SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 338 - Zapytaj SFD

Witam zamówiłam kolagen w proszku lecz nie bardzo mi smakuje z wodą czy mogę dodać do jogurtu naturalnego bądź do koktajlowe?

Alex 13 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Czy ktoś by mój plan treningowy? FBW na hipertrofię Wtorek 4x8 przysiad 4x8 podciągnięcia 3x12 rozpiętki 3x12 wyciskanie żołnierskie 3x8 uginanie hantlą 3x10 leg raises 2x60s deska Czwartek 4x8 wykroki na przemian 4x8 wiosłowanie podchwytem 4x8 martwy klasyczny 3x8 wyciskanie na klatę 3x8 triceps dipsy 3x8 uginanie hantlą w chwycie młotkowym 3x10 hollow body crunch 2x60s deska Sobota 4x8 wykroki bułgarskie 4x8 wiosłowanie nadchwytem 4x8 martwy ciąg na prostych nogach 3x8 diamentowe pompki (z obciążeniem) 3x8 wznosy ramion w opadzie 3x8 uginanie hantlą 3x8 brzuszki (poprawne+z obciążeniem) 2x60s deska Ps. krytyka mile widziana :)

Paweł 123322 13 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Witam co mogą państwo polecić do picia na odchudzanie?

Anonim 13 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Jakie ćwiczenia można wykonywać żeby nie uszkadzać kręgosłupa ?

Szymokox 13 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, czy 15 latek może spożywac odżywkę białkowa w ilości ok 20g do posiłku (np owsiane płatki) ? Czy mi to wyjdzie na zdrowiu?

Bonioo 13 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Siema mam pytanie bo ostatnio wróciłem do treningów po dłuższej przerwie miałem trochę kreatyny na zapas i zobaczyłem że mam nawet jeszcze nie otwartą tylko jedyny problem że termin ważności był do listopada 2021, noi właśnie zastanawiam się czy wyrzucać bo to 80 zł w błoto

PawelM312 12 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Jestem od 7 tygodni na keto. Od ponad tygodnia jestem bardzo słaba. Codzienne prace domowe to dla mnie spory wysiłek. Mięśnie mam jak z waty i często się pocę. Staram się utrzymywać kalorie na poziomie 1400 i suplementuję magnez ,potas, wit. D, B 6, B12. Pije ok. 1,5 l wody , którą dosalam solą himalajską. Czasami zakręcii się w głowie. Mam 55 lat a moja początkowa waga wynosiła 95 kg. Teraz waga pokazuje 88.8 albo 89.5. Dietę ketogeniczną zaczelam stosować z powodu stanu przedcukrzycowego, insulinooporności, hiperinsulinemii i hipoglikemii reaktywnej. Czy takie osłabienie mięśni może wynikać z przedłużonego adaptowania się organizmu do nowego źródła energii czy raczej po takim czasie przyczyny trzeba szukać gdzie indziej?

Algo 12 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Dzień dobry, mam problem z prawą częścią nogi. 2 miesiące temu na wynajmowanej hali podczas gry w siatkówkę, gdy zaatakowałem i w momencie lądowania na ziemi, poczułem silny ból, przy kolanie, gdzie kończy się piszczel. Nie mogłem, żadnego nacisku wywierać w to miejsce. Nie wiem jak można dokładnie opisać umiejscowienie bólu. Zrobiłem sobie przerwę, mocniej jeszcze się rozgrzałem, oraz oszczędzałem nogę. Znajomy, miał w tym samym miejscu ból co ja. Miało minąć max po 1,5 tygodnia, lecz przeszło w miarę po 4 tygodniach. Ból raz wracał raz mijał z małą intensywnością. Dwa tygodnie temu powrócił, podczas treningów siatkówki do zawodów, gdzie zrobiła się gulka w przedniej części kolana. Jeśli się nie mylę to w okolicach ,,guzowatości kości piszczelowej". Oczywiście biorę maści, oraz leki przeciwbólowe, ponieważ każde zgięcie kolana, przysiad wiąże się z bólem.

Daniell_1234 12 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Syn stosuje Mass Activator 2 m-ce 70g dziennie. W sklepie SFD Pan zaproponował dodatkowo kreatynę. Syn ćwiczy ponad 2 lata pływanie 5 x w tyg. po 2h (ok 2,5-3,5 km) i 1 w tyg. na siłowni trening motoryczny 60 min. Syn jest szczuplutki 34 kg przy 147 cm wzrostu. Po Mass Activator wreszcie jego waga drgnęła o + 1 kg Czytając o kreatynie dowiedziałam się, że nie jest ona polecana dzieciom, które są w fazie wzrostu, ponieważ hamuje ona wzrost. Czy faktycznie stosowanie kreatyny w odpowiednich dawkach będzie pozytywnie oddziaływać i nie będzie wpływać negatywnie na zdrowie i prawidłowy rozwój? Jeśli faktycznie w przypadku mojego syna kreatyna jest wskazana, to jakie dawki są dla niego bezpieczne i jaki rodzaj kreatyny. Jeśli nie jest to wskazane dla mojego syna raczej do takiej sytuacji w sklepie nie powinno dojść. (Dobrze, że jako rodzic mam możliwość podjęcia decyzji oraz doradzenia się Państwa w tej kwestii, za co z góry dziękuję)

_milena_ 12 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Witam serdecznie. Nurtuje mnie nastepujace pytanie zwiazane z kreatyna. Pracuje fizycznie wiec dodaje sobie vitargo z witaminami do 1.5 litrowej wody i pije ja przez 8 godzin w pracy dobrze sie czujac. Natomiast wczoraj odkrylem iz dosypujac sobie do tego gram kreatyny jeszcze mam lepsza regeneracje. Napiszcie prosze jak uwazacie. Czy taka mieszanka nie zaszkodzi zdrowiu? Ogolnie sie mowi ze kreatyne powinno sie przyjmowac przed lub po treningu. Ale nigdzie nie ma zeby przyjmowac przed i w trakcie na przyklad. Jak uwazacie?

Ramo Korwin 12 April 2022 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3021 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2505 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
576 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
368 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
307 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi