SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 373 - Zapytaj SFD

Witam, mam takie pytanie. Czy jeśli stosuje dietę z zawartością białka, ale nie ćwiczę bo mam lekką osteoporozę i problemy z wydolnością płuc. To czy mogę pić białko żeby masę zbudować?

Kamil08 26 March 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Witam przeczytałem was artykuł na temat tlenoterapi ,jestem w starszym wieku jako Masters i jeszcze biegam na bieżni jak i na ulicy ,trenuje 6 razy w tygodniu i mam to treningi tlenowe i beztlenowe- interwały,tempówki itp Biorę udział w zawodach krajowych i zagranicznych i teraz takie zapytanie zakupiłem koncentrator tlenu i go używam 1 godzinę po treningu na ustawieniu 77% tlenu i 2 litry przepływu oraz rano też 1 godzine mam kanikułe taką donosową troche poczytałem o tym w internecie porad niby lekarzy i włos mi się zjerzył ,że to może doprowadzić do poważnych komplikacji Proszę o porade jak używać tego po treningu- jakie opcje -parametry ustawić żeby to nie zagrażało mi może to nie tylko mnie zainteresować ,bo dużo biegaczy zaczyna się tym interesować Bardzo Proszę o pordę a na razie to wstrzymuję się z zabiegami bo się za bardzo wystraszyłem Dziękuję i Pozdrawiam

evaci 26 March 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Chciałbym sie spytać jak połączyć trening bicepsa z tricepsem i czy moge wykorzystać maks ciężar przy ćwiczeniach?

Dawid pewnie dzik7 25 March 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Cześć, suplementuje się monohydratem kreatyny i zacząłem pić większe ilości wody w ciągu dnia.Może to głupio zabrzmi, ale lepiej pić wode małymi łyczkami, czy mogę na raz wypijać szklankę wody?, ponieważ zauważyłem że po wypiciu całej szklanki na raz od razu goni do toalety.I pytanie moje brzmi ,czy ta woda że tak powiem ' nie marnuję się'i nawadnniam tym normalnie organizm.

KubeQ123 25 March 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Jak w tytule… Ile powinienem jeść kcal i jakie makro pod prace fizyczna (przerzucam 900kg 5 dni po 8 godzin) dziennie w grę dochodzi dojazd rowerem 2km plus siłownia 2h intensywna objętość po 4-5 ćwiczeń na partie a jest ich dwie na każdym treningu

MacieJ 25 March 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Dzień dobry mam pytanie, czy brać białko w dni w ktore nie trenuje?

Noddy 25 March 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam jestem po złamaniu kości promieniowej I zwichnięciu nadgarstka (kość zespolona płytka I rekonstrukcja wiezadła LT kotwicą) jeszcze nie odzyskałem całkowitych ruchów ale chciał bym się dowiedzieć po jakim czasie można było by wrócić do treningów i jakieś porady co robić najlepiej od osób które były po podobnych kontuzjach Pozdrawiam :)

Kubas613 25 March 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Czy mogę ćwiczyć głowy bicepsa osobno czyli w wt głowa krótka plus naramienny A w pt głowa długa i naramienny razem po 3 ćwiczenia??

wisnia72106 24 March 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Siemka potrzebuje poprawy planu treningowego. Ćwiczę sobie split bo nie jestem przekonany o fbw. Trenuję 5 razy w tygodniu pon:klata,triceps wt:plecy,biceps śr:nogi czw:klata,triceps pt: plecy,biceps,barki . Ogólnie chodzi o to żeby robić dwa razy jedną partie w tygodniu. Dlatego nogi chciałbym robic dwa razy w tygodniu ale trzymając się tych 5 dni ćwiczeń, a nie zmieniać na 6 dni. Coś słyszałem o jakims 3x upper 2x lower ,ale nic o tym nie wiem, jeśli to w czymś pomoże to mogę powiedzieć że chciałbym iść w budowanie mięśni/kulturystke. Jakieś pomysły?

Franek001 24 March 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Mam pytanie, od 1 marca.2022. zaczęłam budowę pośladków. Nie powiem bo niby 3 tygodnie a już widzę że posaldki są uniesione i nawet troszunke urosły. Tylko mam problem... Podczas ćwiczeń nie zawsze czuje każde ćwiczenie czym to jest spowodowane? Aktywuje je przed każdym treningiem ok 20 minut. I jeszcze jedno pytanie jeśli chodzi o martwy ciąg jednonóż z jakim ciężarem zacząć??? 10 kg będzie okej ? Co ile zwiększać ciężar ?

Xxjaxxxx 24 March 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3112 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2600 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
597 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
375 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
313 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi