SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 49 - Zapytaj SFD

Witam Chodzi o podaż kaloryczną Jestem na masie Suplementy tak Jeżeli zjem np raz na tydzień mniej niż potrzebuje to masa spadnie ? 4x w tyg trening Praca lekka fizycznie I mam tak raz na kiedy że nie mam sił jeść i np zjem 2500kcal Ale.jezeli chodzi o białko dostarczam tyle samo waga 75

Nowy 08 November 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Mam 25 lat, 175cm wzrostu i ważę 80kg. Sylwetka zatłuszczona. Dawniej miewałem problemy żołądkowe związane ze spożyciem glutenu (zespół sibo), ale na chwile obecną problemy ustały i jem wszystko. Moim celem nadrzędnym jest do maksymalnie połowy stycznia uzyskać wagę 70kg, w tym czasie z „kanapowca” chcę wdrożyć do życia sport, który dawniej przez wiele lat towarzyszył mi w życiu. Planem jest 30 minut (mało intensywnego, bo kondycja nie pozwala na wiele) treningu na skakance codziennie. Do tego zaplanowałem 10000 kroków dziennie, które mam pewność, że zawsze dobije spacerkiem. Przy założonych celach: 80kg -> 70kg w 2 miesiące oraz codziennej 30 minutowej lekkiej rozruchowej skakance i 10tys kroków. Ile kcal muszę jeść aby osiągnąć cel, ewentualnie co dorzucić do aktywności (bez szarżowania) aby w styczniu zobaczyć 70kg na wadze. Proszę o pomoc i dziękuję za wskazówki!

Marcin 08 November 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, mam pytanie. Mam problemy z lewa czescia ciala a dokladniej czasami ucieka mi lopatka podczas wyciskania na klate, gdy podciagam sie nachwytem to prawa czesc ciała idzie wyżej. Dodatkowo klatka jest troszke ,,krzywa'' i lewa czesc jest slabsza. Co mogę zrobić aby to skorygować?

Remek Z 07 November 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam mam pytanie zastanawiam się nad rozpoczęciem zażywania odżywki białkowej chciałbym się dopytać ile takiej odżywki powinienem brać dziennie.

North0007 07 November 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam zastawiamy się nad turkesteronem z firmy Hammer labz ale brak ocen tych produktów i opisu firmy coś możecie powiedzieć na ten temat?

Sebek 07 November 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, Mam 56 lat, 182cm, 80 kg. na siłownię chodzę dość regularnie (3 x tyg.) od 30 r. życia, ale siłownia nie jest moim zyciem, zacząłem z powodu silnych bólów kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i na początku ćwiczyłem tylko plecy. Bóle całkowicie ustapiły, a ja zacząłem też ćwiczyć inne partie. Moje najlepsze wyniki tuż po 40 tce to 120 kg klatka. Nestety, kilka lat temu miałem operacje płuc która mnie kompletnie powaliła doszedłem do niej trochę do siebie i wróciłem do ćwiczeń, Przez wiele lat stosowałem programy na siłę, przede wszystkim 5x5 z lekkimi modyfikacjami, żeby uniknąć wyciskania żołnierskiego i wiosłowania w opadzie, czego mój kręgosłup nie lubi. Aktualnie potrzebuję dobrego planu na masę. Ćwiczę w domu, mam drążek, hantle z wieloma talerzami, gryf prosty i łąmany, ławkę prostą, mozna ustawić skos do góry, drążek i wyciąg (różne drążki i uchwyty). Ostatecznie pompki na poręczach też daję radę robić Priorytetem jest klatka i plecy. Pozdrawiam, Grzegorz

GrzegorzB 07 November 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Witam Czy można stosować jednocześnie kolagen do picia i retinol na twarz w formie serum. Pozdrawiam

ewelina 07 November 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Dzień dobry, mam 20 lat i zacząłem ćwiczyć na siłowni (3 razy w tyg). Zależy mi na zbudowaniu mięśni nie chce zwiększać swojej masy ciała i zastanawiam się czy branie białka będzie dobre aby tego dokonać? Czy narazie zrezygnować z takiej suplementacji. Pozdrawiam.

Kuba 07 November 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Witam, stosuję dietę redukcyjną i trenuję pole dance 3 razy w tygodniu. Pozatym nie mam żadnej aktywności fizycznej, ponieważ mam pracę siedzącą. Czy ktoś mógłby doradzić jaki powinnam brać spalacz? Stosowałam kiedyś burn4all oraz redox hardcore... Przy redoxie zero jakiejkolwiek reakcji organizmu.

doniap 07 November 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, mam 17 lat i 175 cm wzrostu, ważę 56 kg, przy czym mam niedoczynność tarczycy, mój problem polega na tym, że mam bardzo wąską klatkę piersiową i lekko wystawające łopatki, polecacie jakieś ćwiczenia do robienia w domu/ ćwiczenia z 3 kg hantlami?

uwizfo23 07 November 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2216 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1803 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
429 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
318 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
269 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
142 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi