SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 306 - Zapytaj SFD

Mam 13 lat i ważę 50 kg przy wzroście 160, czy to dobrze? I jak bardziej wyrzeźbić swój brzuch

Gracjan 12 July 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, jak większość chciałbym wyglądać lepiej, od jakiegoś czasu odchudzałem się samą dietą, ale chciałbym dodać do tego ćwiczenia siłowe, żeby trochę rozwinąć mięśnie. Z tego co tu czytałem musiałbym mieć zerowy bilans kaloryczny lub lekki deficyt i odpowiednie ilości makro składników co da się zrobić. Problemy mam z ułożeniem planu treningowego. Chciałbym, żeby skupiał się na górnej części ciała, bo jeśli chodzi o nogi to sporo jeżdżę na rowerze, więc trochę sobie je wyrobiłem (mam 60cm w udach co jest dla mnie aktualnie wystarczające) Mam 2 hantle regulowane, gryfy po 2,5kg i 25kg obciążenia, potencjalnie mógłbym skołować więcej obciążenia. Nie mam miejsca na żaden większy sprzęt a i framugi nie pozwalają nawet na drążek. I z samymi hantlami może coś bym samemu ułożył jako tako, ale pojawiła się możliwość skorzystania z "siłowni" (po prostu ławeczka z modlitewnikiem) raz w tygodniu. Czy dałoby radę jakoś wykorzystać ten jeden dzień z ławeczką czy raczej same hantle w domu?

Rudy Trzmiel 12 July 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Hej Czy można brać przedtreningówke dwa razy dziennie? Na opakowaniu pisze, że jedna porcja to dwie miarki, ale ja zawsze brałam jedna, więc czy mogłabym wziąć drugą miarkę jakiś czas później?

Anna 12 July 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Hej mam 16 lat waze 63 kilo i mam 175 wzrostu. Zacząłem suplementować odżywke białkową jako początkujący i mam pytanie czy plany treningowe 30 dniowe w aplikacji z google play są skuteczne czy wręcz szkodzą?

Michu 12 July 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Jestem kobietą, 161 wzrostu, 46,8 kg, 18 lat. Mam sylwetkę skinny fat, niby jestem szczupła ale mam oponkę, szersze uda. Przez jakiś czas byłam na redukcji i schudłam z 52 do 46,8 kg, teraz chciałabym zacząć rekompozycje ale nie jestem pewna jaki powinnam mieć deficyt bo mimo niskiej uwagi dalej zostało trochę tłuszczu do spalenia. Wcześniej byłam na deficycie 500 aktualnie 300. Czy powinnam mieć dalej deficyt kaloryczny i robić dużo cardio?

venuz997 12 July 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Hej, dopiero zaczynam swoją przygodę z dietą, treningami i suplemetami. Mam pytanko, jakie suplementy może przyjmować osoba początkująca na redukcji? (kobieta, 24 lata)

Patrycja.P 11 July 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Można łączyć te partie ? Klata triceps Barki kaptury Plecy biceps ?

Nowy 11 July 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Szukam dobrego fizjoterapeuty w Krakowie, który specjalizuje się problemach związanych z kolanami, a dokładnie z chonodromalacją rzepki. Czy znacie kogoś dobrego, który poza ćwiczeniami pomoże znaleźć przyczynę?

Basia 11 July 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Cześć, mam 16 lat, ćwiczę kyokushin, kickboxing i Muay thai, wiem że jestem młody i że poniekąd osoby w moim wieku nie potrzebują białka, ale ja mam starty turniejowe co tydzień, ćwiczę codziennie + codziennie biegam, 2 razy w tygodniu siłownia. Ćwiczę już 10 lat sporty walki. (oprocz niedziel) stosuję dietę, nie jem słodyczy. Jednak myślę że przy takiej aktywności powinienem brać białko, w myślach o rozwoju moich mięśni. Nie mam możliwości zakupu przez internet, jedynie markety. Czy to białko się do czegoś nadaje? Jescze możecie napisać czy w ogóle jest sens brania tego białka, nie ważne jakiego. Tu link https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwix3IWdqPH4AhVQFXsKHXqDAlEYABAFGgJsZQ&ae=2&ohost=www.google.com&cid=CAASJuRoOQup-tbmOFPUOglumf44iuJOLvbvfZ7_iu-vZurqeat_7EyN&sig=AOD64_1JUqTxH7oWtNfteStmzm7-l6tBkQ&ctype=5&q=&ved=2ahUKEwiKuv6cqPH4AhVIxIsKHXsoBA8Qwg8oAHoECAEQEw&adurl=

Wsamloekczny 11 July 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam mam pytanie odnośnie wagi natomiast czy od danej wagi mogę iść na masę ważę 73,5kg na 184cm i pytanie czy redukować dalej czy już przestań moja waga początkowa 84kg Wiem że waga nie jest dobrym wyznacznikiem tylko body fat ale nie mam jak tego sprawdzić Wiek 17 lat

Hubert 11 July 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3110 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2598 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
596 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
375 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
313 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi