SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 178 - Zapytaj SFD

Siemano chciałem trochę zmienić plan treningowy i zacząć robić Siłownia i kalistenika trening 6razy w tygodniu 2razy partie w tygodniu treningi na przemiennie, Staż z siłownia prawie 2 lata z kalistenika 3 miesiące Treningi robił bym partiami na przemiennie czyli Pon klata tric drążki Wt plecy bic siłka Sr nogi barki drążki I tak dalej co o tym sądzicie

Golomb8985 20 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, mam pytanie odnośnie masy. Złapałem aktualnie jakiś wirus, nie jestem dosłownie w stanie nic przełknąć, myśle ze potrwa to max 2 dni. Co jeśli nie dostarczę określonej liczby kalorii oraz białka?Wplynie to mocno na sylwetkę czy raczej 2 dni nie będą stanowiły problemu?

vumr 20 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, zaczynałem treningi od 72,2kg przy wzroście 181cm z sylwetką wręcz skinny skinny fat. Postanowiłem zająć się redukcją z ćwiczeniami siłowymi i suplementacją kreatyną, beta alanine, cytruliną. Obecnie waga wynosi 68 kg, wzrost objętości bicepsów i tricepsów o jakieś 1cm. No ale.. brzuch ciągle odstaje, na pewno mniej niż na początku, ale zbliżam się już do bardzo niskiej wagi. Moim początkowym założeniem było zejście do 65/66 kg żeby pozbyć się tego brzucha, ale nie do końca jestem pewien czy przy kontrolowanym chudnięciu na poziomie 1.5/2kg miesięcznie jestem w stanie osiągnąć zamierzony efekt jeśli chodzi o brzuch. Trening: górne i dolne partie 2x w tygodniu + cardio pomiędzy, co daje potencjalnie 5 dni ćwiczeń w tygodniu i weekend na odpoczynek. Od razu dodam, że mam zrównoważoną dietę, nie będę się rozwodzić nad wszystkimi makroskładnikami, ale białka jest ok. 130-140g każdego dnia. Jakieś sugestie?

Sarculo 20 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Czy będąc na masie można sobie np raz w tygodniu pozwolić na jakiś słodszy posiłek np płatki śniadaniowe, granola albo po prostu coś co nie jest super zdrowe np hot dog ?

wookenzz 20 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, polecilibyscie mi jakiś kalkulator żebym mógł obliczyć ile kalorii dziennie jeść ( aktualnie jestem na masie ) i potem jak dodać do tego surplus żeby było dobrze to 1 kwestia a 2 to po czym poznać że tyje za szybko albo za wolno i jak wrazie co to skorygować z góry dzięki

wookenzz 20 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

cwiczylem codziennie oprocz niedzieli przez kilka lat nie widzialem duzego progresu miałem przerwe od treningów jakieś 3 tygodnie I moje miesnie nagle zaczęły się ujaniwać dlaczego tak mam czy to jakiś spowolniony proces wątpię żeby było to przemęczenie dla mięśni robie każda partie ciała 2 w tygodniu plus kretynka bialko teraz pytanie skad to się bierze, dlaczego tak jest?

ziomo123 19 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, chciałbym się spytać czy można jakoś określić maksymalną wielkość łapy? Poprzez kalkulatory czy coś w tym stylu wzrost 163 obwód nadgarstka 16cm jesli to wazne

xanonimx 19 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Czy jogurt mullermilch protein będzie dobry na masę bo ma 26 białka

pawlito241 19 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam mam 16 lat i postanowiłem zapisać się na siłownie mogę chodzić na siłownie 2 razy w tygodniu maks. 3 oraz robić ćwiczenia w domu zależy mi na zbudowaniu masy mięśniowej waże 60 kg i jestem wstanie podnieść maks. 30 kg na ławce w pozycji leżącej czy ktoś mógłby mi polecić jakiś plan treningowy?

userus3456 19 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Zauważyłem, że ćwiczenia z gumami są przeciwne do ćwiczeń z hantlami. Na przykład w ćwiczeniach na biceps , barki, w pompkach i przysiadach wolny ruch eksentryczny czyli rozciąganie mięśni jest na spadającym napięciu przy kurczonej gumie. Natomiast ruch koncentryczny, który z hantlami jest szybki, dynamiczny z gumą jest pod wzrastającym obciążeniem, gdy guma jest rozciągana. Czy więc dobre są te ćwiczenia z gumami ?

Andrzej 19 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2693 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2214 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
535 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
347 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
291 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi