SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zalecana ilość kalorii po 30-tce na redukcji

Witam, chciałbym zapytać odnośnie mnożnika aktywności fizycznej tzn. mam 34 lata 173 cm wzrostu i aktualnie 87 kg wagi z czego ok 20% fatu. Co nie wejde na inny kalkulator zapotrzebowania KCAL to pokazuje inaczej odnośnie redukcji ( takiej z 400-500 kcal deficytu ) na niektórych było to 2100 na innych nawet 2600. Mam prace siedząca, na siłownie chodze 3 razy w tyg na trening siłowy + 30 min spaceru biezni z pochyleniem. Jaki będzie tego mnożnik aktywności? 1,4 jakiś inny? Od jakiekoś czasu korzystam z kateringu, dziennie zjadam około 1700 kcal z cateringu + reszta białka głównie z odżywek żeby wychodziło około 170 g białka dziennie.

Suderin 26 March 2023
Ekspert odpowiada

Witaj!

Sprawdzając Twoje zapotrzebowanie przy pomocy kalkulatora, z którego sama korzystam i wpisując informacje, które podałeś o sobie, to w mojej ocenie w okresie redukcji, bo to ona powinna być Twoim celem, nie powinieneś spożywać więcej niż 2300 kcal. 

Twoją aktywność wpisałam jako niską, bo taka też jest. Można by ją uznać za średnią, gdybyś wykonywał więcej niż 10 tys. kroków dziennie, oprócz treningu siłowego, o którym wspominasz.

Oczywiście utrzymałabym tak wysoki udział białka, o którym piszesz, gdyż na redukcji zaleca się jeszcze wyższe spożycie, niż ma się to w przypadku budowania masy mięśniowej. 

Warto zerknąć na WYTYCZNE ISSN. 

Natomiast o samym przyjmowaniu białka podczas redukcji, przeczytasz w poniższym artykule.

Polecamy również: Dlaczego podczas odchudzania warto pić białko?

Trzeba też sobie uświadomić, że wszystkie kalkulatory uśredniają dane i choć w większości przypadków rekomendacje sprawdzają się i są świetnym punktem wyjścia, to i tak trzeba przeanalizować sytuację po pierwszych 2-3 tygodnia stosowania diety z przyjętą podażą kalorii. 

Jeśli Twoja waga zacznie spadać, to oczywiście nie ma potrzeby dokonywania żadnych zmian. Jeśli jednak zmiana na wadze będzie zbyt mała lub nie nastąpi wcale, to odejmij kolejne 200 kcal. 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 26 March 2023
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować