SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 37 - Zapytaj SFD

Jestem w górach od 2 dni, chodzę z plecakiem. Dzisiaj dopadł mnie ból pod kostką, boli kiedy chodzę i ból zwiększa się gdy przenoszę ciężar ciała na tą nogę. Dodam, że mam płaskostopie i podejrzewam, że ból może z tego wynikać. Jest jakiś sposób który może mi pomóc? Zostało mi jeszcze kilka dni w górach

Jabłonek 04 February 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Ćwiczę pod siłę i masę trzy razy w tygodniu czw,pt,niedz. Chciałbym zacząć biegać ale nie wiem jak to mądrze połączyć myślałem żeby biegać w sob,wt,śr. Myślicie że było by to w porządku i nie wpłynie bardzo na budowanie siły i masy ?

John Rambo 04 February 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam siemanko czy na budowanie masy mięśniowej żeby cały czas rosnąć w treningu na siłowni jak zaczynam robić na hamerach albo wolnych ciężarach lub maszynach lepiej zacząć od jak największego ciężaru zalozyc i potem zmniejszać żeby z poprawna technika robić czy lepiej od małego ciężaru i co serie zwiekszać ?

Denis7713 04 February 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Cześć . Trenuje od ponad roku . Mam pytanie dotyczące treningu klatki. Czy mój plan klatki jest odpowiedni . Trenuje nim miesiąc i wydaje sie ze jest progres Waga 81kg wzrost 185 1 bench press 4 serie (10x40kg),(10x60kg)(10x60kg)(10x60kg)(5x70) 2 rozpiętki na bramie wyciągiem dolnym 3 serie 15kg 3 hex press 3x10 30kg 4 rozpiętki brama 3x10 30kg 5 maszyna klata 2x10 40kg

BITTY MAD 04 February 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Czy ćwiczenia w ten sposób są odpowiednie? wszystko trenuje raczej z gumą oporową czasem drążek czy pompki, na przedramie tylko hantle trenuje co drugi dzień np w pon biceps barki przedramie klata we wtorek przerwa i środa plecy triceps brzuch i czwartek przerwa itd. chciałbym troche przybrać na masie wiek 17 lat 171cm 62kg jem 1.5 białka i kalorie na oko więcej czy takie coś ma sens?? sylwetka jest ok bo kiedyś ćwiczyczłem rok ale wracam po dłuższej przerwie.

katez 04 February 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Witam mam taki problem robię nogi 2 razy w tyg w moim treningu są wolne ciężary przysiady wykroki Martę ciągi robię tez nogi uginanie na dwójki i na czwórki i na przywodziciela na maszynie czasem ma suwienicy smitha i często robię na suwienicy na nogi lezac wyprosty nóg i tez na hack maszynie i mam taki problem ze jak robię na tych maszynach wysoko nogi położone albo szeroko na tyły lub wewnętrzna stronę to jest Ok mogę schodzić do samego dołu i stopy sie nie odrywają przylegają całe i mogę schodzić do samego dołu ale jak robię na czwórki a przeważnie na tych maszynach właśnie na to robię to jak stopy układam wmiare blisko siebie na dole i palce i stopy na zewnątrz ustawione to jak schodzę na sam dół do końca i wypycham to stopy sie odrywaja i nie wypycham z całej stopy tylko z przodu stopy a tył sie odrywa i dopiero jak maszyna pojdzie troche w górę to już z całych stóp czym to jest spowodowane i czy jest jakiś na to sposób albo może poprostu za nisko schodzę i dlatego tak jest ?

Denis7713 03 February 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam czy maszyna do uginanie nóg na czwórki czworogłowe uda siedząc wyprosty do przodu to dobre ćwiczenie i dobra maszyna i czy buduje masę mięśniowa w nogach i czy warto ja zostawic w swoim treningu?

Denis7713 03 February 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

mi wychodzi 200g białka waze 83kg na 5 posiłków to rozbijam I nie wiem jak mam to ułożyć żeby było te 2 na kg .

Gracjan 03 February 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, czy egcg zmniejsza estrogen u mężczyzn? Czy są jakieś ogólnie sposoby na zmniejszenie estrogenów oprócz dieta, trening, sen?

Mister_amba_labam_ba 03 February 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

czesc, trenuje od 3 lat na silowni. 182 85kg zaawansowany 18 lat, czy trening 6 razy w tyg ma sens? teraz jestem w okresie masowania lekki surplus 500kcal bo malo sie ruszam, trzymam diete codziennie i jem zdrowo suplementuje d3 magnez i omega 3 i kreatyne, wysypiam sie 8/9h dziennie. Trenuje pon klata tric, wt plecy bic, sr nogi, czw barki tric, pt klata bic, sob plecy nogi, czy taki plan ma sens pozdrawiam?

maks007 03 February 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3110 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2594 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
591 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
375 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
313 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi