SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 633 - Zapytaj SFD

Witam, mam 18 lat 186cm wzrostu i ważę 60 kg od tygodnia jestem na diecie mam smukłą sylwetkę (ektomorfik) i szybki metabolizm warto brać już od początku gainera?

hardeek77 23 October 2020 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Ćwiczę już dwa lata na siłowni skupiając się głównie na trójboju. Nigdy nie miałem problemów z plecami. Niestety od jakiegoś miesiąca mój martwy ciąg drastycznie spadł z 200kg x 1 do 145kg x 1. Podczas wykonywania ciągów czuje jakbym nie mógł użyć dołu pleców i mam straszny problem z oderwaniem sztangi od podłogi.Dodam że nie czuje żadnego bólu w plecach a moja waga stoi od 2 miesięcy w miejscu. Wie ktoś w czym tkwi problem i jakbym mógł go naprawić.

Obłudnik 23 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Czytam i czytam tysiące komentarzy, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Stosuję ashwę od kilku dni i niestety pojawiło się swędzenie skóry. Czekać, czy minie samo? Czy ewidentnie odstawić? (Innych efektów ani pozytywnych, ani negatywnych jeszcze nie zauważyłam) Ashwa od Swansona.

Renia 23 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Dzień dobry. Mam pytanie z zakresu tematu "przywodziciele i odwodziciele uda" jakie sa najlepsze ćwiczenia na te partie oraz ćwiczenia rozciągające?

Jola 23 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Pytania które nie dają mi spokoju Na początku takie podstawowe informacje: 19 lat 184 cm wzrostu Mężczyzna 67,2 kg waga Cechy szczególne, prawdopodobnie typ budowy ektomorficznej Cel: dobić do około 72 /75kg i zarysować lekko mięśnie + zwiększyć lekko swoją sylwetkę Przechodząc do pytań, mam ich kilka, otóż 1.Czy spożywanie 3500kcal dziennie jest wystarczające aby skutecznie przybierać na wadze i nie stać w miejscu? (Biorąc pod uwagę (średni poziom trudności) różnych danych partii mięśni 6/7 razy w tygodniu i małą aktywność w ciągu dnia) 2.Czy ćwiczenie 7 dni w tygodniu układem Pon. brzuch Wt. Ramiona, klatka piersiowa Śr. Mięśnie brzucha Czw. Ramiona, klatka piersiowa Pi. Nogi Sob. Brzuch Niedz. Nogi Ma sens? Nadmienie tylko że ćwicze w warunkach domowych a nie na siłowni, do dyspozycji mam prowizoryczne hantle i ketle, resztę wykorzystuje ciężar swojego ciała i to co mam w domu. Czy takie ćwiczenia w domu dają jakiś rezultat, czy mają one jakiś sens?

NieznanyK 23 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Mam 15 lat i nie mam w domu żadnego sprzętu typu hantle,gryfy,obciążenie ale mam jedynie drążek do podciągania. Stwierdziłem że spróbuję zrobić masę jem dziennie około 3000 kcal, dbam o dostarczenie odpowiedniej ilości białka trenuje co 2 dni a mój trening to podciąganie, pompki i ćwiczenia na biceps i triceps z wykorzystaniem plecaka i obciążenia w postać butelek z wodą. Robię po 3 serie każdego ćwiczenia, około 5-10 powtórzeń w serii. I mam pytanie po jakim czasie mogę spodziewać się przyrostów w postaci masy mięśniowej i czy w ogóle można zbudować takim treningiem trochę masy mięśniowej. W planie mam około 5 miesięcy takiej masy.

-_KP_- 22 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert . Zawodnik IFBB

Witam! Przychodzę tutaj z dość nietypowym pytaniem jestem uczniem 2 klasy technikum żywienia i obsługi gastronomicznej i chiałbym po tej szkole pracować jako dietetyk i trener personalny i tak myśle co mi byście polecali wybrać iśc na kurs dietetyki czy na studia dietetyczne, uczniem jestem takim trójkowym wiec cieżko mi wybrać czekam na waszą odpowiedź?

Łukasz01 22 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Mam dwa pytania do was. Mam 15 lat i ćwiczę planem FBW. Klata: - wyciskanie hantli na ławce 4 serie 18 powt. - pompki diamentowe 4 serie 18 pow. Plecy: - wiosłowanie hantlami w opadzie 3 serie 18 powt. - wiosłowani hantlami w opadzie 3 serie 18 pow. Barki: - unoszenie hantli nad głowę 4 serie 16 pow. - unoszenie hantli na za siebie (ćwiczenie na tył barku) Bic. - uginanie hantli 3 serie 16 pow.- uginanie hantli na modlitewniku 3 serie 16 pow. Tric. - uginanie łokci z hantlami 3 serie 16 powt.%0d%0a- pompki szwedzkie 3 serie 16 powt. Nogi - przysiady z hantlami 4 serie 16 powt.- przysiady ,,sumo" z hantlami 4 serie 16 powt. Wszyskie te ćwiczena ciężarem 3,75kg (jeden obciążnik = 1,25kg). Ćwiczę już ponad rok. Czy ten trening nie jest zbyt długi?. Czy 3 dni przerwy między takimi treningami to nie za dużo?

Anonim 22 October 2020 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam. 123kg 173wzrostu 40ka na karku postanowiłem coś że sobą zrobić a raczej że swoim ciałem. Potrzebuje planu kierunkowego i treningowego + dodatki ok.500pln miesięcznie pozdo kierowcamiedzynarodowy

Jebikowski 22 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Czy witamina C w proszku jest tak samo skuteczna jak witamina C w tabletkach, kapsułkach? Jak tą w proszku stosować można w herbacie rozpuszczac

Maryska 22 October 2020 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2830 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2325 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
556 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
352 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
294 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi