SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 251 - Zapytaj SFD

Jak ułożyć plan treningowy na 3 dni? Moim głównym priorytetem są pośladki, nie chce nie wiadomo jak rozbudować góry ciała. Dół 2x w tygodniu? Jeśli tak, to jakie ćwiczenia wybrać na górę, by upchnąć je jednego dnia? Pozdrawiam.

Ewelela 05 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Mam krzywy kręgosłup i miednice. Chciałbym zacząć ćwiczyć na siłowni typowo siłowo ale najpierw chciałbym zniwelować krzywizny i ewentualnie popytać co mogę robić a co nie, jakie ćwiczenia, jakie maszyny itp. Moje pytania to: Kto najlepiej pomaga w takich sytuacjach? Fizjoterapeuta, ortopeda czy jeszcze jakiś inny kręgarz? Jakie maszyny lub ćwiczenia najbardziej obciążają kregosłup a jakie najmniej?

KrzywyArtur 05 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Mam takie pytanie otóż wszędzie jest napisane albo wszędzie się mówi, że trzeba ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu co najmniej żeby były efekty no ale jak to jest skoro podczas splitu ćwiczymy jedną partie mięśniową w ciągu tygodnia czyli nie robimy 3/4 razy treningu na daną partie więc jak to jest trzeba ćwiczyć aż tyle w ciągu tygodnia czy ten jeden raz na partie mięśniową daje radę i też są mocne efekty?

ZaczynamCwiczycElo 05 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Czy istnieje możliwość wejścia na masę podczas mieszkania w internacie? Mam 15 lat 180cm wzrostu i ważę 62 kg. planuje zacząć ćwiczyć i wejść na masę ale od niedawna mieszkam w internacie i jem tam obiady kolacje i śniadania. Na jadłospisach zawsze podawana jest waga danego posiłku ale domyślam się że liczenie kalorii z pomocą właśnie jadłospisu nie będzie dokładne. Liczę na szybką odpowiedź.

Jan 05 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, mam duży problem z przytyciem, moja waga stoi w miejscu. Jaki produkt wybrać, aby móc przytyć, ale bez ćwiczeń?

Oli2193 05 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, mam kilka pytań; a)Jak wybrać odpowiedni rodzaj treningu (FBW, Split, PPL, czy też coś całkowicie innego)? b)W jakiej kolejności należy umieścić ćwiczenia w zależności od danego dnia i stylu? c)Jaka jest zalecana częstotliwość treningów, aby mięśnie odpowiednio odpoczęły? d)Jakie proporcje białka, tłuszczu i węgli winny znaleźć się w moich posiłkach? e)Rekomendowane suplementy dla początkujących? (Jeżeli w ogóle). Informacje na mój temat: a)staż kilkunastomiesięczny z wieloma przerwami z powodów prywatnych, można powiedzieć więc, że **zerowy**, b)84,5 kg wagi, 180 cm wzrostu, 17 lat. P.S. Więcej pytań na mój temat wskazane. Dziękuję niezmiernie za wszelką pomoc.

xx08049564dfe 04 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Cześć, Od pewnego czasu zażywam Izotek który jest witamina A. Przed kuracja brałem witaminy lecz na skutek izoteku większość witamin ma w składzie witaminę A której nie mogę przyjmować bo grozi wtedy hiperwitaminoza wit A. Czy są jakieś witaminy w której w skład nie wchodzi witamina A? Dziękuje i Pozdrawiam Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/Forum

Artur 04 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Witam, Chciałem zaczerpnąć porady odnośnie treningu z pewnymi dolegliwościami. Rok temu trenowałem regularnie na siłowni, były efekty wszystko szło jak należy. Niestety pod koniec roku dopadły mnie straszne problemy żołądkowo/jelitowe. Straciłem prawie 15kg wagi (Ze względu na ciągłe nudności prawie nic nie jadłem). Po praktycznie roku ciągłego chodzenia po lekarzach mam stwierdzone jelito drażliwe oraz przepuklinę rozworu przełykowego. Biorę leki ale i tak nie jest idealnie. Lekarz powiedział mi, że mam się starać żyć normalnie więc próbuję. Chciałem wrócić do treningów ale zauważyłem, że po treningu czuję się znacznie gorzej. Żołądek daje o sobie znać. Zwiększają się nudności no i palenie w przełyku co jest bardzo uciążliwe i w sumie uniemożliwia mi sensowny trening. Dlatego chciałem się zapytać, czy może ktoś z was boryka się z podobnymi dolegliwościami, a jednak wciąż daje radę trenować? Z góry dziękuję za wszelkie porady. Pozdrawiam!

KiryuKazumba 04 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Dzisiaj przypadkiem wlałem na oko, 100-200ml wody do opakowania z kreatyną i większa część proszku jest rozmoczona, nie wiem czy suplement dalej będzię działał stąd moje pytanie.

Igor_____ 04 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Witam mam pytanie odnośnie suplementacji kreatyny i przedtreningówki sfd hero pump . mam 17 lat od roku chodzę na siłownię i nie wiem czy w moim wieku powinienem brać już przedtreningówki i czy nie wpłytnie to negatywnie na moje zdrowie . nie wiem także w jakich dawkach powinienem przyjmować kreatynę . trening na siłowni mam 3 razy w tygodniu

Mateusz 04 September 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3011 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2478 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
574 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
366 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
305 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi