SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 576 - Zapytaj SFD

Witam zmieniam plan treningowy i chcę się dopytać czy ostatnie ćwiczenie(uginanie hantla o kolano) to nie za dużo jak na jeden trening? Trening bicepsa raz w tyg. ćwiczenia: -zginanie przedramion ze sztangą stojąc 3 serie, -uginanie przedramion z hantlami stojąc 3serie, uginanie młotkowe 3 serie uginanie przedramienia w oparciu o kolano 2 serie na ręke.

wiadrowpluco 06 April 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert . Zawodnik IFBB

Cześć wszystkim! Miewam często tak, że gdy zginam nogę i przysiadam na nią to czuję jak coś w kolanie przeskakuje na zewnątrz, czuję wtedy duży ból, a gdy prostuje nogę to ból jest większy ale kolano wraca na swoje miejsce. Miałem tak już wiele razy, ponad 20 może 30. Po tym przez kilka dni czuję ból w kolanie, a próba zgiecia nogi nasila ból i jest ryzyko powtórki. Czy to może być rzepka? Co z tym zrobić?

Strażak 05 April 2021 Zdrowie
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Czy taka kolejność trenowania partii mięśniowych jest dobra? 1. Klatka piersiowa i brzuch 2. Plecy i kaptury 3. Całe nogi 4. Barki i brzuch 5. Biceps, triceps i przedramiona Jeżeli nie, to proszę o podanie prawidłowej kolejności w jakiej należy ćwiczyć te partie mięśniowe (+ pośladki, o których tu niestety nie ma mowy)

musclina2317 05 April 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Agata Trener personalny

Cześć, Potrzebuję pomocy, od miesiąca jestem na redukcji, tyle tylko, że przytyłam 2 kg. Kiedyś redukowała i z 66 kg schudłam 60 kg. Tylko, że wtedy trenowałam 6 razy w tygodniu po 2 godziny. Aktualnie ważę 66 kg, mam 180 cm wzrostu, 17 lat. Moja tkanka tłuszczowa to około 15%. Trenuje 3 razy w tygodniu trening siłowy i 3 razy cardio. Jadłam około 2000 kcal Natomiast teraz postanowiłam zejść do 1800 kcal. Również spożywam odżywkę białkową Mój problem z treningami wyglądał tak, że ćwiczę w domu, więc mam problem ze sprzętem. Jedyne co posiadam to 2x ciężarki 3kg, kettelbel 8 kg, gumę powerband 15-20kg, gumy miniband i bootyband, skakankę oraz dyski. Chciałabym zmniejszyć tkankę tłuszczową, aby uwydatnić mięśnie. Czy ktoś ma jakieś rady i mógłby mi pomóc? A to mój fbw: •gobelt squat 4x14 •przysiad bułgarski 3x12 •zbieranie grzybków 4x12 •muscle bridge 4x14 •wiosłowanie hantlem 3x12 •wyciskanie leżąc na podłodze 3x14 •wyciskanie hantli do góry siedząc 3x14

sandra321 05 April 2021 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Cześć, nazywam się Rafał i mam pytanie a propo jakich suplementów mam użyć żeby dobrze funkcjonował mój organizm, bo czuje ze czegoś brakuje. Na codzień trenuje mma i pracuje fizycznie czasami gdy dojde do skrajnego zmęczenia to dostaje palpitacji serca, moje tętno miewa 150 uderzeń na minutę i tak przez pół godziny lub godzinę po treningu. Byłem u lekarza moje serce jest zbadane i zdrowe, wydaje mi się że Jest to spowodowane brakiem czegoś, ogólnie bardzo mocno się pocę i dużo wody że mnie ucieka. Był bym wdzięczny za pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam

Boro 05 April 2021 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Zacząłem ćwiczyć miesiąc i szczerze mówiąc nie zrobiłem ani razu nóg i boję się ,że dlatego stoje w miejscu na ławie. Jeden gości mi powiedział kiedyś ze musisz robić nogą bo tworzą duzo testosteronu i jak idą nogi idzie góra ciała ,ale do rzeczy. Mój problem polega na tym , że robiąc przysiad strasznie pochylam się do przodu. Ciężko mi to zwizualizować ,ale mniej więcej jak robie siat to nawet nie mam zgięcia 90 stopni w kolanach bo nie daje rady. Mój tłów sam się pochla do przodu wygląda to po prostu komicznie . I dlatego nie robię siadów bo boję się po prostu o swoje plecy . Nie wiem jakby jak to wytłumaczyć od kiedy pamiętam mam taki problem ,po prostu im bardziej zginam kolana tym bardziej mój tłów pochyla się do przodu . Z tego powodu odpuściłem robienie nog bo na pewno przy takiej technice coś by wkoncu trzeliło. Ktoś ma jaki pomysł może zamienić siady na jakieś inne ćwiczenia. Mój aktualny trening to 3x w tyg 2x klata+tric 1x biceps

Franek001 05 April 2021 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Siema,ej jak lepiej wyczuć triceps przy Francuzie, bo u mnie to tak średnio.

Ziomo68 05 April 2021 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Nie potrafię określić swojej aktywności fizycznej przez co nie jestem w stanie obliczyć poprawnie zapotrzebowania kcl. Nie pracuję fizycznie, na co dzień są to raczej obowiązki domowe tj sprzątnie, zdarza się że zajmuje się dziećmi jednak jest to niewielki wysiłek. Wzrost 165 waga 56 lat 21 Treningi ukieronkowane są na budowanie masy 4xtyg fbw jednak tracę cm w niektórych obszarach tj jak talia -2,5cm ogółem 65 przy czym uda stoją w miejscu jedynie widzę poprawie w jędrności (55cm) biodra to samo co w przydaku ud (91cm) Zjadam dziennie ok 1700kcl (120b, 56t) Pojawiły się zarysy na brzuchu, czy to oznacza że przy takim kcl robię rekompozycje ? Ile potrzebuje do budowania masy?

Olaxx313 04 April 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, mam 17 Lat 175 wzrostu i obecnie mam 85kg :( to przez tyle lat siedzenia przed komputerem oraz, złym odżywianiem).Chciałbym na pewno trochę schudnąć jak i nabrać mięśni dlatego będę chodził na siłownie oraz biegał tylko jestem kompletnie w tym zielony, i nie wiem jakie odpowiednie suplementy zakupić i co mniej więcej mam takiego jeść.

askalek231 04 April 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Witam, ważę 92kg, 186cm wzrostu, przez 3 miesiące przytyłem 13kg I to nie mięśnie, pojawiły się rozstępy i teraz zaczynam przygodę z redukcją, 4 razy w tygodniu 3 cwiczenia po 3 serie na brzuch i potem 15 minut solidnego interwału 2 cwiczenia w jednej minucie na maxa i minuta przerwy, kaloryczność jak narazie to 2400kcal plus spalacz rocket fuel blue, chciałbym się dowiedzieć czy to jest wystarczająco jak na redukcje?

Xyz 04 April 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Agata Trener personalny
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3110 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2598 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
596 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
375 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
313 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi