SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy mogę łączyć BCAA z beta alaniną?

Witam mam pytanie chce kupić aminokwasy czy warto łączyć beta alanina z bcaa ?

Marek 14 March 2021

BCAAEkspert odpowiada

Witaj!

Jak najbardziej warto łączyć ze sobą BCAA oraz beta-alaninę. 

Korzyści z suplementacji BCAA.

Stosowanie aminokwasów BCAA korzystnie wpływa na regenerację po ciężkim treningu. Do tego ich właściwości antykataboliczne zabezpieczają nasze mięśnie przed rozpadem. BCAA wpływa również na gospodarkę energetyczną, dlatego pijąc je w czasie treningu siłowego będą dostarczać niezbędnego paliwa do pracy. Kolejną korzyścią jest działania anaboliczne dzięki zawartej w nich leucynie odpowiadającej za przyrost masy mięśniowej. 

Co nam daje beta-alanina?

Beta-alanina natomiast, podobnie jak BCAA, również wspomaga regenerację i działa antykatabolicznie. Jednak prócz tego dodatkowo odżywia tkankę mięśniową i wzmaga kurczliwość włókien mięśniowych. Dzięki temu mogą one pracować z większą intensywnością, co przełoży się na lepszą jakość samego treningu. 
Jako że beta-alanina jest transportowana innymi szlakami niż aminokwasy rozgałęzione, nie ma żadnych przeciwwskazań co do łączenia jej razem z BCAA.

Jeśli decydujesz się na suplementację beta-alaniny, warto również zastanowić się nad dołożeniem do tego kreatyny. Badania na sportowcach bowiem wykazały, że działają one synergistycznie, tj. wzmacniają wzajemnie efekty swojego działania. 

Więcej na ten temat możesz przeczytać w artykule Kingi.

Polecamy również: Beta-alanina - niezbędna suplementacja dla trenujących na siłowni?

Jeśli zdecydujesz się pójść tą drogą, to w sklepie SFD znajdziesz olbrzymi wybór suplementów kreatynowych. Zaczynając od pojedynczych form jak monohydrat czy jabłczan, kończąc na mieszankach.

Powodzenia!

 

 

Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB 14 March 2021
0