SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 13 - Zapytaj SFD

Od pół roku raz na jakiś czas przy szybkim wykonaniu ruchu prawa ręka przeskakuje mi coś w okolicy bicepsu może to nawet sam biceps nie wiem. Ręka robi się wtedy przez kilka sekund wyprostowana nie mogę zgiąć nie mam po prostu siły i odczuwam ból od barku do łokcia. Zazwyczaj panicznie staram się szarpać ręką i w przeciągu kilkunastu sekund bądź minuty wszystko wskakuje i wraca do normy. Wtedy tylko dzień odczuwam lekki ból taki przypominający że coś wcześniej się zadziało. Nie wiem co robić gdy wskoczy wszystko spowrotem to ręka jest normalnie sprawna. Coś przeskakuje gdy wykonam za szybki ruch w stylu odgonienie muchy bądź gdy chcielibyście kogoś uderzyć w twarz „z liścia”. Kiedyś trenowałem sporty walki lecz nigdy nie doświadczyłem żadnej kontuzji. Nie trenuje juz od kilku lat. Pierwszy taki przeskok pojawił się gdy wstałem szybko z łóżka i podniosłem się ręką. Coś przeskoczyło przeszył mnie ból ręka nie ruchomą a za kilka sekund wskakuje spowrotem i jest okej.

yellowpapers 29 April 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

jakie dawki białka i kreatyny na początek?

domiin 29 April 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam która cześć najszerszzego angazuje narciarz na wyciagu górnym w pochyleniu chwytem prostym trzymanym nachwytem gorna dolna czy środkowa cześć najszerszzego angazuje najbardziej dostałem odpowiedz w poprzednim pytaniu i temacie ale nie na moje pytanie chodziło mi która cześć najszerszego najbardziej angazuje ?

Kamilgolstyle 29 April 2024

Witam co zmienia chwyt małpi np w wyciskaniu sztangi siedzac na barki albo lezac na klatę lub w ściąganiu drążka na najszersze?

Patrykkuba1234 29 April 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

chcę robić trening klaty dwa razy w tygodniu, do tej pory za obydwa treningi robiłem typowo kulturystyczne czyli tam 8/9 powtórzeń na 3 serie i 3 ćwiczenia tak robiłem, ale w sumie wpadłem na pomysł aby raz w tygodniu robić właśnie w ten sposób czyli tak typowo pod budowanie masy mięśniowej a 2 trening robić taki pod siłę czyli klasycznie powiedzmy 5x5. Nie wiem czy to dobry pomysł aby robiąc te 2 treningi klaty tygodniowo jeden robić 9rep na 3 serie 3 ćwiczenia a 2 trening pod siłę czyli 5x5. Myślicie, że to dobry pomysł czy trzeba się skupić na jednej rzeczy tylko?

YLMaks 29 April 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

czy laczenie roznych form kreatyny dziala mocniej?

Murek 29 April 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

trening na skakance, czy silownia? czy warto cwiczyc na skakankach z obciazeniem?

molo 29 April 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam serdecznie. Mam takie pytanie. Jestem aktywną osobą chodzę na siłownię wraz z moją trenerka , również chodzę na basen tak raz w tygodniu. Moja suplementacja to witaminy , bialko , czasmi jakaś przedtreningówka . Ale moje pytanie brzmi po mimo aktywności fizycznej, a mam bardzo często problem z silnymi zatwardzeniami co może być przyczyną ? Czy może to być spowodowane przyjmowaniem białka ?

Anonim 29 April 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

czy lions mane moze byc brany przed snem?

Deve 29 April 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

czy konieczne jest rozdzielenie treningu cardio od treningu silowego? idac na silownie chcialbymrobic juz po treningu cardio jak juz tam jestem

Ramolo 29 April 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3182 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2670 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
610 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
379 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
317 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi