SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 587 - Zapytaj SFD

Hej! Trenuję 5-6 dni w tygodniu, 50/50 trening kalisteniczny i z ciężarami. Siła idzie na plus, mieśnie też stopniowo coraz ładniejsze, tylko staram się przy okazji zrzucić troszkę z brzucha ale też zadbać o solidną regenerację i zastanawiam się, czy 50g carbo EAA 5g glutaminy zaraz po treningu a po około 30 min posiłek to dobre połączenie czy w jakis sposób może mi to pójść w bęben?

MattDamon 18 May 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Wąskie barki, szerokie biodra- w jaki sposób poszerzyć barki(107cm)? Nóg raczej nie wyszczuple (biodra 83cm, oba uda 91cm ze złączonymi nogami).Klatka 87cm. Da się coś z tym zrobić? Czy jest się skazanym na gruszkowatą sylwetkę? Czytałem o rozbudowie mięśni naramiennych ,jednak myślę ,że jest tu mowa o ok.5 cm różnicy. Zawsze coś ,jednak nawet to 115(przy dobrych wiatrach) do tych 91cm nie wygląda zbyt dobrze. Myślę jeszcze czy taki wygląd gruszkowaty może być spowodowany łydką(34cm). Mam 18 lat ,181cm wzrostu i 70-71kg na wadze. Problemem nr.2 jest też moje wspaniałe wcięcie w talii co u faceta średnio raczej wygląda(75cm). Tu udało mi się to wcięcie zamaskować z lewej strony ,ale z prawej jak było tak jest. Co ma na to wpływ? Troszkę chaotycznie napisane ,przepraszam ;)

DawidStart 17 May 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Czy kasza manna i mleko w proszku to dobry sposób na przybranie masy w szybkim tempie?

BAKQ 17 May 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, Mam pytanie dotyczace zakresu treningu oraz pracy nad zrzuceniem "boczkow"staram sie ruszac aktywnie fizycznie 2/3 razy w tygodniu silownia. Dodatkowo cwiczenia na brzuch ale poprawy nie widac. Czy robie cos zle ?Powinienem cos dopasowac zmienic?

Daveed 17 May 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Część, chciałbym zbudować masę i zredukować tkankę tłuszczową, głównie brzuch. Lepiej skupić się na samych ćwiczeniach siłowych/diecie czy dodać do tego kardio? Waga:86 kg Wzrost:182 cm 24 lat

raster22 17 May 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Gdy podnoszę prawą ręką do góry nawet niewielki ciężarek, prawie za każdym razem czuje i słysze chrupnięcie w okolicy prawego barku. Tak raczej nie powinno być, bo w lewej ręce nic takiego się nie dzieje. Co to może być i czy można coś z tym zrobić?

Jon 17 May 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Mam około 15% BF, chciałbym przez niecały miesiąc zejść jak najbardziej z tkanką tłuszczową przy pomocy spalacza. Na pewno nie chce czegoś, co jest dopingiem ale jednak jakiś mocny specyfik. Cena raczej nie gra roli, jestem w stanie dać dużo za coś naprawdę dobrego. Nigdy nie stosowałem wcześniej spalacza. Dietę mam teraz na dużej ilości białka (ok. 200g). Pilnuję tłuszczy, a reszta to raczej tyle ile mogę.

Janooo 17 May 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Czy miarka jest w środku opakowania z białkiem?

michałl 17 May 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Jestem obecnie na redukcji, ponieważ do idealnej wagi zostało mi do zrzucenia ok 3kg. Obecnie jestem na deficycie kalorycznym, 6 dni w tygodniu uprawiam sport (cardio, tabaty, treningi siłowe, jazda rowerem). Ostatnio zastanawaim się nad włączeniem kreatyny, ale zastanawia mnie czy powinnam przyjmować ją przed każdą aktywnością fizyczną czy tylko przed treningami siłowymi? Jaka dawka będzie odpowiednia? Czy powinno to być 5g dziennie czy lepiej przyjmować ją np 2 razy dziennie. Czy bierze się ją codziennie czy tylko przed treningami? Z góry dzięki za odpowiedź, jestem laikiem w tym temacie więc chciałabym uzyskać więcej informacji od kogoś kto się na tym zna.

BetiB 17 May 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam mam 30 lat mam kifoze piersiową nie wiem ile stopni ale cały czas walczę z tym ćwiczenia na atlasie ławka sztanga rozpietki wiosłowanie w opadzie popierając się na ławce najpierw jedna później druga strona moje pytanie co można dołożyć do ćwiczeń codziennie także rozciągam się sklonami do przodu gdyż w dzieciństwie nawet z tym był problem a chciałbym zbudować gorset mięśniowy jeśli tak mogę nazwać by mięśnie kręgosłup jak najbardziej trzymały w odpowiedniej postawie bo to że kręgosłupa nie wyleczę to wiem a operacja za duże ryzyko

Mates 1924 16 May 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3294 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2790 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
622 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
387 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
323 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi