutaj chodzi?

Monika 17 August 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Hej, mam pytanie, w jakim stopniu przyjmowanie wysokich dawek antyoksydantów (biorę wit C, kwercetynę i NAC, ponieważ pomagają mi na alergię) może przyczynić się do pogorszenia efektów treningowych? Wiem, że są różne badania w tym temacie, że jednak nie poleca się stosowania antyoksydantów w przypadku osób trenujących siłowo, bo może to upośledzać syntezę białek mięsniowych. pytanie - na ile istotny jest ten wpływ i czy dotyczy to tylko pory okołotreningowej, czy nie ma znaczenia, kiedy przyjmujemy te antyoksydanty? będę wdzięczna za odp.

gymfreakgirl 17 August 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam ! Chciałbym się dowiedzieć od was czy po 25 dniach od skręcenia kostki mogę pójść już na trening noszę orteze od 20 dni i nie mam już żadnych bólów w kostce . Czy dobrym pomysłem będzie pójść już na trening i czy mam założyć ochraniacze ?

Wiktor420 17 August 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Dzień dobry, mam pytanie. Dojeżdżam do pracy rowerem 15 kilometrów codziennie i biorę odżywkę białkową rano. Pytanie: odżywkę lepiej brać rano po przebudzeniu czy już jak dojadę w pracy?

Anonim 17 August 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Mam pytanie, dzisiaj pierwszy raz przyjąłem jabłczan kreatyny o smaku cytryny firmy Ostrovit, wziąłem 5g przed treningiem mma i sądzę, że biorąc pod uwagę to, że przez pierwszą godzinę treningu nie piłem wody, zacząłem dopiero podczas drugiej mogło się nie przyjąć, ale głównym tematem jest to, że mocz pachniał tak samo jak kreatyna, czyli taką cytryną i chciałbym podpytać czy to normalne?

Tyboor 16 August 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3099 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2587 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
591 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
375 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
312 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi