SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zacząć trójbój

Mam 15 lat i chciałbym mieć swój debiut w zawodach trójbojowcyh w jaki sposób to działa jak się zapisać do klubów?

Onionmt7 21 September 2023
Ekspert odpowiada

Witaj, 

Trójbój siłowy to sport, który polega na wykonaniu trzech ćwiczeń: przysiadu ze sztangą, wyciskania leżąc i martwego ciągu. Zawodnicy rywalizują w różnych kategoriach wagowych i wiekowych, a ich wynik jest sumą ciężarów podniesionych we wszystkich trzech próbach. Istnieją też zawody, gdzie wynik przelicza się przez specjalny wzór WILKS-a. 

Polecamy również: Trójbój - czym jest?

Aby zacząć trenować trójbój siłowy, musisz znaleźć klub lub sekcję, która oferuje taką możliwość. W Polsce istnieje wiele klubów i stowarzyszeń zrzeszonych w Polskim Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego (PZKFiTS), który jest oficjalnym reprezentantem tej dyscypliny w kraju i na świecie. Na stronie internetowej PZKFiTS znajdziesz listę klubów i kontakt do nich. Możesz również poszukać informacji na forach internetowych lub mediach społecznościowych, gdzie często ogłaszane są treningi i zawody.

Aby wystartować w zawodach trójbojowych, musisz spełnić kilka warunków. Po pierwsze, musisz być członkiem PZKFiTS i posiadać ważną licencję startową. Po drugie, musisz zgłosić się do organizatora zawodów i zapłacić opłatę startową. Po trzecie, musisz przestrzegać zasad i regulaminu trójboju siłowego, które dotyczą m.in. stroju, sprzętu, techniki i sędziowania. 

Od siebie mogę polecić naszych Ambasadorów z podsztangą.pl
https://podsztanga.pl/

Możesz skontaktować się z nimi w celu omówienia szczegółów. 

 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 21 September 2023
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować