SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gramatura miarki BCAA Max Support

BCAA Max Support - stosowanie: Na opakowaniu jest napisane że porcja to 7.5g. Ile to miarek? Ile gram ma miarka? Nie widzę takiej informacji na opakowaniu.

iza 12 February 2021

BCAAEkspert odpowiada

Witaj!

Obecnie w sklepie SFD  jest bardzo duży wybór suplementów BCAA różnych marek. Ciężko spamiętać pojemność wszystkich miarek. Możesz sobie założyć łyżeczkę od herbaty jako 5 g. W badaniach naukowych spotykamy się zazwyczaj z zakresem dawkowania od 0,8 do 2 g na 10 kg masy ciała.

Oznacza to, że osobnik o masie ciała 100 kg, powinien stosować od 8 do 22 g aminokwasów BCAA w okresie około treningowym.

Zwyczajowa dawka, uśredniona to 1 g na 10 kg masy ciała jako ilość wyjściowa, która znacząco podnosi poziom koncentracji aminokwasów w krwiobiegu. Jest to ilość, która jako opcja minimum powinna w zupełności wystarczyć.

Jednym z najlepszych rozwiązań jest rozrobienie solidnej porcji BCAA w butelce wody i popijanie jej przed w trakcie i po treningu.

Aminokwasy BCAA są znakomitym preparatem zabezpieczającym masę mięśniową przed katabolizmem. Stanowią realne wsparcie dla naszego organizmu podczas wysiłku fizycznego. Dodatkowo wpływają na poprawę anabolizmu, co przekłada się na szybszą regenerację i budowę masy mięśniowej. 

Polecamy również: BCAA - dawkowanie, działanie

Sebastian Szmit Trener Personalny 13 February 2021
0