SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 14 - Zapytaj SFD

Witam mam takie pytanie prosze o pomoc co to faza koncentryczny i ekstretyczna co to dokładnie jest i kiedy występują jedna a kiedy druga i tez coś słyszałem ze powoli w dół szybko do góry przy wyciskaniu a przy opuszczaniu powoli co to daje ?

Denis7713 04 May 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam ile seri na łydki łącznie w tygodniu dostalem już od was odpowiedzi ale nie było podane ile łącznie w tygodniu robić tych seri żeby powiększyć i rozbudować ta partie ?

Denis7713 03 May 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, na siłownie regularnie chodzę około dwa i pół roku. W ciągu pierwszego półtorej roku zbudowałem kilkanaście kilogramów masy (zaczynałem jako 57kg szczurek). Mam 181 i mniej więcej ważę 73kg (przy mojej budowie kostnej wygląda to dosyć chudo). Od roku wagę utrzymuje, a ćwiczeniach takich jak ławka czy przysiad około 10 kilo w serii poszło do przodu (robię teraz serie ławki 8 x 77kg). W ciągu ostatniego roku bf spadł z 15 do 14, więc nic szczególnego (mięsnie sześciopaka widoczne dopiero na pompie). Jak myślicie co powinienem robić, pozostawać w swojej kaloryce i znowu zrobić taki drobny progres przez rok czy wchodzić na masę, a może dociąć się do wakacji i po wakacjach na masę? Z góry będę wdzięczny za wszystkie porady.

Mr.Wentylator 03 May 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Waga:95kg wzrost:189cm Tłuszcz:18.31% FFMI:21.81 biceps:44cm klatka:100 cm bez wdechu 106cm z wdechem czy to dobry wynik w wieku 14 lat? Trenuję codziennie i jestem na redukcji.

Sportmen14💪 03 May 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Ostatnio miałem lekkie przeziębienie chyba go niedoleczyłem i zrobiłem m,ocny trening z nogami przede wszystkim, następnego dnia było git tylko mega zakwasy a jeszcze następnego dnia obudziłem się z dreszczami w nocy i mega zakwasami w tych nogach miałem gorączke zbiłem ją rano wszystko było git lepiej się już czuje,to jakieś przzemęczenie organizzmu? zrobić sobie jakąś przerwę czy w pon już mogę stopniowo wracać?

katez 03 May 2024 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

. Do czego może prowadzić pomieszanie johy z alkoholem? Mam 20 lat biorę johimbine na koniec redukcji w dawce 15mg w okresie 3 tygodni z 1 tyg przerwą. Niedługo wypada pare okazji,także wyjeżdzam na wakacje i to jasne że jako polak wypada się trochę napić. Łączenie johy i troche większą dawką czystej wódki w okresie 1,5tyg co ok 3-4dni jest niebezpieczne?

Niqger 02 May 2024 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Cześć ile seri łącznie tygodniowo na partie miesniowe na hipertrofie i budowanie masy mięśniowej żeby rosnąc i być coraz większym i budować masę mięśniowa np na Uda na Plecy na barki na Triceps na klatę na łydki na brzuch na biceps ?

Patrykkuba1234 02 May 2024

czy odstające łopatki i częste siedzenie ma wpływ na rozbudowe klatki piersiowej bo np plecy mam mega większe w porównaniu z klatką piersiową czy ma to jakiś wpływ i jak to naprawić

Kayte 01 May 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Po długiej przerwie wracam do treningu na siłowni. Z uwagi na wagę 120kg zaczynam od redukcji przy FBW 3 x tydz. Ile g białka założyć podczas układania diety? Jaki % udział pozostałych makroskładników?

larss1 01 May 2024 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Siemanko cześć ćwiczeń brzuch 2 razy w tygodniu czy to dobry trening czy warto coś pozmieniać albo dodac ? Na pierwszym treningu w tyg 1 ćwiczenie kółeczko kółko 2 allachy na bramie 3 rotacja boczna na bramie 2 trening brzucha w tygodniu 1 Allachy 2 Wznosy nóg na drążku 3 spacer farmera lub plank deska

Patrykkuba1234 01 May 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3191 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2683 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
611 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
381 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
319 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi