SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dawkowanie BCAA

Dzień dobry, chciałem doprecyzować sposób dawkowania BCAA (dokładnie max support instant). Zalecane przez trenerów jest spożywanie 5g przed i 5g po treningu. Czy w tych zaleceniach chodzi o 5g porcji produktu (tzn. pół miarki 10g), czy 5000mg samego BCAA (tzn. 10g produktu przed 10g produktu po - 2 porcje).

Adam133 20 October 2022

BCAAEkspert odpowiada

Witaj! 

Tak naprawdę dawka 5 g jest bardzo niewielka, ale lepsza taka niż żadna. Dlatego, jeśli nie ograniczają Cię fundusze, to lepszym pomysłem będzie przyjmowanie 10 g produktu przed, jak i po treningu. 

Jednak niewiele wiemy o Tobie i aby doradzić bardziej konkretnie, dobrze by było więcej o Tobie przeczytać. Najlepiej, abyś założył nowe zapytanie i opisał jaką dyscyplinę uprawiasz, jakie są Twoje obecne cele i czy jest to jeden jedyny suplement, czy stosujesz jeszcze jakieś inne. 

Tak czy inaczej, oprócz BCAA warto by było do suplementacji potreningowej dodać odżywkę białkową (i to niezależnie od dyscypliny), a jeśli Twoje treningi są wyczerpujące, to także można pomyśleć o węglowodanach.

Niezależnie od tego królową suplementów od wielu lat niezmiennie pozostaje kreatyna. Dlatego cokolwiek trenujesz, warto rozważyć włączenie jej do diety, nawet w tak małych dawkach, jak 3-5 g. Jest to bezpieczny preparat, który wspomaga formę sportową na wielu płaszczyznach i można go stosować długotrwale. 

Jeśli chodzi o wytyczne co do jej stosowania, to zawarte są tutaj: 

{{articleobox=7223}}

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 21 October 2022
1

Najmocniejsze dzięki za ilość zawartych informacji! Na szybko założyłem konto ale niebawem uzupełnię swój profil o dokładniejsze informacje. Właśnie covid skopał mi tyłek przez co minęło półtora tygodnia bez treningów więc kupiłem BCAA chcąc wrócić pełną parą do aktywności. Dopiero zaczynam przygodę z suplementacją. Jak BCAA mi się skończy to chyba przejdę właśnie na kreatynę. Dzięki raz jeszcze za info. Udanego weekendu!

Adam133 21 October 2022