SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 30 - Zapytaj SFD

Cześć, na wstępie chce powiedzieć że, prawie zielony w temacie siłowni jestem, większość informacji z neta, trochę od osób trzecich. 25 lat, 95 kg, 181cm mam cukrzycę typu 1 i nagromadzony tłuszcz w okolicach brzucha. Ręce ok, nogi też. Czy suple typu CLA, L-karnityna, witaminy, białko, będą dobrym pomocnikiem? Mam na myśli czy nie będzie negatywnych reakcji z insulina itd. Nie stosuje jako takiej diety (czas to zmienić) ale przeliczam to co jem, żeby dobrać dawkę insuliny. Oczywiście, aktywność fizyczna dojdzie również. Tzw siłownia pod chmurką oraz ćwiczenia w domu.

RafiWRF 16 April 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Witam,podczas robienia dipów z ciężarem na ostatnim powtórzeniu (bez tchu) czułem ból w mostku i klatka mi przeskoczyła i już nie mogłem robić dalej dipów ale mogłem robić hantle na skosie bez bólu. W górnej części prawej klatki mnie boli ale nie ma żadnego krwiaka ani nic. Co mam zrobić?

Kosingg 16 April 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Czy suplementacja mk 677 lub GABA może zwiększyć wzrost u 16 latka który mierzy 167cm wzrostu?

qwerty4312 15 April 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Cześć! Czy mogę mieszać ze sobą (czy też jest sens) w jednym szejku : białko WPC80 sfd BCAA max support allnutrition CREATINE muscle max allnutrition kolagen? Takiego szejka wypijałbym przed i po treningu. W trakcie isotonic. Wiem, że białko dobrze łączyć z np mlekiem lub owsianką, a nie wodą, ale mam tendencję do tycia i boję się, że przy moim trybie pracy / życia stanę się na nowo grubasem. adam

Tron 15 April 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Potrzebuje bialko roślinne bez laktozy,ponieważ jestem na te dwa składniki uczulona . Na laktozę i białko zwierzęce?

Anonim 14 April 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Czy branie kreatyny przez 14 latka jest bezpieczne?

NIK 14 April 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Ćwiczę regularnie od listopada i nigdy nie miałam czegoś takiego, ostatnio podczas bułgarów przy ciężarze 8kg na rękę (robiłam nim serie normalnie tydzień wcześniej) czułam "prad" przechodzący od połowy łydki do połowy uda. Spytałam kolegi z większym doświadczeniem o co może chodzic, stwierdził że mozliwe, ze za słabo się rozgrzalam w co wątpię bo zawsze staram się dobrze rozgrzać i byłam już w trakcie treningu, a przy innych ćwiczeniach tego "prądu" nie było czuć. Zmiekszylam ciężar do 6kg i uczucie prądu nie ustąpiło i było tylko w prawej nodze.

kinia 13 April 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Cześć czy hipertrofia to to ze budujemy mięśnie i stajemy sie coraz więksi i budujemy masę mięśniowa tak jak kulturyści ze po redukcji nam te mięśnie zostaną i na masie będę sie budować i będziemy coraz więksi i bardziej zbudowani i większe mięśnie mieli i jak uzyskać ta hipertrofie na treningu ?

Kamilgolstyle 13 April 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Cześć jakie robić przerwy miedzy seriami przy budowaniu masy mięśniowej na hipertrofie żeby rosnąć i być coraz większy ?

Kamilgolstyle 13 April 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam czy trenowanie taki plan treningowy jest dobry? trenuje co 2 dni wraz z weekendem. 1 dzien Biceps Tricpes mocny trening. dzien przerwy potem klata i biceps i tricpes. dzien przerwy i plecy i barki w dni przerwy od góry robie brzuch i nogi i tak w kółko. zastanawiam sie czy dołozyc do tego jeszcze trening klaty zeby był wiecej razy cxzy to za duzo i jest odpowiednio? bo dajmy na to ze gdy robie klate w pon pozniej bede w niedziele pozniej zas w sobote i tak co 6 dni klata jest to odpowiedni plan? prosze o opinie bo pewna osoba mi mówi ze napewno muszę robic 2 razy w tygodniu wszystko a brzmi to dziwnie dla mnie patrząc po planach innych osob to wiekszosc robi klate barki blecy biceps i triceps raz w tygodniu

Domin 13 April 2024
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3222 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2719 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
614 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
383 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
319 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi