SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 289 - Zapytaj SFD

Dzień dobry Chciałbym się dowiedzieć czy na masie lepsze by było dla mnie białko serwatkowe czy może kazeina?

JakubD1997 02 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

witam, mam pyt. doczytace moich kalorii... moje cpm wynosi 2569kalr, z racjii iz chce schudnc usunelam sb aż do 1900kalc.. chce wdrazyc do tego 3x w tyg male cwiczenia fitness (rowerek 30min, mam gumy oporowe i hantelki).. pracuje sb przy jadlospisach sama ukladam diete (jestem na poczatku kursu dietetyki) lecz niekiedy mam małe problemy ... czy moge zachowac kaloryke 1900 czy musze zaczac od 2200kalc (gdzie moj pal wynosi 1.5 i mysle by tak zostało.. dla mnie juz dieta na 1900kal jest nie do przejedzenia ) a czy jezeli wlacze fitness moge to sobie ominac w programie układania ? (wtedy bd mi sie zgadzac bilans tyg. tak to moje kalorie pójdą w góre przy sporcie).. pyt nr 2 mam problem z dobiciem białka, przewaznie mam 18,5,12% białka za mało.. czy odzywka dodana do jogurtu przed treningiem, omletu na słodko zaopatrzy mnie w białko do zera ?? bo odzywka t nie tylko budowanie mięśni.. prawda ??

niciki 02 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Waga: 75 kg (trochę tłuszczyku w okolicach brzucha) Wzrost: 175 cm Witam mam 19 lat i ćwiczę już około 1,5 roku na siłowni przez rok ćwiczyłem z drobnym przerwami, ale od pół roku chodzę regularnie 3 razy w tygodniu. Trenuje takim planem treningowym: poniedziałek klatka+biceps+tricpes na klatkę robię 12-15 serii(3 ćwiczenia) na biceps i tricpes 8 serii łączonych(2 ćwiczenia na biceps i triceps) środa nogi 12 serii (2 ćwiczenia) piątek plecy+barki na plecy 12-15serii(3-4 ćwiczenia) i barki 12-15serii(3 ćwiczenia) Mam pytanie, dotyczące swojej sylwetki czy lepiej jest redukować od razu i potem masować, jeśli chcę zbudować masę mięśniową i mieć lepsze osiągi siłowe czy na odwrót?

Piotrulllo 02 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Czy 14 latek może już ćwiczyć z ciężarkami?

Mk 02 January 2022 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Coś z ananasem na przyspieszenie metabolizmu bądź alternatywa.

Anonim 02 January 2022 Dietetyka
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Kreatyna dla piłkarza 16 lat -Codzienny wysiłek

Patryk 02 January 2022 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, podczas zabawy sylwestrowej pewien niedowiarek wątpił, iż gdyż kiedyś miałem ten legendarny sześciopak. Alkohol dodał animuszu, więc założyliśmy się, że do końca stycznia udowodnię mu swoją rację. Aktualnie z powodu udanych świąt musiałbym trooochę schudnąć, a co do abs mam wiarę w pamięć mięśniową. Zamierzam korzystać z ćwiczeń na brzuch z wagą ciała i orbitreka. Tutaj są moje pytania co do efektywnego treningu - czy +- 30 minut cardio poprzedzone 15 minutami treningu dedykowanego na brzuch 3-5 razy w tygodniu pozwolą mi osiągnąć mój cel? - czy trenowanie w stałych godzinach ma znaczenie? (np. zawsze po 17) - dodatkowe krótsze sesję cardio z rana wyjdą na plus czy na minus?

Rudy Trzmiel 02 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Dzień dobry! Trenuje 5 razy w tygodniu (jestem cheerleaderka),często trenuje po 2 razy dziennie, codziennie robię conajmniej 10 tyś. kroków. Jakie suplementy są dla mnie wskazane? Pozdrawiam.

Wiktoria 02 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Czy przy stosowaniu sarmów wskazane jest branie kreatyny ?

Bartek 02 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Witam, Ułożyłem sobie plan treningowy FBW na trening 3 razy w tygodniu. Plan A i plan B Mój staż na siłowni to pół roku. Moim celem jest budowa masy mięśniowej. W planie uwzględniłem ćwiczenia takie jak martwy ciąg przysiady i wyciskanie, które są podstawą do rozbudowy. Do tego dodałem ćwiczenia które ja osobiście lubię. Ale może jest coś do poprawy w; seriach, kolejności ćwiczeń czy jakieś ćwiczenia do zamiany. Pierwsze umieszczę plan A, bo plan B się nie zmieści w tym poście. Plan A: - Przysiad ze sztangą na barkach 4x8 - Martwy ciąg na prostych nogach 4x6 - wypychanie ciężaru na maszynie 4x10 - Wyciskanie leżąc 4x (1x2 ciężar maksymalny, pozostałe 3x6) - Wiosłowanie hantlami w oparciu o ławkę 4x8 - Wyciskanie sztangielek siedząc 3x8 - Wyciskanie sztangielek na ławce dodatniej 3x8 - Wyciskanie sztangi wąsko 3x8 - Uginanie przedramion ze sztangą 3x8 (w planie A i B, słabsza partia) - Uginanie ramion ze sztangą stojąc 3x8 (biceps) - Allahy 3x12 - łydki 3x15

Kameleo_82 02 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2474 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2022 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
488 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
336 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
283 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
142 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi