SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania - strona 154 - Zapytaj SFD

Chej mam pytanie na temat liczenia seri, bo jak mamy np. Takie ćwiczenia jak wyciskanie na skosie to pracuje tu tylko część górna, wyciskanie na skosie ujemnym pracuje tylko część dolna i mam pytanie czy mogę zamienić 1 serie wyciskania na skosie i 1 serie wyciskania na skosie ujemnym (łącznia mamy już 2 serie) na 1 serie rozpietek Charlesa poliquina, bo słyszałem ze na klatę ma być 12 seri więc czy jak zamienię tę 2 serie na 1 to czy to będzie tak samo efektywne?

kubuś12lat 10 May 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Chej mam pytanie na temat takich ćwiczeń jak np. Kubańskie rotację, słyszałem że te kubańskie rotację działa na Tylny i Srodkowy naramienny i rotatory a więc mam pytanie czy takie 1 ćwiczenia będzie tak samo skuteczne jak wznosy bokiem i odwrotne rozpietki?

kubuś12lat 10 May 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam. Mam pytanie, odnośnie jedzenia w proszku, gdyż zaczynam prace na tirze system 2/1 i czy jest coś co mogłbym kupić w proszku i w shakerze z wodą to np na obiad lub sniadanie kolacja? I czy coś innego polecacie np te musy owocowe i na wafle ryżowe smarować?

Dawid 09 May 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Hej. Potrzebuję pomocy z dietą. Mam 20 lat, ok .185 cm wzrostu i 120/130 kilo żywej wagi, co z tym się wiąże dużą części mojej wagi stanowi tłuszcz, głównie na udach i brzuchu. Prowadzę życie "studenckie". Nie mam czasu zbytnio i nie lubię gotować, ale jak muszę to zrobię. No i przez sytuację materialną żyje dość skromnie, po prostu mnie nie stać na jakieś super drogie przepisy, nawet na normalny obiad średnio mnie stać xD, więc żyje na słoikach z Caritasu. No i tu prośba do was. Polecił by mi ktoś jakieś fajne przepisy na posiłki, najlepiej tanie i tak by starczyło na kilka dni (wiem, dużo wymagam). P.S: Podstawą wiedzę a propos diety mam. Typu: deficyt kaloryczny musi być, należy jeść regularnie, trzeba uzupełniać wszystkie witaminy, minerały itp

Mateo28022002 09 May 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Hej. Podobno przy problemach z nadciśnieniem nie można brać kreatyny. Czy to prawa a jeżeli tak to jaki zamiennik mogę stosować?

Mateo28022002 09 May 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Siemanko, co sądzicie o tym pomyśle aby połączyć hipertrofie i siłę w treningu? Ogólnie to mam 13 lat i dużo trenerów pisało że tradycyjny trening na siłę nie jest dobrym rozwiązaniem więc postanowiłem zrobić tak 30% na siłę i 70% na hipertrofię, w sensie będę stosował przy wielostawowych 3 minutowe przerwy i 6 powtórzeń a nie 8 a przy innych 45-1:30s. z tego artykułu wziąłem pomysł: https://kompaktowytrening.pl/sila-wytrzymalosc-jednoczesnie-mozliwe/

Paweł 123322 09 May 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, ważę obecnie ok 83kg przy wzroscie 185cm. Chciałbym zredukować tkankę tłuszczową oraz zbudować masę mięśniową, na siłownię chodzę regularnie od 1,5 miesiąca, czy są jakieś odżywki, które pomogły by mi osiągnąć w.w. cel? Jeśli tak, to prosił bym o odpowiedź. Pozdrawiam

Bartek 09 May 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Agata Trener personalny

Dzień dobry. Czy ilość posiłków w ciągu dnia ma jakiekolwiek znaczenie ? Słyszałem gdzieś opinie, że jeżeli w jednym posiłku zjedzonym na raz będzie za duża ilość białka, to nie zostanie ono przyswojone w całości ? Natomiast jeszcze gdzie indziej słyszałem opinie, że nie ma to znaczenia i możemy spokojnie jeść 2/3 posiłki dziennie, najważniejsze jest to, żeby dostarczyć organizmowi całe swoje zapotrzebowanie na makroskladniki i kalorię. Jak jest w rzeczywistości ? :)

L.u.k.a.s.z 09 May 2022 Dietetyka
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam trenuje Splitem siłowo 3 razy w tygodniu poniedziałek środa piątek. Chciałbym więcej spalić kcl i uwydatnić mięśnie . Mój pomysł to dodat trening obwodowy w sobotę. Chciałbym wtedy zrobić odmienne ćwiczenia niż w splicie np skakanka ,uderzanie w worek , przewracanie opony , przyciąganie liny , pajacyki , przysiady z wyrzutem piłki w górę, uderzanie młotem w oponę. Czy dodanie takiego treningu do splita ma sens czy za bardzo zmęczy organizm i spadnie sila i organizm się przetrenuje ? Ma ktoś z czymś takim doświadczenie?

Kokakoksu 09 May 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Witam, mam 62 lata, po przerwie wróciłem do treningów, około dwa lata temu. Mam duże problemy ze stawami, głównie barki. Szukam konkretnego, skutecznego suplementu zdolnego pomoc w regeneracji.

Anonim 09 May 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2230 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1807 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
431 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
319 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
271 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
142 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi