SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening piłki nożnej - kiedy najlepiej stosować BCAA?

Witam, mam pytanie o godzinie 16 ide na siłownie trenuje około 2 godzin i później jade na trening piłkarski kiedy najlepiej przyjmować druga porcje bcaa pierwsza biore przed siłownia

diegospornos 04 February 2021

BCAAEkspert odpowiada

Witam.

BCAA to trzy odrębne aminokwasy-leucyna, izoleucyna i walina w proporcji: dwie części leucyny i po jednej izoleucyny i waliny. Posiada bardzo szerokie zastosowanie. Korzyści płynące z korzystania z BCAA są ogromne. Nie tylko w okresie budowania masy mięśniowej, ale i w okresie redukcji. Zastosowanie tego suplementu nie ogranicza się tylko do siłowni, ale do wielu innych sportów siłowych oraz wytrzymałościowych.

Polecamy również: BCAA - dawkowanie, działanie

Jak pokazują badania, przyjęcie produktów bogatych w aminokwasy rozgałęzione sprawdza się optymalnie w okresie około treningowym. Pora ta jest istotna z punktu widzenia zapotrzebowania organizmu na energię oraz specyficzne składniki budulcowe. Kolejną kwestią jest budowa chemiczna BCAA, która posiada aminokwasy w formie wolnej, co oznacza, że nie stanowią one obciążenia dla układu pokarmowego, ponieważ nie wymagają one trawienia. Jest to ważne w kontekście przyjmowania preparatu podczas treningu, gdzie możliwości trawienne mogą być ograniczone. W Twoim wypadku bcaa proponuje przyjąć przed siłownią, a następna porcja przed treningiem piłki nożnej.

Sebastian Szmit Trener Personalny 04 February 2021
0