SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 137 - Zapytaj SFD

Poruszam się przy pomocy wózka inwalidzkiego mam 160cm wzrostu i ważę około 75kg. Po kilku latach przerwy od siłowni spowodowanej drętwieniem dłoni, postanowiłem wrócić do treningów 4 razy w tygodniu. Jednak trening to nie wszystko. Jakich produktów w diecie powinna unikać osoba z niepełnosprawnością mająca mało ruchu na codzień, a jakie produkty warto włączyć? Jakie proporcje w/b/t powinienem zastosować w diecie, aby przyniosła pożądany skutek?

Darek 29 May 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Mam 16 lat, chodzę do liceum. Staram się prowadzić aktywny tryb życia. Przez jakiś czas przed szkołą zjadam coś pełnowartościowego, a potem mam okno żywieniowe przez wszystkie lekcje i jem coś, dopiero gdy wrócę do domu. Dodam że nie odczuwam głodu w szkole. Bardzo przydałaby mi się wiedza czy taki lifestyle nie jest szkodliwy, czy np nie doprowadza takie 5-6 godzinne niejedzenie niczego do jakiś procesów katabolicznych czy coś podobnego.

_carnage_50 29 May 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Hej zacznę od tego, że staram się codziennie robić od 600 do 800 kroków. Od jakiegoś tygodnia przy większej aktywności albo długich spacerach bolą mnie mięśnie w okolicach piszczeli i łydki. Czy powinienem ograniczyć chodzenie? Skąd może być ten ból?

Pi... 18 29 May 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Co zrobić jeżeli moje pośladki są kwadratowe, tzn. Tkanka tłuszczowa zbiera się głównie na gorze i dole pośladka przez co nie jest okrągły

Karolinqa 29 May 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam gram amatorsko w piłkę nożna trening 2x w tygodniu plus 1x mecz chciałbym zacząć stosować jakieś suplementy aby poprawić swoją wydolność. Co powinienem zacząć stosować?

Kalwas 29 May 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Zaczynam redukcje, waga 86 kg przy 169 wzrostu. Co suplementy, odżywki polecacie na wsparcie redukcji? Ruch bardzo średni ze względu na prace

Marta 28 May 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Proszę o radę, pomoc. Jestem już w takim wieku, gdzie przemiana materii jest zupełnie inna i pomimo małej ilości pokarmu odkłada mi się tkanka tłuszowa. Ostatnio stanąłem przed lustrem i muszę powiedzieć stop. Z mojej klatki piersiowej z lat młodzieńczych pozostało wielkie nic, a jedynie, co widzę to cycki, które przybierają od wagi rolę piersi, pod pachami pelikany od tłuszczu. Proszę o pomoc, bo chciałbym zakupić jakiś sprzęt do domu z racji pracy, aby zbudować coś i poprawić wygląd klatki piersiowej. Dodam, że mam problem z kręgosłupem i przy jakimś większym wysiłku może zakończyć się serią zastrzyków :)

greenbear 28 May 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Jestem na redukcji, mam 91 w pasie. Nie robię brzucha w ogóle. Kratkę czuje pod tłuszczem czy muszę robić brzuch ? Czy jak zejdę np do 85 w pasie to będzie i tak kratka?

Natwill 28 May 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam. Szukam informacji, jakie ćwiczenia siłowe są zakazane przy endoprotezie stawu biodrowego (lewe). Chirurg- ja ratuje zdrowie, uwalniam od bólu. Idź do rehabilitanta Rehabilitant - nie znam sie na treningu siłowym, idz do trenera personalnego. Ja tylko przywracam podstawowe funkcje fizyczne Trener- proteza? Ja się nie znam na operacjach i protezach. Ja pomogę Ci cwiczyc i uchronić przed kontuzja. Idź do fizjoterapeuty.......

Cargo 28 May 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam. Mam 28 lat 180cm i 75kg.Od 2 stycznia odstawiłem alkohol,zupki chińskie,red bulle i całkowicie smażone jedzenie i zacząłem robić cardio 45min 5x I włączyłem w domu lekki trening siłowy z hantelkami i z ciężarem własnego ciała. Od połowy marca włączyłem również zbilansowana diete około 2700kal i robiłem na niej redukcje do dnia dzisiejszego. Przyznam że w niedzielę zjem jakiegoś fast fooda itp. Waga pięknie zleciała i obwody w pasie z 93kg na 75kg i że 100cm na około 84-85cm. I tu moje pytanko czy jest sens redukować dalej czy lepiej włączyć sobie bilans zerowy ?? Dodam że robie w pracy około 14tys krokow dziennie bo pracuje na magazynie i trenuje do dnia dzisiejszego sumiennie cały czas. Z moich wyliczeń mój bilans zero wynosi 3000 kal. Czy jest to możliwe?? Pozdrawiam Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/zapytaj/redukcja-czy-masa-q8907

Maciej 27 May 2023
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3099 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2587 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
591 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
375 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
312 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi