SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 369 - Zapytaj SFD

Jeśli zaczynam swoją przygodę z siłownią, jakie odżywki powinienem kupić?

Patryk 20 February 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

A na czym polega roznica między l-sit na poręczach a na drążku? Na poręczach jestem w stanie zrobić l-sita i utrzymać jakiś czas natomiast znacznie mi ciężej to powtórzyć na drążku

Agares 20 February 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, Ostatnio nabawiłem się małej (5-10mm) przepukliny pachwinowej. Według lekarzy jest za mała na operację. Wiem że nie powinienem wykonywać ćwiczeń zwiększających ciśnień w brzuchu tj. martwy ciąg, brzuszki itp. Natomiast co z ćwiczeniami typu wyciskanie czy biceps siedząc? Czy one też mogą zwiększać ciśnienie?

Damiano785 20 February 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam serdecznie. Wlasnie założyłem tu konto, bo potrzebuję regularnej pomocy w rozpoczęciu treningów. Odpowiednich suplementów oraz ułożenia treningu i diety pode mnie. Od dziecka trenowałem sporty walki, ale przez ostatnie 10lat zupełnie nic. Kupiłem ławeczkę i hantle ale nie mam motywacji. Jak zacząć i w jaki sposób się motywować oraz regenerować? Dzieki. Adrian, 38l.

zed0x4 20 February 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Cześć, mam pytanie odnośnie powrotu do zdrowej "formy" i potencjalnie budowania mięśni. Przez okres pandemii i przez brak chęci do jakiegokolwiek większego wysiłku nabrałem trochę niechcianych kilogramów, wyhodowałem tzw. "brzuszek". Pytanie: Czy aby nieco "zwiększyć" mięśnie i je podkreślić, powinienem najpierw zrzucić w.w tłuszcz i potem zacząć zdrowo budować masę na nowo, czy na tym etapie na jakim jestem, mogę od razu przejść do procesu budowania wymarzonej sylwetki, a niechciane efekty "lenia" odejdą wraz z treningiem?

Cycu 20 February 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Cała miarka od odżywki bialkowej ma pojemność 80 ml,a ja mam spożywać 30 g odżywki.W takim wypadku ile powinnam nabrać proszku?Te 30 ml?

Julek 503 20 February 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, ważę 61kg przy wzroście 175cm Dietę staram się trzymać 3250kcal ale idzie mi ciężko ponieważ nie mam apetytu. Polecacie Gainer? w takiej sytuacji zamiast jednego posiłku 900kcal

Anonim 19 February 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Mam 42 lata, 1,62 cm i 93 kg, dużo tkanki tłuszczowej, zaczynam lekkie podstawowe cwiczenia dla początkujących bez podskakiwania, potrzebuje dobry i szybko spalający spalacz tłuszczu. Jaki pań poleca?

Gosiamia 19 February 2022 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam Mam problem. Od stycznia zacząłem swoją przygodę z siłownią. Mój cel to nabranie masy mięśniowej. Obliczyłem zapotrzebowanie kaloryczne, dodałem nadwyżkę kaloryczną itd. Przez pierwsze dwa tygodnie jadłem około 2800-2900 kcal. Zważyłem się i waga pokazywała identyczną wagę jak na początku. Dodałem kolejne 500 kcal. Spożywałem 3300-3400 kcal i po kolejnych dwóch tygodniach waga znowu pokazała identyczną wagę jak na samym początku, a przecież jadłem o 500 kalorii więcej. Makroskładniki mam na poziomie 2,2-2,3g białka (wliczając razem roślinne oraz zwierzęce), tłuszcze to około 25% zapotrzebowania kalorycznego (1,5g na kilogram), reszta to węglowodany. Liczyłem już swoje zapotrzebowanie z chyba każdego wzoru na stronach internetowych, a waga dalej jest taka sama jak zaczynałem swoją przygodę. Poprosiłbym o poradę co mam zrobić żeby ta waga w końcu ruszyła, a nie stała cały czas na takim samym poziomie mimo nadwyżki kalorycznej, trzymania diety i systematycznego treningu.

On28 19 February 2022 Dietetyka
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Jakie najlepsze tabletki dla kobiety na spalanie tłuszczu zaczynam biegać / spacerować na bieżni aby troszkę schudnąć Polecacie coś konkretnego może jakiś zestaw ?

Natalia4444 18 February 2022 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3021 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2494 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
576 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
367 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
306 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi